Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek hogy ne én legyek...

Mit tegyek hogy ne én legyek mindig harmadik kerék?

Figyelt kérdés

2020. jan. 29. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát kifejtenéd itt vagy esetleg privátban talán tudnék segíteni. Hogy miért érzed magad annak ? Kiknél? Hogy kezdődött? :)
2020. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3.-os gimnazista vagyok, az osztályban elég nagy a klikkesedés. Első évben nem igazán voltak barátaim, de aztán sikerült hozzácsatlakoznom egy nagyobb (10 fős) klikkbe. Ebből a fele akit tényleg kedvelek. Szóval két éve vagyunk így, de folyton mindent nélkülem csinálnak. Mindig olyankor beszélnek meg programokat amikor nem vagyok ott és utána persze “elfelejtenek” szólni. Aztán utólag meg folyton azt mondogatják, hogy “Nem is volt semmi érdekes”. Ha kitalálnak valami projektet arról is mindig csak két hét múlva értesülök és persze utólag is becsatlakozok, de úgy már nem ugyanaz. Mellesleg a többi lányt folyamatosan dícsérik és rólam soha egy jó szót nem szóltak. Csak csipkelődnek. Mástól vissza hallok ezt azt, hogy nagyon kedvelnek, meg minden, de a szemembe sosem mondják.
2020. jan. 29. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem hagyjd egy ideig békén ezt a társaságot. Keress másokat akikkel tényleg boldog lehetsz. Tudom nem könnyű,de az se jó ha nem becsülnek meg,meg ha csak a felét szereted akkor igazából nincs értelme hogy az egész társasságba benne legyél.
2020. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert nem tekintenek a klikk részének. Keress más barátokat, mert ők magasról tesznek rád.
2020. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszeráen engedd el őket. Harmadik kerékből nem lesz szalonna. Lépj be szakkörökbe, ott lehet barátkozni és oda is sokszor ugyanígy magányosabb emberek csatlakoznak. Ott ki tudsz alakítani mélyebb barátságokat is.


Saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem érdemes ott erőlködnöm, ahol pótkerék vagyok. A szakkörök viszont bejöttek.

2020. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit kései válasz, de leírnám neked az én történetemet, ami hasonló a tiédhez. Idén már negyedik éve ballagtunk, szerinted hányszor találkoztam bármelyikőjükkel is? Közel egy évvel az érettségi után posztoltak egy közös képet azzal a szöveggel, hogy újra együtt a csapat. Nem lepett meg, de rosszul esett. A legfájóbb pillanat az volt, amikor utolsó évben megtudtam, hogy amúgy nekik van közös messenger csoportjuk elég régóta. Néha teszteltem, hogy ha nem megyek oda hozzájuk szünetben, akkor ők odajönnek-e hozzám vagy keresnek-e vagy valami, de jól meg voltak nélkülem. Utólag visszagondolva nem értem, hogy ha annyira nem is bírtak, akkor miért kellett játszani, hogy jóban vannak velem. Kevésbé esett volna rosszul az a sok dolog. Főleg, hogy úgy alakult össze ez a lánybanda, hogy hárommal én kezdtem el beszélgetni az elején, én kezdeményeztem, hogy suli után együtt menjünk a buszhoz, üljünk le óra előtt együtt a kinti padra, satöbbi... az egyik csaj közben jóban lett még egy lánnyal, és így lettünk végül öten, tehát páratlanul. Valamiért, valahogy én lettem az, aki egyedül maradt, aki mellé már nem ült senki, se az órákon, se a kirándulásokon. Erre tett még rá az is, hogy a tantermek nagy része négyszemélyes padsorokból állt. Egy idő után direkt a legutolsók között mentem be a terembe, hogy mindenki elfoglalja a neki tetsző helyet és ne legyen kínos szitu abból ha esetleg beülök a négyesbe és ők nem tudják, hogy ki maradjon akkor ki (volt ilyen sajnos), úgyhogy beültem a leghátsó négyesbe egyedül (az osztálylétszám is páratlan volt♥). Annyi haszna volt, hogy legalább a tanároknak is láthatatlan voltam. Miattuk amúgy nem is alakult ki közelebbi kapcsolatom a többi osztálytárssal, aztán amikor egyre jobban ki lettem rekesztve, már meg se próbáltam mással barátkozni, mert nálunk is nagyon ment a klikkesedés, és a negyedik évben már nem reméltem, hogy lesz az osztályban, évfolyamban új barátom.


Ha szabad tudni, azóta mi a helyzet?

2020. máj. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!