Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyünk ebben az esetben?...

Mit tegyünk ebben az esetben? Mit mondjunk?

Figyelt kérdés

Az évfolyamunkon van egy nagyon balhés srác, aki már 9-10.-ben is több ügybe belekeveredett (lopás, rongálás, drog), emellett elviselhetetlen a magatartása, nem lehet miatta órát tartani. Már többször is ki akarták rúgni a suliból, de a szülei valahogy mindig kimosdatták a balhékból.

Most azonban újból lehetőség nyílt rá, hogy kirúgják, ugyanis megvert egy 9.-es gyereket.

Az eset ebédszünetben történt egyik nap a suli egy olyan részén, ami ebédszünetben szinte teljesen kiürül, mert mindenki átmegy a menzára. Akkor ebédszünetben két osztálytársam és én leugrottunk kajáért a közeli kisboltba, ekkor láttuk a srácot a folyosón álldogálni. Ezt még nem tartottuk gyanúsnak. Viszont mikor kb. 10 perc múlva visszamentünk, azt láttuk, hogy egy 9.-es fiú fekszik a földön vérző orral. Mellette állt két végzős fiú, akik pár perccel előttünk érkeztek. A 9.-es fiú mondta, hogy ez a srác verte meg őt. A két végzős fiú és az egyik osztálytársam lekísérték a gyereket az orvosiba meg szóltak a tanároknak.

Persze másnap azonnal megjelentek a szülők, a 9.-esé feljelentést akartak tenni, viszont a zűrös srác szülei meg azt bizonygatták, hogy a 9.-es hazudik, ugyanis nem volt szemtanú az egészre. A két végzős fiú sem látta a verekedést, ők is már csak arra értek oda, hogy a fiú a földön feküdt.

Most a suliban egy ilyen fegyelmi eljárás indult, emiatt az igazgató behívatta osztálytársaimat, a végzős fiúkat meg engem is.

Elmondta, hogy most már tényleg ki akarják rúgni innen ezt a srácot, de mivel nincs szemtanú az esetre és kamera sincs azon a folyosón ez nem biztos, hogy menni fog. Ezért majd lesz egy meghallgatás, ahol akik tudnak valamit az esettel kapcsolatban ki lesznek kérdezve. Azt mondta az igazgató, hogy jobb lenne, ha azt mondanánk, hogy láttuk a verekedést, elmesélnénk azok alapján, amit a 9.-es fiú mondott. Úgymond legyünk "szemtanúk".

Na most nem tudjuk mit csináljunk...én nem akartam ebbe az egészbe belekeveredni. Azontúl, hogy ez így hazugság lenne, félek, hogyha a srácot sikerül kirúgni, akkor vagy ő, vagy a szülei, vagy a hasonló kaliberű haverjai megtalálnak engem...

17/lany


2020. jan. 10. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradj ki ebből. A sértett tegyen feljelentést, ha van látlelete orvostól akkor pláne. De te kívülállóként ne avatkozz bele.
2020. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én ki akarok ebből maradni, de ezt kihagytam, hogy az igazgató az mondta hogy kötelező elmenni erre a meghallgatásra.
2020. jan. 10. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
én nem hazudnék a helyedben, de azt nem látom valósnak hogy a srác szülei(!!) majd egy 17 éves lány után mennek...
2020. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Akkor sem hazudnék.


Ha "láttátok" a verekedést, felmerülnek olyan szaftos kérdések, hogy miért nem szóltatok valakinek rögtön.

2020. jan. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát jól van, szerintem aznap mikor lesz ez a meghallgatás inkább nem megyek be..
2020. jan. 11. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!