Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Elmenjek a kirándu...

Mit tegyek? Elmenjek a kirándulásra, még ha ebből balhé is lenne?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnökünkről azt kell tudni, hogy nagyon szigorú nő, sosem szervez nekünk semmi osztályprogramot, mert szerinte az iskolába tanulni járunk, nem szórakozni. Utálja, ha elmegyünk tanítási időben más iskolán kívüli dologra, volt, hogy valakiket nem engedett el a táncfellépésükre vagy az iskolai focicsapattal való meccsükre, mert lemaradtak volna két tanóráról. Gyűlöl egyes tanárokat, akik néha színházba vagy múzeumba visznek minket.

Van egy tanár, akivel híresen rosszban van, többször kibeszélt nekünk (szerintem ez nagyon etikátlan volt), az ofő szerint ő csak programokat szervez, nem is tanít (ez nyilván nem igaz). Mivel én szeretem ezt a tanárt, az ofő engem sem bír.

11.-től az egész osztályból már csak engem tanít ez a tanár, a többi osztálytársam egy másik csoportban van. Az ofő már ezen is kiakadt, hogy én miért maradtam annál a tanárnál.

És most jön a lényeg: ez a tanár el akarja vinni a csoportot egy külföldi tanulmányi kirándulásra. Emiatt két napot hiányoznánk a suliból. A szüleim abszolút támogatják, hogy menjek, szerintük világot kell látni, úgyhogy szívesen kifizetnék és elengednének.

A baj azzal van, hogy az ofő nem engedne el. Más csoporttársaim ofői egyáltalán nem problémáznak ilyesmin, csak az enyém.

Nem tudom megéri-e a kirándulás kedvéért kockáztatnom, hogy az ofővel még jobban elmérgesdjen a kapcsolatom, illetve hogy a tanár és az ofő egymásnak ugorjanak újfent. Egyrészt nagyon érdekes lenne a program, szeretnék együtt lenni a csoporttársakkal, biztos nagy élmény lenne, de nem akarok megint összebalhézni az ofővel.

Köszi előre is válaszokat!


2019. okt. 18. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez iskolai program, szervezés, akkor nem teheti meg, hogy nem enged el.

Attól függ, mit tanít az ofő. ha fontos tárgyat, mérlegelni kell, hogy érdemes e rosszban lenni vele érettségi, továbbtanulás előtt.

2019. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el! A szüleid jól mondják, világot kell látni és fontosak az új élmények.


Hadd utáljon, nem tehet ellened semmit. Nincs olyan, hogy nem enged el. A mi giminkben az ilyen utazásokat az igazgató igazolja, nálatok nincs hasonló? Ha nincs, akkor a szüleid igazolják, aztán pufoghat az ofőd, hiába, mert nem lógtál.

2019. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem menj el. Tudtommal a szülő 3 napot igazolhat. Ha az ofő nem akarja elfogadni a szülői igazolást, hát olyat nem tehet.


pl: Volt egy srác osztálytársam, a szülők mezőgazdasággal foglalkoztak, és az egyik héten nem jött a srác 2 napot. A szülők le is igazolták neki, csak ott rontották el, hogy nem a szokásos maszlagot írták be (családi okok), hanem az igazságot. Azért maradt otthon, mert segíteni kellett a gazdaságban. Na, ezért eléggé kiakadt az ofő, de kéntelen volt elfogadni az igazolást.


30/F

2019. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A tanár engedélyt kért nyilván az igazgatótól a kirándulásra, így gondolom ő igazolja.

Az ofő nem tanít semmilyen tárgyat nekem.

2019. okt. 18. 21:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretek ilyet mondani, de akkor telibe kell sz....
2019. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tanár túl sokat képzel magáról, neki nincs ekkora hatalma nem tilthatja meg hogy elmehess. Ezt már rég ki kellett volna rúgni mert összeférhetetlen. Senkivel se tud kijönni. Meg bolond is.
2019. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan lemaradnál egy külföldi útról egy begyöpösödött tanár miatt?

Nehogy már!

A szüleidnek van igaza, MENJ EL KIRÁNDULNI.

Az ofőddel sosem lesz jó a kapcsolatotok, hiába teszel neki bármit... Hát akkor tegyél olyat, ami neked jó!

2019. okt. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is kérdés, közvetlenül az igazgatóhoz kell fordulni egy kérelemmel, hogy tekintse igazoltnak. Ha az igazgató aláírta, az alapján az ofő köteles igazolni. Egyébként szülői igazolást is elhasználhatsz erre a két napra.
2019. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem is konkrétan az igazolás a baj, mert az igazgató gondolom leadminisztrálja, hanem hogy utána hallgathatnám az ofő cseszegetését. De kezdem belátni, amit az egyik válaszoló írt, hogy valószínűleg sosem lesz jó kapcsolatom az ofővel, ne akarjak neki megfelelni.

2019. okt. 20. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!