Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az normális, ha eddig mindent...

Az normális, ha eddig mindent elfelejtettem amit 1 év alatt tanultam az egyetemen?

Figyelt kérdés

Érettségi után elvégeztem egy OKJ-t.Arról még egy csomó dologra emlékszem,főleg a gyakorlati részre.Az érettségis tanagyagra is emlékszem.

De az egyetemen 1 év alatt semmit sem tanultam.Komolyan mondom,egy fogalmat nem tudnék visszamondani.Semmivel sem vagyok okosabb,mint tavaly ilyenkor.A vizsgákat megírtam 3-asra,de onnantól kb el is felejtettem.Mondjuk eléggé hidegen is hagy ez a tananyag,nem szeretem ezt a szakot.Előadásokon is folyton bealudtam.Gondoltam rá,hogy itthagyom,de kell a jól fizető munka,szóval el kell végezni.De nem tudom hogy fogok így munkát kapni vele ha nem is értek ahhoz amit csinálok.Most elémraknáa bármi ezzel kapcsolatosat,azt se tudom hogy álljak neki.



2019. aug. 4. 03:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Jobban tennéd ha elkezdenék komolyan tanulni azt a szakot. A papiroddal fogod megkapni a jol fizető állást, a tudásoddal pedig megtartani vagy jelen esetben elveszteni. Ha annyira nem érdekel akkor inkább iratkozz át másik szakra.
2019. aug. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Fish1 ***** válasza:
89%

Azért nem emlékszel rá, mert nem érdekel. Érdektelen dolgokat általában az emberek nem jegyeznek meg.

A helyedben olyan szakot választanék, ami érdekel, mert így hiába kapsz majd jól fizető állást, ha utálod az egészet, akkor csak küszködés lesz és egy idő után bedarál az egész.

2019. aug. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
86%
Azért mert nem emlékszel, mert nem érdekel egy kicsit sem. Ne csak az anyagi oldalát nézd, próbálj legalább körülnézni a szakok között, ha lehet váltani tedd meg. Pláne, ha dolgozni szeretnél a szakmában utána.
2019. aug. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Itt irta valaki hogy az egesz oktatasunk joforman memoriateszt csak.

Bemagoltatnak vmit amit vissza kell adni csak egyszer csak ott azutan kuka.


Igazabol a derivàlàsok es integràlàsok, mátrixok utan en is gondolkodoba esem neha hogy mikor is fog ez bàrhova kelleni

2019. aug. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Én négyesre érettségiztem, de ha most kéne, semelyik tárgyból nem mennék át. Azóta egyszer sem kellett csonka gúla felületét kiszámolnom, vagy a francia királyokat sorba raknom születés szerint, így el is felejtettem.
2019. aug. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

"elfelejtettem amit 1 év alatt tanultam"

Hibás!

Nem 'tanultad', hanem a vizsgákra bemagoltad.

A 'csak meggörbüljön" szindróma.

A jól kereső álláshoz nem elég a jó bizonyítvány, annak megtartásához jó, mély tudás is kell. A "tudtam, de elfelejtettem" nem elég.

.

Ha jó állást akarsz - és azt meg is akarod tanulni, gőzerővel kezdj IGAZÁN tanulni, ez elmaradottakat bepótolni!

2019. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
84%
Gyakorolni kell, a tanultakat a gyakorlatban alkamazni. Akkor értelmet nyer és emlékezni fogsz rá.
2019. aug. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Én sem emlékszem sokmindenre az egyetemen tanultakból, de hogyha újra elővenném az anyagot, akkor eszembe jutnának a dolgok és gyorsabban újra tanulnám. Azért nem emlékszel rá, mert nem használod a minden napjaidban a tanultakat (vagy nem érdekel az egész, de ezt már feljebb is írták).
2019. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel én is így vagyok. Gimiben is jó tanuló voltam, de a tanultak nagy részét már rég elfelejtettem. Az érettségim is ötös lett mindenből, de tuti nem tudnám mégegyszer úgy megírni. Az egyetemen is rendszeresen tanulok a szorgalmi időszakban is és eddig 4-5 minden tàrgyam, de nem tudnám visszamondani, amit tanultam. Persze, emlékszem az anyagra és tudom, hogy miről volt szó, de konkrétabb dolgokra már nem. Pedig én tényleg foglalkozom vele és nem csak a vizsga előtt kérem el valaki más jegyzetét, de sajnos így sem marad meg.
2019. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó de az érettségi az teljesen más.Azt nem fogod használni már soha sem az életben.De amit az egyetemen tanulok,elvileg ebben fogok majd dolgozni
2019. aug. 4. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!