Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történhetett szegénnyel?

Mi történhetett szegénnyel?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy osztálytársam (15, fiú; én szintén); nagyon beszédes, pörgős, szeret a figyelem középpontjában lenni, be nem áll a szája, biztos láttatok már ilyet. Nem is szégyenlős, minden tornaóra után megfürdik, nem zavartatja magát. A gond viszont az, hogy a napokban nagyon megváltozott: szótlan, nem beszél senkivel, elzárkózik, mintha kicserélték volna. Ráadásul volt egy orvosi vizsgálat az iskolában, a nemi szervet vizsgálták. Nálunk nagyon rendes doktornő van, közvetlen, mindenki imádja, valahogy megbabonázza az embereket; elmondta, hogy ez nem kötelező, de hasznos, csak ő lesz ott, így-úgy-amúgy (nagyon lelkiismeretes); mindenki beleegyezett a vizsgálatba (előzetesen ezt a szülőknek is elmondták, és hogy ne erőltessék, ha a gyerek nem akarja), ő viszont tiltakozott. Nem értem, miért, hiszen eddig nem zavartatta magát, amiatt, hogy mások látják, most pedig egy orvosról (nem is akármilyenről) van szó. Mit kéne tennem? Mennyek oda hozzá, beszéljek vele? Egyébként elég éretlen a gyerek, nem biztos, hogy szót értenék vele, amúgysem beszél senkivel, a barátaival sem. Én valamilyen családi problémára gyanakszok: válás vagy haláleset, a fene se tudja. Szeretnék segíteni, de nem tudom, mit tegyek. Szóljak esetleg az osztályfőnöknek? Biztosan elhajtana, ő nem túl segítőkész, ráadásul ez nem is rám tartozik. Szeretnék segíteni, de nem tudom, lehet-e?

Mit tennétek a helyemben? Szegény eddig egy sajtkukac volt, rosszgyerek végülis, mostmeg egy depis, a többieknek ez nem tűnik fel, a tanároknak nem tudom. Talán jót tennék vele, ha jelezném, hogy én ezt észrevettem. Nem tudom...

Illetve ti voltatok már ilyen helyzetben? Nem feltétlenül az iskolában. Látod, hogy egyszerűen kicserélték, biztos, hogy valami baj van. Mit teszel ilyenkor? Odamész és megkérdezed, hogy mi újság? Végülis nem rád tartozik, de az ember társas lény, és mindig segít, ha beszélsz róla. Én szívesen kiönteném a lelkem valakinek, ha látnám, hogy tényleg érdekli, mi vam velem, segíteni akar és nem csak felszínesen kérdezi.

Köszönöm, hogy végigolvastad.


2020. jan. 2. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér hogy beszélj vele, aztán vagy vevő lesz rá vagy nem.
2020. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz beszélni vele, ajánld fel, hogy segítesz, ha tudsz valamiben. Másrészt ha van iskolapszichológus, akkor kérd ki az ő tanácsát, hogy mit csinálj.
2020. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet otthon történt valami, igazából sok közöd nincs hozzá. Azt meg nem csodálom hogy nem akart vetközni egy nöi orvosnak. Én se akarnék. Biztos hogy felállna.
2020. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Soha sem jön be a "mi baj?, "Segíthetek?" Ez a direkt vájkálás soha sem jön be. Meg kell teremteni a légkör ehhez, hogy megnyíljon. Hívd el valahova, amit szívesen csinál. "Volna kedved lógni egyet súli után?" Vagy a taktikás, amikor "Látom te érted a százalékszámítást, elmagyaráznád nekem?" és szépen lassan talán megfejted mi történt. csak rávezető mondatokat kell bedobni "nagyon kedves a doktornő, fincsi a keze" (Aztán figyeled mit reagál...)
2020. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!