Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy tanórán/előadáson a diákok/hallgatók folyamatosan zajonganak és nem lehet miattuk rendesen koncentrálni és rendesen hallgatni az előadót? Mennyire jellemző nálatok, mennyire általános ez?

Figyelt kérdés
Akinek nem inge, ne vegye magára! Valószínű, hogy ez csak egy kis hányadra jellemző, de már az is nagyon zavaró tud lenni. Aki egyetemre jár, azok közül miért nem mindenkinek teljesen világos, hogy legalább az órán rendesen viselkedünk? Bele se gondolnak ezek az egyének, hogy abból az anyagból vizsgázni is kell? Tapasztalat...egy egészen jó egyetemen tapasztalom azt, hogy szinte minden órán folyamatos hangzavar van, még az általános iskolások is fegyelmezettebben viselkednek. És ha valamelyiknek a szemébe mondanánk ezt, még ő sérelmezné és azt mondaná, hogy milyen stréber dolog már az oktatóra figyelni..., pedig ha valaki rendesen odafigyel, összességében kevesebbet kell tanulnia, mert az órán nagy részét megértheti az anyagnak és nagyobb eséllyel kerüli el az utóvizsgákkal járó szívást. Miért nem egyértelmű ez egyes egyetemistáknak?

2019. dec. 5. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk rendszeres volt. Aztán az egyik órán, mikor az oktató sem bírt velük, az első padsorban felkelt egy 40-es fazon, hátrafelé fordult és valami olyasmit mondott, hogy :

Lehet, hogy nektek ingyen van ez a szak és anyuci szoknyája mögül könnyű elbukdácsolni meg elhülyéskedni. Nekem félmillió forintomba kerül, hogy titeket hallgassalak az oktató helyett, munkából jövök és munkába megyek. Nem kötelező bejárni, de ha nem vagytok egy semmirevaló csőcselék, legalább azt hagyjátok tanulni, aki akar.


Onnantól kuss lett

2019. dec. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Persze.

Az a legjobb, amikor szólni mersz, és erre a tanár még téged aláz meg, ők meg nyugodtan folytathatják a beszélgetést.

Egy ideig ezért sem jártam be a legtöbb előadásra, azóta szerencsére tudnak magukon uralkodni.

2019. dec. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

A hangzavar tényleg eléggé zavaró tud lenni annak, aki szeretne figyelni az órára.


Hogy a kérdésedre válaszoljak;


Azért, mert az egyetemet rengeteg az ált-.köt tárgy, ami igazából nem is kapcsolódik a szakhoz és a tanuló azért csinálja meg, mert kötelező és nélküle nem kapja meg a diplomát.


Szakon belül is vannak persze tárgyak, amik kb soha nem fog kelleni - nyelvi szakon végeztem, a mai napig nem volt szükségem pl a fonetikára, arra, hogy hogyan fejlűdött ki a nem tudom milyen hang, stb., de muszáj volt végig ülnöm ezeket az órákat is.


Hidd el, ha valaki pl elmegy az egyetemre, mert szeretne filmkészítéssel foglalkozni, nem fogja magát összevizelni az izgalomtól egy Általános Filozófia órán, elvégre nem ezért ment oda, de be kell mennie egy fél éven át, mert pl ált köt. tárgy.


Mivel ők így állnak hozzá, nekik meg az a furcsa, ha az ilyen órákon meg valaki szeretne figyelni.


Nálunk is így ment az egyetemen.


Mi ezt úgy oldottuk meg, és szerintem ti is így próbáljátok, hogy aki figyelni akart, előre ült, aki meg igazából csak bejárt a katalógus miatt, mert senkit sem tudott megkérni, hogy írja be, vagy a tanár katalógust olvas, nem aláirat, az meg hátra. Így valahogy kettészakadt a foigyelők és a nem figyelők tábora, aki elől ült, nem dumált, a tanár olyan hangon beszélt, hogy hallják, aki hátul ült, azt meg nem hallották.


Amúgy érdemes már most rákészülni, mert egyes munkahelyek még hangosabbak, mint az egyetemi előadótermek. Pl egylégterű irodában vagyok és néha örülök, ha hallom a saját gondolataimat.

2019. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Általános dolog. A legtöbb órán ha a 4. sortól távolabb ülük akkor nem igazán hallok semmit. Ha hátul, akkor abszolút lehetetlenség bármit kivenni az előadásból.

Nem tudnak a diákok suttogni. Normál hangerőben beszélnek, vagy hangosabban, mint az előadó, hogy hallják egymást. Rájuk szólnak, hogy halkabban, de ugyanúgy folytatják.

Sok órára, ahol nincs névsor inkább be se megyek. Úgyse hallok semmit se az egészből...szóval minek?


Böfögnek, finganak az órán. Rosszabbak mint az 5 évesek.

Jah, és mindenki selfiezget egyfolytában.

2019. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a legtöbb helyen jellemző sajnos, bár én se értem, elvégre az egyetem nem kötelező, tanulni jött ide az ember. Engem azért zavar, mert egyrészt baromi nagy tiszteletlenségnek tartom az előadóval szemben, másrészt meg mert én jobban meg tudom jegyezni, érteni a dolgokat, amikor az oktató mondja. Meg érdekel is, hogy miről van szó, a legtöbb tanárunk tök élvezetesen adja át az anyagot. Igyekszek nagyjából elől ülni, illetve olyanokat mellett, akik hasonlóan vélekednek erről, mint én. Nálunk volt olyan, hogy mondta az előadó, hogy őt nem érdekli, írják alá a katalógust aztán húzzanak el, nem fogja nézni, csak ne zavarják. Illetve egyszer többszöri figyelmeztetés után kiküldött az egyik oktató valakit (nyilván nem csak ő beszélt, de akkor éppen ő volt a leghangosabb), a srác meg nem ment ki, szóval kiment az oktató. Nagyon király volt, másfél órás gyakorlatunk maradt el.. 🙃
2019. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem annyira jellemző szerencsére.Néha előjön,de a legtöbbször nem beszélnek a többiek.Volt olyan tanár is,aki elengedte a katalógust,de megjegyezte,ha hangosan beszélünk,akkor megint lesz.Nem nagyon szokott baj lenni azon az előadáson
2019. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajna nálunk is ez van. Meg tudom érteni amúgy, mert akik zajonganak azok nem is lennének ott, ha nem lenne muszáj. De a tanár katalógust írat(vagy jelenléti ívet, ahogy tetszik), szóval muszáj ott lenni. Délután 4-től 7-ig. Szóval én is csak a katalógus miatt megyek be, de utána le is lépek, mert figyelni nem lehet.
2019. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom neked, kedves Kérdező, hogy mindig, minden esetben ülj előre a teremben, akkor is, ha a barátok, barátnők hátra akarnának ülni...

Nekem már meg se fordul a fejemben, hogy hátra ülljek, magasról teszek mindenkire, aki azt gondolja, csak a stréberek akarnak előre ülni. Akkor is, ha én vagyok az egyetlen hallgató, az első sorban ül. Ne érdekeljem, a többiek mit gondolnak. Nálunk is sajnos vannak ilyen hallgatók vagy csoportok, akik csak feküdni és beszélgetni járnak be az egyetemre és kisebb, nagyobb hangerővel, de folyamatosan beszélgetnek. Az idősebb tanárok simán haza küldik őket, mert nem muszáj ott lenni, de a tanársegédek néha nem tudnak velük mit kezdeni. Az vigasztaljon, hogy reggeli és esti órákra a lustábbik fajta egy idő után nem nagyon fog bejárni. De ne zavartasd magad egy percig se, Te azért vagy ott mert érdekel a szakod, a tárgyak, tanulni szeretnél, jó átlagot szeretnél a tandíjad miatt vagy ősztöndíjat szeretnél megpályázni esetleg. Szóval ne sajnáld a banda azt a részét egy pillanatig se és hagyd ott őket a francba. Nekem is meg kellett fizetnem a tanulópénzt még az elején és tudatosan lerázni azokat a szaktársaimat, akik a vizsgaidőszak alatt folyamatosan a nyakamra jártak a jegyzetek, tételek miatt, mert egész félévben nem figyeltek és tudatosan lerázni azokat, akik csak lehúznak, kivonják magukat a csoport munkából, beszélnek hozzám az előadás alatt, amikor jegyzetelnék stb... Neked is ezt javaslom.

2019. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azon, hogy a tanárnő kövér-e vagy sem.
2020. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Fel nem foghatom, hogy mi a t.kömnek kell katalógus; emiatt bejárnak azok is, akik csak dumálni mennek be.


Mi értelme van? Ott voltak a gyerekek, de x ebből nem is figyelt oda, jó páran meg miattuk nem tudtak figyelni, csak, akik elöl ülnek.


Mondja azt a tanár, hogy nincs katalógus, aztán az jár ne, akit tényleg érdekel.

2020. máj. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!