Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok mit rugóznak annyit...

A tanárok mit rugóznak annyit a magatartás - szorgalom jegyeken mikor abszolút semmi jelentőségük, átlagba továbbtanulásba nem számít bele?

Figyelt kérdés

Azt magyarázza el nekem valaki mit rugóznak annyit a tanárok ki mit kapjon magatartás és szorgalom jegyként? Képesek egy órát azon vitázni egymással hogy Pistike magatartása 4es vagy 3as.

nem totál mindegy? Átlagba nem számít bele, mintha nem is lenne, továbbtanulásnál nem számít semmit, mintha nem is lenne-innentől fogva nem tök mindegy hányas?

Még azt se mondhatni hogy „mindegy csak görbüljön“ mert egyes eleve nem lehet, innentől fogva üssön a hasára és írjon be 2-5-ig amit akar, randomgenerátorral.


Engem pl totálra nem érdekel hogy 2 vagy akár 5. Nem viszem tovább a jeyget sehova -ellenben mondjuk a matekjegy az eldöntheti az egyetemre való bejutásomat akár.

Valaki elmagyarázná mit rugóznak ezen a semmin?


2020. jan. 23. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nézd, a tanári munkában nem a tényleges tanári munka a nehéz, hanem a fegyelmezés, a rend megtartása a kimerítő. Nem véletlenül mondják, hogy a tanári munka "idegpálya". A tanár számára ezért lenne fontos a megfelelő fegyelem a tanóra alatt és sajnos nincs más fegyelmezési eszköze, mint a magatartás jegyen keresztül értésére juttatni a tanulónak meg a szülőnek, hogy mennyire idegesítő a tanuló magatartása, mennyire gátolja a tanulóközösség munkáját.
2020. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na pont ez az a cél amit aztán végképp nem tölt be, mert az emberek 99%-a magasból szarik rá mit kap magatartásból.

Van akinek annyi "fegyelmező kettese" van a naplóban magatartásból hogy már be se fér több. És akkor mi van semmi, kit érdekel senkit, be lehet írni még 10et a meglevő 10 mellé és akkor mi lesz semmi.

Kirúgni a diákot úgyse tudják nem merik mert kell a normatíva a sulinak.

2020. jan. 23. 08:55
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem tényleg kicsit elavult a dolog. Oké, vannak kivételes esetek, amikor valakinél ez önbizalmat ad vagy hasonló, de az átlagnál nem ez megy. Én magatartásra kaptam már 3-ast, mert az osztályfőnök nem bírt. Nem volt beírásom, sosem késtem, egy tanár sem panaszkodott rám, nem buktam le puskázással. Oké, néha beszélgettem órán, mint mindenki más, de amikor rám szóltak, akkor abbahagytam. Utolsó félévben a szokásos hármasnál (órán beszélte át mindenkivel a dolgot) egyszerűen kiröhögtem.
2020. jan. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Mert abban mérik, hogy az a gyerek mennyire viselkedik emberként.
2020. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

A magatartás jegyek maximum arra jók, hogy itt valamivel legálisabban osztályozhat a tanár pofára. Volt olyan osztálytársam, aki meg sem nyikkant soha, de rendre kettest kapott, mert nem volt szimpatikus.


Nekem is volt amikor kettes volt a magatartásom, volt amikor a szorgalmamat is eléggé lehúzták. Semmi jelentősége, ami beszámít a felvételinél, az au utolsó x év, plusz az érettségi. Addig meg osztályozzon úgy ahogy akar, ha ez a legnagyobb öröme.

2020. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Talán annyi értelme van a magatartás és szorgalom jegyeknek az általános és középiskolában, hogy az iskolaváltásnál ez is egy szempont. Hármas magatartással (egy igazgatói és két osztályfőnöki) nem biztos, hogy átvesz egy iskola. Esetleg a felvételinél is számíthat.

Megjegyzem a tanárok az én sulimban 10 perc alatt lezavarják a magatartás és szorgalom jegyeket. Az osztályozó teljesen másról szól. Nincs az amit a kérdező állít.

2020. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

"Esetleg a felvételinél is számíthat."



Aztán mégis hogy számítana mikor felvéteinél ezen adatokat be sem kérik, a fogadó felvevő intézmény ezeket nem is látja....

2020. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Szóbeli felvételin nálunk be kellett mutatni a magyar és a matekfüzetet valamint az enapló másolatát. Itt észre lehet venni a beírásokat és akkor nem biztos, hogy úgy pontoznak mint szeretnéd.
2020. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

A magatartás és a szorgalom jegy tényleg nem annyira fontos.


Én négyeseket, ötösöket kaptam a bizonyítványba, az átlagom 4,5-4,6 kötül mozgott, talán egyszer lehetett, hogy egy hármas is becsúszott, de a többi alkalommal nem.


Eléggé szépen teljesítettem az érettségin és felvettek az egyetemre. Lediplomáztam, most egy fantasztikus munkahelyen vagyok. és kb 5 éve, hogy dolgozni kezdtem.


A kutyát nem érdekelte se az egyetemen a jelentkezésnél, se az egyetemi éveim alatt, se a munkahelyi interjúmnál - se otthon még gimi alatt., hogy én az évek alatt az ötös magatartásomat négyesre rontottam le, mert az ofő szerint túlzottan erőszakos gyerek voltam és nem érdemeltem ötöst magatartásra. Még engem se érdekelt. :)

2020. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Eléggé szépen teljesítettem az érettségin és felvettek az egyetemre. "


Csöppet furcsa is lett volna ha az egyetemet érdekelte volna lévén az egyetemet csakis a pontot adó tárgyak + érettségi eredménye + nyelvvizsga érdekli, a mag + szorg jegyek nem is léteznek a szempontjukból.

Ugye érettségi eredményben eleve ott sincsenek.

2020. jan. 23. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!