Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy diákom 18 éves lány (én 40 vagyok Nő), és nagyon jóban vagyunk.

Nem tanítom de sokat összefutunk suliban, rengeteget beszélgetünk és megszoktam ölelni.

Most hetekig nem láttam, rá írtam messengeren,hogy hogy van?! Vissza írta,hogy nagyon nincs jól de holnap bejön. Az az hétfőn írta ezt. Kedden mikor megláttam a szívem összeszorult. Orrkanül van neki bent amin megy az oxigén neki. Cisztás Fibrózis betegsége van.

Ti mit csinálnátok? A szívem szorul össze. Nagyon megszerettem és tudom, hogy nagyon beteg.


2019. okt. 23. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Én lecsót, mert szeretem.
2019. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Tanuld meg az empatikus érzéseidet kikapcsolni. Te nem vagy orvos, nem tudsz mit segíteni.

A diákok tilos ölelgetni. Nem szabad hozzájuk érzelmileg közel kerülni.

Tudom, hogy most szar neked, de foglalkozz lelkesen a többi diákkal is, az majd leköt.

2019. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmit, nem tudnék semmit se tenni.

Próbálnám elterelni a gondolataimat.

2019. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van a családban CF-es, tudom, milyen. Fogadd el, mást nem tudsz tenni.
2019. okt. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Prevencióként kérj segítséget az iskolapszichológustól.

Ővele ezt átbeszélheted és szakemberként biztos tud tanácsokat is adni, hogy könnyebben kezeld a helyzetet.


Én tanárként tettem már ilyen lépést. Más okból, de az is kemény volt.

2019. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!