Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék szorgalmasabb?...

Hogyan lehetnék szorgalmasabb? Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés

Olyan életről álmodom, amelyben keményen dolgozhatok, mert egyszerűen én ezt imádom. Imádom az érzést, amikor kemény munka árán valami nagyon jót sikerül elérnem, például egy nagyon szép rajz, vagy egy kimagasló iskolai eredmény.


Tanulni is nagyon szeretek, főleg, ha utána szóban felelhetek az osztály előtt, és közvetlenül mutathatom meg a tanárnak, hogy én bizony készültem.


Azonban év eleje óta úgy érzem, hogy kezdek kimerülni. Mivel nem bírom elviselni az unatkozást, mindig van valami, amit csinálhatok, ám mostanában egyre inkább elmarad a cselekvés. A dolgozatokra már tavaly is csak az utolsó pillanatban készültem fel, és azt hittem, idén ez változni fog, de mégsem.


Ez nem csak most van így, régen is voltak ilyen problémáim. Szeretnék aktív, szorgalmas ember lenni, aki akár egész nap képes változatos módon dolgozni (nem karrierre gondolok).


Spirituális és ésszerű javaslatok egyaránt jöhetnek. Köszönöm a válaszokat!


17/L



2014. szept. 11. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én általában kiürítem a fejem, veszek pár mély levegőt majd pedig a feladatra koncentrálok. Addig nem engedem magam másra gondolni míg kész nem vagyok. Mikor kész egy feladat (pl. tanulás, rajzolás, házi írás, olvasás) mászkálok egyet a házban vagy a kertben, netezek egy ideig esetleg nassolok valamit,
2014. szept. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amúgy alszol eleget és egészségesen eszel?

A kevés vagy rossz alvás és a sok cukros étel bevitele tud fáradtságot okozni.

2014. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg ha sokat aggódsz, izgulsz, idegeskedsz..
2014. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két hét alatt kimerültél????

Nem bírod elviselni az unatkozást??? Olvass, dolgozz stb.

2014. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Első (#1-#3), lehet, hogy az alvás és az egészséges táplálkozás lesz a ludas, mert ez nem igazán jellemző rám. Az aggódás és az izgulás is jellemző rám, az idegeskedés annyira nem.


Második válaszoló (#4), a nyári szünet nem mindenki számára pihentető szórakozás.

2014. szept. 11. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!