Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemisták - tisztelet a...

Az egyetemisták - tisztelet a kivételnek - miért tartják menőnek, hogy nem járnak be előadásokra és az utolsó pillanatban készülnek vagy tárgyakat buknak?

Figyelt kérdés

Mostanában egy komplett mém jelenség épült fel erre (S.Oszkár egyetemista facebook oldal pl.), hogy egymást megjelölik egy-egy ilyen vicces posztban a hallgatók, ami arról szól, hogy ki mire nem jár be, vizsgaidőszakban hány nappal előtte kezd el készülni vizsgára, mert ilyen-olyan sorozatot néz meg vagy bulizik helyette vagy neptunon kreditbüntetéses vicces önirónia stb.

Ezekre gondolok:

[link]

[link]


Nem tudom, hogy a fővárosi elitebb egyetemeken (BME, BCE, ELTE stb.) is ez a trendi felfogás jellemző a hallgatókra, de én egy vidéki egyetemre jártam (DE), most tervezek államvizsgázni és borzasztóan szidom magam amiért nem jártam be több tárgyból előadásra (kedv, fáradság stb. miatt), mert alapvető hiányosságaim vannak és vszeg meg is fogok bukni. A facebook-os vicces posztok alatt meg azt látom, hogy ennek a bohém egyetemista felfogásnak milyen menő, laza kultusza van. Persze gondolom a SOTE-s introvertált hallgatók nem fognak kommentelgetni az S.Oszkár oldalon, de sok olyan egyetemistát is látok köztük, akik tök normális, nem büfé szakokon tanulnak és mégis felülnek ennek az egyetemista sztereotípiának, amit sokan gondolnak róluk (nem tanulnak, csak buliznak meg éveket csúsznak).



2019. dec. 21. 00:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Mert pl. dolgoznak?
2019. dec. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1: Ja, nyilvánvaló, hogy pont azok szoktak ezzel a neten poénkodni meg a humbákfalvás/tibiatyás posztokat osztogatni, akik az esti gyakorlat után éjszakázni mennek a közeli gyárba, hogy ki tudják fizetni a szobakonyha albérletüket... -_-
2019. dec. 21. 00:26
 3/18 anonim ***** válasza:
12%

Elit egyetemek :D vicc elte a legrosszabb

Ott inni tudni kell

2019. dec. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Humorral könnyebb átvészelni a kudarcokat. Attól, hogy az előadáson valaki nincs ott az nem egyenlő az egyessel. A memóriától sok minden függ. Én sem bírom a felelőtlen embereket. Akik simán megtudnák csinálni a tárgyat csak lusták és van gazdag szülői hátterük. Mondjuk azt se aki állandóan a tanulásról beszél. Az életben úgyis elbukik aki nem elég kitartó.. Felesleges felidegesítened magad. Inkább örülj kevesebb a versenytárs.
2019. dec. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#4-esnél a pont. Egyrészt, könnyebb poénosan kezelni a helyzetet és oldani a stresszt, mint görcsölve sírni a sarokban. Másrészt, az tényleg teljesítmény, hogyha valaki nem jár be és pár nap alatt megtanul egy húzósabb tárgyat.


Amúgy meg fiatalokról van szó. Bevallom, én sem jártam be minden előadásra, amikor nappalin voltam. Volt, hogy előző nap piáltunk, mert épp szerelmi bánata volt a szobatársamnak. Vagy volt olyan, hogy nem mentem vissza vasárnap este, mert a barátnőmmel voltam. És ezért buktam meg? Nem. A jegyzetet megszereztem, aztán azokkal együtt megbuktam egy csomó tárgyból, akik bejártak minden órára. Ja, hogy rengeteg kiskirály inkompetens tanár buktat? Hát, szerintem ez nagyobb gond, mint pár vicces netes meme.

2019. dec. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert miert kellene idegeskedni ezen? Mindenki tudja, hogy folyamatos tanulassal sokkal egyszerubb dolga lenne, de ez nem ilyen egyszeru. Ez amolyan kinomban rohogok dolog egy kis jo magyar rakontrazassal(-nekem nagyon szar az eletem mert....

-oh hat az semmi, az en eletem meg szarabb...)

Igy valoban konyebb a dolog valamivel. Ha tudja az ember, hogy nem egyedul sz*p.

2019. dec. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ember szeret a saját nyomorán, lustaságán, felelőtlenségén viccelődni. Én is egyetemista vagyok, már nem is tudom hányadszor, és 30+ évesen is ugyanúgy röhögök azon, hogy lesz pár napom megtanulni mester szakon olyan tárgyakat, amiknek még a BSc-s előzményeit sem igazán tudom. Sírva röhögős, na. :D Munka meg gyerek mellett, ráadásul levelező tagozaton, nagyon nem könnyű, de azért van ebben mindig egy jó adag lustaságom is. Viszont általában ha szorít az idő, akkor csodákra vagyok képes. :D Úgyhogy én inkább viccesen fogom fel, mert ha túl komolyan venném, már szerintem kibuktam volna a stressztől.
2019. dec. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
2020-at irunk lassan. Miert kene bent rohadni egy masfel oras eloadason, amikor az egesz anyagot felrakjak/elkuldik utolag elektronikusan...azt az ember otthon is meg tudja tanulni. Kulfoldon egyebkent egyre tobb egyetemem szuntetik meg az eloadasokat, mert belattak, hogy a technika koraban nem igazan van rajuk szukseg, amivel egyebkent nem teljesen ertek egyet, mert mondjuk egy matek elmeleti eloadast az ember egyedul nem biztos, hogy olyan konnyen fel tud egyedul dolgozni, de az eloadasok tobbsegen valoban felesleges bent ulni.
2019. dec. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez az oldal csak egy jópofa vicc. Egyáltalán nem azt jelenti, hogy senki nem tanul és még reklámozzuk is...Inkább segít együtt átszenvedni az egészet. Nyilván nem minden tárgy érdekes és nem is minden tanár kedves, szóval ezt a részét is segít együtt átvészelni azáltal, hogy mémeket csinálnak belőle, így látom, hogy nem vagyok vele egyedül. De egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem tanul ott senki. Ha nem érted a poént, az a Te hibád.
2019. dec. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Azért vegyük figyelembe, hogy nagyon sokszor nem ér semmit az előadás



Pl elektronika előadás nálunk... A faszi rajtolgat random áramköröket írásvetítőn, búg a mikrofonja mint az állat (mert közel hajol a fém írásvetítőhöz), nem lehet követni amit beszél, és ha az embernek nincs előképzettsége (és itt most NEM a szakközepes anyagra gondolok...!), akkor érteni sem fog semmit.


Persze vannak beszólásai is az öregnek... "Persze önök már fel tudnák rajzolni ezt a karakterisztikát..."

"Aki ezt nem tudja, menjen libapásztornak..."


Sorolhatnám még a jó/rossz előadókat, de az a lényeg, hogy az anyag nem (csak) az előadástól megy az ember fejébe, le kell ülni otthon, szenvedni, begyakorolni az anyagot, megírni a vizsgát, elfelejteni.


Egyébként vannak/voltak előadások, amiket bűn kihagyni... Ezt ki kell tapasztalni.

2019. dec. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!