Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történhetett az osztállyal?

Mi történhetett az osztállyal?

Figyelt kérdés
Most vagyok kilencedikes a gimiben. Gólyatáborban, év elején még nagyon szerettem az osztályomat. Eléggé központi személy voltam, sokan beszéltek velem, majdnem mindenkivel jóban voltam. Ennek nagyon örültem, mert általánosban igen magányos voltam, örültem hogy sikerült beilleszkednem. 1-2 hónapja azonban szinte minden megváltozott. Egyszerre mintha mindenki elkezdett volna lezülleni, rossz irányba változott az osztály. Sokan bunkók lettek, tönkreteszik a legtöbb órát. Sok tanáron már meg is látszik, hogy elegük van belőlünk, pedig év elején még a legtöbb olyan mosolygósan jött be hozzánk. Ráadásul mindenki elkezdett tőlem eltávolodni. Alig állnak velem szóba, oda sem jönnek hozzám, ha én odamegyek beszélgetni, akkor meg alig válaszolgatnak, hamar abbahagyják a beszélgetést, másra figyelnek, nem rám. Régebben nevettek a poénjaimon, a vicceimen, most meg bármit mondok, mintha direkt nem nevetnének. Elgondolkoztam azon, hogy vajon mi történhetett, miben változtam, ami miatt ez a helyzet állt fel, de rájöttem, hogy semmit nem változtam. Ugyan olyan vagyok, mint amikor először találkoztam az osztállyal. Mégis mi történhetett akkor? Már annyira magányosnak érzem magam megint, pedig még csak egy fél év telt el, és hátra van még három és fél.. nem akarok úgy elmenni innen, hogy rossz emlék legyen számomra a gimnázium.

2016. jan. 12. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte, amikor kialakul egy csoport/osztály, akkor a tagok igyekeznek egymást megismerni, ezért érezhetted úgy, hogy központi személy vagy, mert kíváncsiak voltak rád. Illetve még nem alakultak ki a csoportnormák, hogy pl. ti jól fogtok tanulni, vagy olyan osztály lesztek, ahol az a norma, hogy mindenki legyen bunkó és tanulni gáz stb. Úgy látszik, a te osztályod ebbe az utóbbi irányba változott. Az elmúlt fél évben valószínűleg kialakultak és megszilárdultak a kapcsolatok, és te ezek szerint kimaradtál ezekből.


Az egyébként érdekes, hogy csak annyit írtál, hogy nem vagy a középpontban. Csak ez számít? Minek kell a középpontban lenni? Nincsenek barátok, kisebb társaságok az osztályon belül, akikkel megtalálod a hangod?


Egyébként az is lehet, hogy tipikus olyan személyiség vagy, aki "bohóc" akar lenni, azaz azt szeretné, hogy mindenki rá figyeljen, amikor viccet mond, nevessenek stb. - közben meg lehet, hogy kiismerték a humorodat és ráuntak, vagy az is lehet, hogy csak te gondolod magadról, hogy vicces és humoros vagy, a többiek szemében lehet, hogy fárasztó és irritáló vagy. Gondolkodj el ezen is, hogy miért nincsenek barátaid. A leírásod alapján ugyanis úgy tűnik, hogy csak a többieket hibáztatod, mintha a többiek hibája lenne, hogy nem vagy a középpontban, holott lehet, hogy egy kicsit magadba kéne nézni és megváltoztatni az értékítéleteidet (pl. ne akarj középpontban lenni).


Persze nem tudok sokat a szituációról, úgyhogy nem találgatok tovább, de az alapján, amit leírtál, hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!