Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek az igazolatlan...

Mit tegyek az igazolatlan órákkal? (Kifejtés lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval az a helyzet, hogy most lettem gimis, és év elején volt egy kis kavarodás, hogy melyik nyelvi csoportba kerüljek németből. Ugye úgy volt, hogy angolt tanultam elsőtől fogva, németet 7-től tanultam csak heti 1 órában, ami nem volt túl komoly. Ezért haladó angolra és kezdő németre kerültem. Viszont szeptember végén mondta a némettanár, hogy jobb lenne nekem a haladó német, mert szerinte ott a meglévő tudásomat jobban fejleszthetném. Ezért októbertől felkerültem a haladó németbe.

Igen ám, de itt jött a problem. Mert az e-naplóba ezt a változást, már bocsánat, de elég elcseszetten sikerült beírni. Volt hogy keddre a kezdő németre, szerdára meg a haladóba voltam beírva. Aztán ez később feltűnt az új némettanárnak is, ezért szólt róla az igazgatóságon. Ezután meg úgy lett, hogy be lettem írva mindkét csoportba. Emiatt október óta kapom az igazolatlan órákat, mert értelemszerűen csak az egyik csoport óráján jelenek meg. Szóltam a tanárnak, aki azt mondta ne aggódjak, ezeket majd az ofő leigazolja.

Az ofőnek is szóltam, hogy akkor ezeket legyen szíves leigazolni, de ő elzavart, hogy ez nem így működik, ez nem az ő gondja, intézzem el én.

Őszi szünet előtt pedig a szüleim kaptak már a e-napló rendszertől figyelmeztetőt, hogy x db igazolatlanom van, még ennyi és ennyi után az igazgatóság értesítheti az illetékes hatóságot.

Most nem tudom mit tegyek. Az ofőm azt is mondta, hogy visszamenőleg valamiket nem is lehet leigazolni.

Ez tényleg így van?

És ezeket után kinek szóljak, menjek csak úgy be az igazgatóhoz?



2019. nov. 2. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj végig a ranglétrán mégegyszer.

Első körben a kezdő németes tanárhoz, mert ő indította el a lavinát, igazolja le, legalább az ő óráit. Aztán a haladó németes tanárhoz, hogy ő is igazolja le, ha esetleg nála is van igazolatlan. Ha ez nem sikerült, akkor osztályfőnök.

Ha így sem megy, akkor a szüleid menjenek az osztályfőnökhöz, mondjuk a szülői értekezleten. Neked felesleges az igazgatónál árulkodni az osztályfőnökre egyelőre.

2019. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A haladó németről is van igazolatlanom, amiről szóltam a tanárnak, de azt mondta, hogy a szaktanár, miután beír egy hiányzást azt nem tudja leigazolni/kitörölni, csak az osztályfőnök.

De azért megpróbálom még egyszer ezeket a köröket.

Megy a zöld kéz :)

2019. nov. 2. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mást javaslok.

A szüleid kaptak értesítést az igazolatlanról. Írjanak ők egy postai, ajánlott, tértivevényes levelet az igazgatónak, részletesen leírva mindent, hogy intézkedjen, hogy le legyenek igazolva az órák. Ha 1-2 héten belül nem történik semmi, akkor apukád helyében felhívnám az igazgatót, és tájékoztatnám, hogy kénytelen vagyok a felügyeleti szervüket (tankerület) értesíteni. Ha akkor sürgősen csinál valamit a diri, akkor OK, ha nem, akkor menne hasonló levél a tankerületnek.

Ezek a levelek azért fontosak, mert ha a gyermekvédelem kijön, akkor tudjátok igazolni, hogy egyrészt mi történt, másrészt, hogy szüleid jelezték a problémát.

Nyilván ha a tankerület sem lép, akkor a minisztériumhoz kell fordulni - de reméljük egy téves naplóbejegyzés orvoslásához talán nem kell a minisztérium. :-)

2019. nov. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Szóval a lényeg, hogy nem te hibáztál, ezért nem a te dolgod kuncsorogni, hogy ez a sok mihaszna tanár végre rendbe hozza az adminisztrációt.
2019. nov. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hírnök ***** válasza:
17%
be kell szkennelni egy régi orvosi igazolást, kivágni fotoshoppal a pecsétet, nyomtatni egy újat, megkérni a havert írja alá és kész az igazolás
2019. nov. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!