Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történt a tanárunkkal?...

Mi történt a tanárunkkal? Jobb inkább nem rákérdezni?

Figyelt kérdés

Tavaly kaptunk egy elég rejtélyes töri tanárt. Nagyon okos, művelt ember volt, jól tanított (bár erről megoszlanak a vélemények, valakiknek annyi nem jött be). Emellett volt egy fura, fanyar humora. Viszont a múltjáról nagyon sok pletyka keringett a suliba. Mi úgy tudtuk egyedülálló, de állítólag volt felesége és gyerekei csak meghaltak egy balesetben. Mások azt beszélték, hogy a tanárnak alkoholproblémái vannak. (Utóbbinak lehet alapja).

Az osztályból úgymond egy lány, egy fiú és én voltam a kedvence, mi jártunk délután a szakkörére is, ahol főképp ilyen filozófiai témákat vitattunk meg...jó beszélgetések voltak.

Azonban ez a tanár idénre eltűnt. Más tanárok azt mondták nem lépett ki, a kollégisták (kolis tanár is volt) mondták, hogy a szobájában ugyanúgy ott vannak a cuccai. A hivatalos verzió szerint "továbbképzésre" ment, ám ennek nagyon ködösítés-szaga van, egyesek azt beszélik, hogy rehabra/alkoholelvonóra ment. Szerintem is inkább valami ilyesmi állhat a háttérben.

Viszont a másik két osztálytársam (a lány és a fiú) úgy gondolja, hogy rá kéne kérdezni konkrétan mi történt a tanárral.

Szerintem nem kéne ezt a témát feszegetni, persze jó lenne tudni az igazságot...

Lebeszéljem arról, hogy rákérdezzenek?


2019. okt. 2. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem érdemes. Megkérdezhetik, maximum nem mondják el nekik.
2019. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Én rákérdeznék.
2019. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy érdeklődtök iránta, foglalkoztat a sorsa, mert tiszteltétek, nem elítélendő. Ha van közvetlen elérhetősége, nyugodtan meg lehet udvariasan, aggodalommal kérdezni. az is lehet, hogy beteg. Ha továbbképzésre megy, nem tűnik el hetekre.
2019. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán van hozzá elérhetőségünk, egy e-mailcímet tudunk, de nem volt nagy barátja a technikának, nem hinném hogy sűrűn nézné. Pláne ha valami rehabféleségen van. A pletykák szerint egyébként ebben az évben nem tanít, nem kapott osztályokat. Az is kérdéses hogy mikor jön vissza.
2019. okt. 2. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Pont hogy rá kéne kérdezni. Veszteni semmit nem fogtok.
2019. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ilyenkor általában az szokott lenni, hogy súlyos beteg az illető. Pl. rákja van, és kórházba került, kezelésen van stb. A pletykák csak pletykák.
2019. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem rákérdezhettek, de NEM TŐLE, hanem mondjuk az osztályfőnökötöktől és akármilyen választ kaptok, fogadjátok el!...mert valljuk be, nincs hozzá közötök és nyilván nem publikus. Ha az lenne, az első nap elmondták volna nektek, hogy XY tanár idén nem tanít, mert ez vagy az.
2019. okt. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Mért ne lenne hozzá közük, a tanáruk! Nem az osztályfőnöktől vagy más tanártól kell megkérdezni, nem az ő dolguk eldönteni, hogy az illető mit akar magáról elárulni. Annak, hogy más tanárok hazudjanak, semmi értelme, azért valóban kár. Az egyetlen, aki illetékes, az ő maga. Ne kifogásokat keress, hogy úgyse olvassa az e-mailjét, nyilván azért van neki, hogy olvassa. A rehab nem kizáró ok. De akármi is van vele, biztos, hogy jólesik neki az érdeklődés.
2019. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Inkább kérdezzetek rá minthogy még tovább komplikáljátok és olyat terjesszetek el ami lehet nem igaz.
2019. okt. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Update

A tanárunk ezen a héten visszatért. Még nem volt alkalmunk beszélni vele, de mindenképp felkeressük majd és érdeklődünk a hogyléte felől.

2019. nov. 14. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!