Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy tanórán/előadáson a diákok/hallgatók folyamatosan zajonganak és nem lehet miattuk rendesen koncentrálni és rendesen hallgatni az előadót? Mennyire jellemző nálatok, mennyire általános ez?

Figyelt kérdés
Akinek nem inge, ne vegye magára! Valószínű, hogy ez csak egy kis hányadra jellemző, de már az is nagyon zavaró tud lenni. Aki egyetemre jár, azok közül miért nem mindenkinek teljesen világos, hogy legalább az órán rendesen viselkedünk? Bele se gondolnak ezek az egyének, hogy abból az anyagból vizsgázni is kell? Tapasztalat...egy egészen jó egyetemen tapasztalom azt, hogy szinte minden órán folyamatos hangzavar van, még az általános iskolások is fegyelmezettebben viselkednek. És ha valamelyiknek a szemébe mondanánk ezt, még ő sérelmezné és azt mondaná, hogy milyen stréber dolog már az oktatóra figyelni..., pedig ha valaki rendesen odafigyel, összességében kevesebbet kell tanulnia, mert az órán nagy részét megértheti az anyagnak és nagyobb eséllyel kerüli el az utóvizsgákkal járó szívást. Miért nem egyértelmű ez egyes egyetemistáknak?

2019. dec. 5. 23:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, aki tud normálisan órát tartani, annak nem kell katalógus, mert amúgy is sokan bejárnak az órájára. Tehát azok iratnak csak, akik tudják, hogy másképp a kutya se dugná be az orrát a terembe. Másképp megfogalmazva tehát tudják, hogy mi a probléma gyökere, csak ahelyett, hogy orvosolnák, és rendesen tanítanának, inkább találnak egy módot(katalógus), hogy szopassák a hallgatókat. Ezt csak arra fel mondom, hogy nem azért csinálják, mert hülyék, hanem mert lusta fszok. :D
2020. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
*Tisztelet a kivételnek! Mert amúgy voltak olyan tanáraim, akik írattak katalógust, de amúgy is bejártam volna, mert tényleg érdekes volt az órájuk.
2020. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Jézusom, engem nagyon megleptek a válaszok. Az persze sokszor előfordul, hogy akik elöl ülnek, figyelnek, akik hátul, azok meg nem, de hangzavart nem tapasztaltam soha. A hátul ülők is csendben facebookoztak, laptopoztak, mobiloztak, olvastak, akármit csináltak, de nem egymással beszélgettek.
2022. nov. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ezt csak arra fel mondom, hogy nem azért csinálják, mert hülyék, hanem mert lusta fszok. :D"


Ezzel sem értek egyet. Egyrészt nem mindenki gondolja ugyanazt. Tudok olyan tanárról, akit sokan nem szeretnek, de én fantasztikusan okos embernek tartottam, és szerintem aki nem jár be, kihagy valamit. Nme csak én gondoltam így, mások is mondták. De mint mondtam, sokan nem szerették..


A másik dolog, hogy volt olyan vizsgám, ahol a tanár megnézte a katalógust, és megengedte, hogy új tételt húzzak. Látta ugyanis, hogy végig bejártam, egyetlen órán nem voltam ott, pont azt a tételt húztam. Én egyébként végül elmondtam a tételt. Szóval a katalógusnak azért vannak egyéb okai is.


De egyetértek azzal, aki azt mondta, hogy ezzel csak azt érik el, hogy mindenki bejár, pedig jobb lenne, ha nem.

2022. nov. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!