Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egytemisták! Ti milyen ruhában...

Egytemisták! Ti milyen ruhában mentek vizsgázni?

Figyelt kérdés

Én az írásbelikre úgy megyek, mintha suliba mennék, de ha van szóbeli része is egy vizsgának, akkor kiöltözök. Viszont tegnap voltam szóbelizni és kb. 15 vizsgázóból rajtam kívül még egy ember volt kiöltözve, mondjuk ő is farmert vett fel és ahhoz egy fehér inget. A többiek mind utcai ruhában voltak, illetve a tanár is úgy volt felöltözve, mintha órát menne tartani.

Szerintetek hülyének néztek, hogy én meg megjelentem egy fekete nadrágban, fekete cipőben meg fehér blúzban? Máskor ezek szerin nem kéne ennyire vagy egyáltalán kiöltöznöm a szóbelire? Egyébként azért öltöztem ki, mert egy ismerősöm azt mondta, náluk szigorúan vették ezt a kiöltözés témát és volt olyan tanár, akinél minimum 1 jeggyel rosszabbat kaptak, ha még annyi tiszteletet sem adtak meg, hogy kicsípjék magukat a vizsgára.


2020. jan. 29. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Illik kiöltözni, de nem kötelező. Jól tetted.
2020. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

A szóbeli vizsgáimra öltönyben, nyakkendőben mentem.

A nyári vizsgaidőszakban is, pedig sokszor 30 fok volt, és az idegesség miatt amúgy is folyt rólam a víz.

Negyedév végén volt egy olyan szóbelim, amikor a vizsgázó mondta (szintén nyári hőség volt), hogy inkább ne vegyünk öltönyt, így őt is fölmentjük az öltözködési kötelezettség alól.

Mondjuk én 25 éve jártam egyetemre, ha ez számít.

2020. jan. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Írásbelire nem várja el az oktatók 99%-a, hogy öltözz ki, természetesen kiöltözhetsz, sima hétköznapi ruhában elegendő menni.


A szóbelire tanárfüggő, általában az első órán el szokták mondani, de itt inkább az általános az, hogy kiöltözik az ember. Nálunk volt olyan, hogy júniusi napokban odaszólt a tanár az egyik srácnak, hogy strandolni jött vagy vizsgázni?

2020. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Szóbelire kiöltöztem mindig írásbelire is egy blúzt azért felvettem a farmerhoz. Ma már a pad másik oldalán ülök. Nem jelezzük előre hogy szóbelire öltözzenek ki, de elvárás. Nem adok emiatt rosszabb jegyet de megjegyzem és ismerek olyan kollégát aki hazaküldi átöltözni az embereket.
2020. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Oktató függő, volt hogy azért bukott meg egy csoporttársam, mert nem vett nyakkendőt az öltönyhöz, pedig tudott válaszolni a kérdésekre. Ez szóbelin volt. Amúgy meg nem érdekelte különösebben az oktatókat. Fiúk volt, hogy farmer, ing, zakó kombóban mentek szóbelizni, lányok pedig blúz + farmer.
2020. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%

Télen farmer + pulóver

Nyáron rövidnadrág + egyszerű póló

2020. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Sima hétköznapi ruhában szoktunk menni írásbelire és szóbelire egyaránt. Soha nem szokott kiöltözni, max. egy-két ember és nyilván nem szól nekik senki, de fura. Az oktatók sem öltöznek ki, ő is normál, utcai ruhában szoktak lenni.
2020. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Szóbelire nalunk mindíg mindenki kiöltözik
2020. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
sokat elmond az egyetemek valódi színvonaláról, hogy szrt se érdekli, ha tudod a tételt, az hogy legyen nyakkendő és díszzsebkendő, sokkal, de sokkal fontosabb...
2020. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálam a vizsga komolyságától függ, hogy miben megyek. Írásbelire mindig hétköznapi ruhában megyek, de azt hozzá kell tenni, hogy nálam ez általában egy pulóver farmerral, nem járok hétköznap sem melegítőben vagy strandpapucsban (bár szerintem írásbelin ez sem zavarna különösebben senkit). Szóbelinél a kisebb, "barátságosabb" (pl választható tárgyból, ismerős és jófej tanárnál) vizsgákra általában egy elegánsabb, de hétköznapra is simán hordható felsőben vagy ingben és sötét farmerban megyek (nyáron is, télen nyilván veszek rá egy kardigánt és kabátot). Komolyabb vizsgákra (szigorlatok, intézetvezető prof. dr. xy-nál történő vizsgázásra gondolok) én is vagy fehér ingben/blúzban (plusz télen blézerben), sötét nadrágban és fekete cipőben, vagy nyáron elegánsabb, kb térdig érő ruhában, szintén fekete vagy sötétkék cipőben megyek. Nálunk volt olyan idősebb professzor, aki még azt is kritizálta előadáson, hogy némelyik lánynak mennyire ápolatlanok a körmei, úgyhogy azóta mindig odafigyelek, hogy rövidre vágott és festetlen körömmel, smink nélkül, sima felkötött hajjal menjek, nehogy bármibe is bele tudjanak kötni.
2020. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!