Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános iskolás diákok!...

Általános iskolás diákok! Nálatok az iskolában létezik még, hogy a verekedős gyerekek a lépcsőn és bejárat előtt utat elállva direkt ott beszélgetnek?

Figyelt kérdés
Ha ilyen van, most hogyan kezelitek a helyzetet, akár áldozattipusként.
2019. jan. 23. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Miért lennének verekedősek, akik ott beszélgetnek?

Nálunk ritka volt az ilyen, és nagyon egyszerű megoldása votl: "Arrébb mennél?" az illető arrébbment, utána szabad volt a menet.

2019. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikor általános iskolás voltam, sokat szekáltak. Többnyire megvártam valakit és vele mentem be, vagy szóltam, hogy elnézést.

Utána elkezdtem edzeni, de csak így hobbiból, nem az ilyenek miatt. Rá pár évre már közép suliba megfogtam és gyengéden félretoltam. Vagy kicsit bele mentem. Azóta se verekedtem, nincs rá szükség. Az igazán balhés agresszív alakok a haverjaim lettek. A többinek meg csak a pofa volt meg. Ha szemtől szembe megállt előttem nyikkani nem tudott. Ha meg hívta a bandát akkor azok meg vertek neki egy nyakast, hogy engem ne kóstolgassanak. Vissza gondolva nagyon nyomi és kretén voltam én is álltalánosban. Nem tudom mitől is féltem igazán. Szerintem az lehetett az oka, hogy igyekszek kerülni a balhés szituációkat. Csak most már van kellő önbizalmam, akkor meg egyszerűen kicsi voltam és féltem. Voltam 150cm kb, most 185 vagyok, akkor nem volt semmi izom rajtam, most már van. Pár éve találkoztam azokkal akik szekáltak álltalánosban, inkább átmentek az utca túloldalára. Mikor szekáltak nagyon pici voltam, most akkora karom van mint nekik combjuk és nem felfújt izom, hanem jócskán van mögötte erő is.

Javaslom, te is kezdj el edzeni. Nagyon sokat számít az önbizalom. Küzdő sportra is járhatnál. A lényeg az, hogy érezd az erőt, a biztonságot és ne rettegj mindentől. Ezek kiszagolják :D

2019. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagyok, de általánosba rengeteget piszkaltak.. vagyis bántottak. Volt hogy a kijáratnál vártak, olyankor megvártam hogy elmenjenek, vagy máshol mentem ki(egyszer az ablakon is) de olyan is volt hogy tanárral mentem ki. Amikor velem egyidosek voltak (osztálytárs) és csak ketten voltak, akkor nem féltem, verekedtem is.

Sajnos a fiúk elég durvák voltak(székkel dobálózni ?, bontatlan ásványvizet hozzámvágni, lépcső tetején lelökni....)

Próbáltam hogy nem figyelek rájuk hátha megunják, de nem vált be :D a mögöttem ülő belenyírt a hajamba ollóval..

felsősként tűrtem ameddig bírtam, gáznak éreztem volna ha szólok a tanárnak.

gimibe már semmi ilyesmi nem volt :)

2019. jan. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ferenc55 válasza:
100%

Nekünk is ígyvan.

1. Osztályos koromban volt 1 gyerek, neve Oszkár, aki csak verekedni akart mindenkivel, kicsúfolni a többieket, stb.


Most elfajult nagyon. Már 2 van, Oszkáron kívül, mivel Romániába ment, ha jól tudom.

2019. okt. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!