Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskola váltás előtt elmondjam...

Bb250517 kérdése:

Iskola váltás előtt elmondjam a "titkokat"?

Figyelt kérdés
Szóval megírtam a központit az istvánvba és nagy eséllyel felvesznek, de még megvárom a tutit. Az lenne a tervem, hogy, ha már lelépek az iskolából elmondom, hogy kivel mi van. Például van egy "barátom" aki folyamatisan fikázza a telefonomat, de azt gyanítom, hogy csak azért, mert ő csak az egyel gyengébb modellt kaphatta meg(enyém galaxy a80, övé a70) és még nem mondtam neki, hogy baromira zavar már. Egy másik azt hiszi, hogy nagyon jóban vagyunk, én nyilvánosan kijelentettem, hogy engem idegesít és nem szeretem a "közelségét". Ő ezt nem veszi, pedig én feltűnően kerülöm, de ő még mindig abban a hitben van, mint ötödikben amikor bffek voltunk. Ugyan ez a személy szinte minden trendibb embert másol. Egy népszerűbb csaj elkezd vicces zoknit és pulcsit hordani. Guess what? Ő is. Elkezd valaki egy vicces mondást használni. Guess what? Ő is, de még azt is állítja, hogy ő már hamarabb használta és a másik "copyizta le". Én nem mondanám magam trendi embernek, de mégis csak a szókimondobb csapatba tartozom aki így "vezeti" az osztályt.(csak ipyen dolgokat mondok ki, mint, hogy valamin változtatni kéne meg, hogy inkább más legyen, de embereknél gyengén érzem magam és sebezhetően). Szóval az egykori barátnőmmel beszélünk az ST-ről, elkezdi nézni és igazi "fanként" beszél róla, Doctor Who lesz a hátterem és elkezdi nézni, meg beállítja a hátterének, de semmit sem ért belőle. Egyszerűen zavar, neki azt mondanám, hogy álljon ezzel le. De a legfontosabb, egy lány. Év eleje óta tetszik és utalgatok rá, hogy valakik közül őt választanám, meg a barátaim helyett hazkisérem őt, meg kisegítem a boltba, ha valamit nem tud kifizetni, egyszóval durván kimutat9m az érzelmeimet, de ő nem veszi észre. Csak annyit mondanék neki, hogy tetszik és megpróbálhatnánk egy tea vagy kávé mellett. Szerintetek ez jó ötlet, hogy kimondok mindent, ha már elhúzok onnan. A srácok megtudják, hogy elég kellemetlenek és a lány megtudja, hogy miért voltam vele hirtelen kedves, szerintem ez oké, szerintetek?

2020. jan. 25. 23:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Guess what? Nem akarom fan-ként lecopy-zni a bff-ed de kiba irritáló vagy.
2020. jan. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy próbálok nem hivatalosan nyelvezetet használni?
2020. jan. 26. 00:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalos meg a műmájer között azért van átmenet.
2020. jan. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a dolgok rajtad kívül senkit sem érdekelnek, teljesen jelentéktelenek. Ha elmondod, ha nem, tök mindegy.
2020. jan. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egyet értek a #4-essel. Ennek nem feltétlenül lesz jelentősége a későbbiekben. Viszont szerintem felesleges kapcsolatot megrontanod ott, ahol nem muszáj. És ebben a szituációban nem muszáj, bárhogy is gondolod.

A csajozást pedig vagy megteszed vagy nem. Abba mondjuk gondolj bele, hogy az ő választott sulija közel lesz-e a tiédhez, mert ilyen fiatalon a távkapcsolat nem könnyű.

2020. jan. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
B+, én azt hittem te lány vagy! :) Ennyi rinyát rég hallottam!
2020. jan. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jesszus. Valakit bántalmaznak az iskolájában, te meg ilyeneken vagy kiakadva? Azt hittem először, hogy csúnya hátbatámadásokról lesz szó, hogy csúnyán kibeszélitek egymást, meg jópofizás megy ezerrel, de amúgy meg rühelli egymást az egész osztály. Aztán kezdem olvasni, és egy kényes kislány képe jelent meg előttem. Konkrétan az a bajod, hogy valaki mondott valamit a telefonodra, meg megszerette egy osztálytársad az egyik sorozatod? Meg az is baj, hogy valaki "viccesen" öltözködik? Az ötödikes bffedet meg rázd le, jobban járna ő is. Komolyan beszélgess el vele, ne csak hangoztasd, hogy irritál. Lehet azt hiszi poénkodsz. Hidd el a fiúknak szoktak durva poénjai lenni. Páromék haverjai néha egymás halálával poénkodnak, na ez már tényleg sok nekem is, te meg azt is ennyire sértésnek veszed, hogy azt mondják szar a telefonod. Én meg sose vennék semmilyen samsungot, mert árértékarányban a legrosszabbak között van? Na most mi lesz mi?
2020. jan. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jézus. Amiket itt leírtál az rajtad kívül abszolút senkit nem érdekel. Szerintem az összes osztálytársad örülni fog, hogy megszabadulnak tőled, amikor otthagyod a sulit, mert a leírtak alapján iszonyatosan idegesítő vagy. Inkább hallgass és azon gondolkozz el, hogy hogyan tudnál a következő sulidban normálisabban hozzáállni az új emberekhez.
2020. jan. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jól tetted hogy ide leirtad. Máskor kéne neked valaki akivel megbeszéled ezeket, és meg tudja neked mutatni, hogy mi fontos, és mi nem. A csajos témát már rég meg kellett volna ugranod, a többi felejtős. Tényleg semmi sem fontos belőle, csak neked. Szóval azokat temesd el
2020. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a hozzáállással nem lesz sok barátod a Szent István Gimnáziumban. Javaslom változtass, mert nagy pofára esések lesznek az életben.

A kérdésedre válasz: nem tartom jó ötletnek. Megbántasz vele másokat és ennek semmi értelme, ráadásul semmi előnyöd nem származik belőle.

Halkan jegyzem meg, hogy a Szent Istvánba jár több olyan gyerek akinek elvből van nyomógombos telefonja (tudom hihetetlen, de nem lehet rajta netezni sem). Anyagilag simán megengedhetnék. Szóval ha a telefonnal akarsz menőzni ott, akkor az nagyon gáz lesz ott.

2020. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!