Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A magatartás és szorgalom...

A magatartás és szorgalom jegynek mi értelme van? És a különböző figyelmeztetéseknek?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem, ugyan is ezt sehol nem nézik.

A másik pedig a szaktanári/osztályfőnöki/igazgatói figyelmeztetések. És azoknak? Mert nálunk vagy minden hülyeségért ilyet osztogatnak, vagy ha valaki meg tényleg megérdemli, az általában pont lesz*rja, és nem nagyon tanúsít megbánását.. Jó oké, hogy ha valakinek rengeteg van,, azt kirúgják, de pl. egy igazgatói meg szaktanári, vagy 2 ofői figyelmeztetésért nem rúgnak ki senkit...


Ennek az egésznek mi értelem van?


2014. jún. 1. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Mert az azt tükrözi, milyen vagy. Mondjuk ha kettes a szorgalmad, valószínűleg elég lusta vagy :D

Meg hát azért otthon nem örülnek, ha kapsz egy beírást, mert akkor rossz vagy. Na, nem hiszem, hogy most értelmesen válaszoltam a kérdésre :D

2014. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert árnyalja a képet. Lehet valaki jó tanuló, de egy irtózatos se*gfej, és lehet valaki rossz tanuló azért, mert buta, és azért, mert lusta. Ezek valamiféle, igen szubjektív indikátorok. Nyilván sehol sem "nézik", mint ahogy a többi jegyedet is mindenki teljes mértékben leszarja, soha senki nem fogja elkérni a bizonyítványodat. Ezek neked és a szüleidnek szólnak.
2014. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Elárulom: SEMMI! Most ott tartunk, hogy ha a gyerek 2-es magatartást visz haza, a tanár hibája! Nem viccelek. Van tanár/tanító ismerősöm, aki már nem is használja ezeket, mert hasztalan. Régen azt a célt szolgálta, hogy a gyerek fegyelmezze magát, mert otthon a szülei jól megbüntetik érte. Most meg nem hogy nem kap ki érte otthon, de a tanárt fenyegetik meg, hogy hogy mert a gyyereknek beírni. Tisztelet a kivételeknek, de én úgy gondolom, hogy a mostani gyerekek nagy részének kijárna egy hatamas pofon, és a szüleinek is.
2014. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején beváltak,mert elég reálisan osztályozták a szorgalmam és magatartásom.Ha négyes alá billent valamelyik, tényleg elkeseredtem és kicsit gondolkoztam hogy hogyan javíthatnék.

Szerintem akkor igenis van haszna ha úgy érzed hogy reálisan osztályoztak.Ha viszont azt érzed hogy inkább szimpátia alapján vagy más faktor szerint adják a jegyeket akkor sajnos nincs mit tenni.


Szerintem hasznosak,hiszen visszajelzést kaphat a diák arról hogy hogyan dolgozik,tanul,viselkedik úgy összességében.Ez később hasznára lesz az embernek,mert célszerű igyekezni hogy a munkamorál ne legyen hullámzó,hanem folyamatosan pozitív,konzisztens.

2014. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk semmit sem jelentett. A szorgalom jegy nagyjából a jegyek átlaga volt, a magatartás fiúknak 4, lányoknak 5. Rosszabb fiúknak esetleg 3.

Semmi értelme nem volt. Egy idő után már beletörődtem, hogy mindegy mit csinálok 4-es a magatartásom fiúként pedig semmivel sem voltam rosszabb mint az 5-ös lányok.

2014. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!