Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt olyan osztálytársatok,...

Volt olyan osztálytársatok, aki megkeserítette az életeteket?

Figyelt kérdés

Mi van vele most? Találkoztatok-e azóta?

Ha találkoznátok vele, megmondanátok neki, hogy milyen emlékeket őriztek róla? Ez elégtételt jelentene, vagy feleslegesnek érzitek?


Őszinte leszek: találkoztam az általános iskolai bully-mmal (csúfolódó, bántó, kegyetlen osztálytárs, aki állandó szekatúra alatt tartott). Én nő vagyok, ő pasi. Felismertük egymást, ő a feleségével volt, meg a karonülő gyerekükkel. Feszengve megkérdezte, hogy mi van velem azóta, miután én is feltettem ezt a kérdést neki, és röviden válaszolt. Én annyit válaszoltam, hogy mit dolgozom, és láttam rajta, hogy ideges, nehogy megjegyezze valamit a bántásokkal kapcsolatban, gondolom a jelen lévő asszony miatt. Ellenálltam a kísértésnek, rövidre zártam a beszélgetést. Ő megkönnyebbült.

A találkozó felébresztett pár emléket, és azon gondolkodom, hogyan működik ez. Ezek az emberek később más emberek lesznek? Mert én alapvetően nem hiszek abban, hogy az ember megváltozik. Ha 15 évesen még bántalmazó volt, és kegyetlen, akkor most is ott van benne szerintem.

Illetve érdekelne, később átértékelik-e a dolgokat az ilyen emberek.


Milyen élményeitek vannak és mit gondoltok?



2019. aug. 6. 09:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Munkatárs is van ilyen. Az osztálytárssal nem tudom, mi van, a munkatársnak ugyanúgy, mint nekem, jönnek a mindennapos problémák.
2019. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A bully-t azért írtam körül, mert én angolul használom, de nem voltam biztos benne, hogy mindenki érti az angolt.

Bocsi, nem tudtam, hogy ez is ügy.


Nos, valóban elképzelhető, hogy mivel nem voltunk még érettek, a bully-k is megérnek idővel. Erről beszéltem egy ismerőssel, akinek az volt az elmélete, hogy csak akkor változik meg az illető, hogyha az a stresszfaktor, vagy probléma, ami erre a viselkedésre ösztönözte, megszűnik az életében.

A kérdéses volt osztálytársammal tuti nem fogok beszélni, véletlenül találkoztunk, és ennyi, nem akarom keresni.

A munkahelyemen van ilyen, de máshogy csapódik le az emberen felnőttként, mint gyerekként. Simán tudom kezelni, és azt is tudom, mi a nyomora, ami miatt ilyen szemét.

2019. aug. 6. 18:45
 13/18 anonim válasza:
100%
Igen,van is ilyen osztálytársam,nem is egy sajnos.Én hétköznap kollégiumban lakom,mivel a falu,ahol lakok,messze van az iskolámtól.Egy éve járok abba a gimibe,a szobatársaim(akik egyben az osztálytársaim is)szószerint megkeserítik az életem.Ráadásul nem csak minden nap egy fél napot,hanem hétfőtől péntekig el kell viselni a sok megaláztatást.Ha arra gondolok,mi fog történni szeptemberben,nagyon rossz érzés fog el,de elhatároztam magamban,hogy megfogok próbálni kiállni magamért,nem érdekel,ha meg is vernek érte.Úgy vagyok vele,hogy a fizikai fájdalom sokkal elviselhetőbb,mint a lelki fájdalom szeptembertől május végéig.Ui:sok sikert és kitartást kívánok a továbbiakban.
2019. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is kitartást és sok erőt kívánok neked! Biztos vagyok benne, hogy ki fogsz tudni állni magadért!
2019. aug. 8. 08:36
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt, sőt nem egy személy, hanem egy egész osztály. Minden óraközi szünetben odajöttek hozzám és szemét módon csúfoltak, röhögtek piszkoskodtak velem. Az összes ilyen gyerek egy nagy söpredék volt. Én azt vallom, hogy kutyából nem lesz szalonna. Teljesen felesleges az ilyenekenek bármit is mondani. Fellépni sem lehet ellenük, mert annyira sötétek, hogy fel sm fogják, hogy mit tesznek, illetve tettek. Ha az embernek módja, lehetősége van rá, akkor az ilyen emberektől minél nagyobb távolságban lenni.
2019. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen volt ilyen az életemben, általánosban is, de szerencsére más osztályban és csak néha mászkált át szünetben akkor mondhatni ilyen "bandába" verődve többen, több embert kipécézve "rosszalkodtak".

Azzal a személlyel nem találkoztam azóta (van már vagy 15 élve, fogalmam sincs mi van vele nem is érdekel.)

Az osztálytársak pedig "csak " követték a falkavezért, amúgy nem volt gond velük, és normális felnőttek lettek.


Középsuliban is volt egy ilyen zaklató szereplő, aki furamód csak játszotta, hogy ő a Jani. mert csak mások előtt szerepelt és piszkálódott, többnyire szakgyakorlaton, és ha esetleg vele együtt kettesben kellett lenni egy feladattal semmi gond , mintha kicserélték volna teljesen más barátságos ember volt.


Vele sem találkoztam, de megtudtam, hogy eltávozott az élők sorából az alkohol következtében.

Talán létezik a karma?

2020. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen, igen. Ha látnám utcán, valószínűleg nem köszönnék rá. Négy év szemétkedés után nyilván máshogy állok hozzá emberekhez. Szerencsére az osztálytalálkozóra nem jött el.
2020. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%
Két újonnan érkezett fiú általános iskola utolsó két osztályában pokollá tette az egész (addig nyugis) osztály életét, verekedtek, állatokat kínoztak, csak nemi erőszak nem volt, de azon kívül minden. Sok év után összefutottam egyikükkel, bizonygatta, hogy már nem olyan görény, a facebook szerint is jámbor melós, szép családdal, még vallásos is, de ha eszembe jut, csak hányingert érzek iránta, sajnálom.
2021. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!