Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha én vagyok a...

Mit tegyek, ha én vagyok a harmadik kerék?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk barátnők már négy éve. Mindig is mi voltunk az osztály lánybandája. Idén valahogy elkezdzek elhidegülni tőlem. Már szeptemberben elkezdődött, amikor sajnos tudtunk egymás mellé ülni. Az esetek többségében ők ülnek egymás mellett és én külön. De kb. egy hónapja már látványosan kerülnek. Sose hívnak sehova, egy közös hosszú távú programba is belevágtak nélkülem. A messengeres chat csoportban sem beszélünk már, mindig privátban dumálnak. A suliban még ezt nem mutatják ki szerencsére, csak sulin kívül. Nekem ez szörnyen rosszul esik, mert nem tudom, hogy mivel vívtam ki. Nem volt semmilyen nézeteltérésünk. Az igaz, hogy ők jobban hasonlítanak egymásra érdeklődési körileg, de ez még nem lenne ok a kitaszításomra.

Szerintetek teperjek, hogy vissza kerüljek a hármasfogatba vagy inkább látványosan mutassam ki, hogy vettem a lapot és nem kellek? Az a gond, hogy még két évünk van vissza és az osztályban nincs nagyon más, akivel hosszú távon kijönnék.



2017. máj. 5. 16:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem; és hogy tudd, mennyire: nálunk szokás volt a klikkesedés, kb 5-6 volt az osztályban. Én kezdtem egyben, aztán mindenhol megfordultam. Én voltam az, aki mindenkivel jóban volt. Ezzel azt szeretném mondani, hogy nem szabad senkihez sem túlzottan ragaszkodni, nyitni kell mások felé így sosem leszel egyedül. Persze 6 "Kedves Ismerős" sem pótolhat egy "Legjobb Barátot", de az emberek változnak, akaratlanul is. Néha minden ok nélkül szétmennek jó kapcsolatok, mert... hát, felnőnek az emberek, mindenki máshogy éli meg a dolgokat, változik az ízlés/attitűd/vélemény ilyen-olyan dologról.

Én azt javaslom, keresd meg őket személyesen (egyenként talán?) és kérdezd meg, szerintük mi történt/ebből mit vettek észre/miért csinálták, amit. Mondd el, ez téged hogyan érintett, mit szeretnél. Ha nem nyitnak feléd, ez van, a barátságot nem lehet kényszeríteni. Szörnyű átélni az ilyesmit, de néha nincs más választása az embernek, mindenkivel megesik.

Sok sikert!

2017. máj. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem. Nekem a legjobb barátnőmet vette el egy lány amikor bekerült a csoportunkba. Én is csak velük lógtam. A legjobb az ha leépíted őket, nekem is ezt kellett csinálnom mert egyszerűen éreztem hogy nem akarnak maguk között és volt bennem annyi tisztelet magam iránt hogy nem akartam bénának tűnni.Pletykáztak rólam meg kiközösítettek. Persze a lány már megbánta de az ilyen igazából sose volt barát.
2017. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, az emberek változnak. Szeretnék majd velük erről beszélni. Viszont külön-külön mindketten aranyosak velem. Csak amikor hárman vagyunk olyan mintha láthatatlan lennék.

Ami igazán aggaszt, az a nyári szünet. Nyilvánvalóan együtt fognak lógni nélkülem, ami csak mégjobbam elmélyíti majd a kapcsolatukat.

Az osztályban vannak haverjaim, de eléggé ismerem már őket annyira, hogy tudjam, hogy egyikükkel sem leszünk legjobb barátnők. Ők csak sulis haverok. Én meg itt vagyok 17 évesen nulla szociális élettel, mert ugye a haverok nem hívnak komolyabb programokra, barátaim meg ezek szerint már nincsenek. :/ Pedig aztán nem vagyok az a tipikus weird lány a filmekből, akivel senki sem akar barátkozni.

2017. máj. 5. 17:42
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt hadd tegyem hozzá, hogy ebbe most nem kell beletörődnöd, inkább próbálj... túllendülni a dolgon; értsd: önállósodni. Szervezz magadnak programokat, hívj Te el embereket ide-oda, járj el színházba/moziba/koncertre egyedül,stb. Hozzá kell szoktatnod magad ehhez, hogy később könnyebb legyen. Nem baj ám, ha nincs Legjobb barátod. Az olyan úgyis nagyon ritka. De tudj bánni a lehetőségeiddel, ne süppedj bele a magányba, ne távolodj el az emberektől még inkább ("csak mert" ők barátok és nem legjobb barátok).
2017. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én fiú vagyok, de át tudom érezni amit írsz. Nekem előző évben, egyetemen volt hasonló, 3-an jártunk be egy környékről, az érdeklődési kör is hasonló volt, szóval jó haverok lettünk a karon, eleinte nagyon nagy volt az összhang, dumáltunk egymással, csajokkal, más haverokkal minden, de aztán pár hónap után ők inkább egymással dumáltak meg a csaj barátjukkal, akivel ők jóban voltak én meg nem (részben egy félreértés, részben pedig amiatt, mert alapból a csajokkal kevésbé jövök ki). Volt hogy a másfél órás előadás alatt nem is szóltak hozzám, csak egymással trécseltek, én meg mobiloztam. Olyan is volt hogy nem is ültek oda mellém. Na ez megtörtént 3-4 alkalommal, vettem a lapot és megfordítottam a helyzetet: én lettem az aki le se sz-r-ta őket. Mert szerencsére nem csak velük voltam jóban, volt csomó más ismerősöm, haverom is. Látványosan mindig máshoz ültem, mással dumáltam, 10-ből 9-szer így volt, a maradék egy alkalommal meg (amikor kevesen voltunk, így csak ők ketten meg az a csaj voltak, plusz néhányan akiket nem ismerek/kedvelek), akkor simán leültem egyedül, és kivételesen figyeltem az előadásra. A következőn meg megint más haverokkal ültem és dumáltam. Ennyi. Pár nap után érdeklődtek hogy mi a bajom (milyen ironikus...), erre nyíltan megmondtam hogyha ők lesz-rnak akkor én is őket, erre jött a nagy színlelt meglepődés hogy miért mondom ezt, erre annyit reagáltam hogy nem kell hülyének nézni és otthagytam őket. Legjobb barátok azóta sem lettünk de meglepő módón nem is hidegültünk el egymástól, ha pl. csak egyikük van akkor általában azért ő velem ül vagy a közelben. Az a csaj meg utál engem azóta is. XD Amit ebből ki akartam hozni, az az hogy nem kell erre ráparázni, keress más embereket, sokan vannak körülötted, ha csak elhanaygoltak akkor majd észbe kapnak, ha pedig amúgy sem érdekelnéd őket akkor kár rájuk pazarolni az időt. Senkinek ne legyél a lábtörlője.
2017. máj. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. :)

Csak fura nekem ez a helyzet, mert még egyszer sem fordult elő, hogy ne lettek volna barátaim. Nem is tudom, hogyan kell barátkozni, mert valahogy mindig engem találtak meg.

2017. máj. 5. 20:25
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Teljes mértékben átérzem a problémád, nekem ugyanez volt, csak én sajnos ott rontottam el, hogy mikor a két barátnőm kizárt a hármas barátságból, én befordultam, és nem próbáltam másokkal barátkozni, így aztán nem is nagyon lettek barátaim a gimis osztályban. Szóval tanulj a hibámból, nyiss mások felé. Habár tudom, ez se könnyű, amit utoljára írtál, azzal is ugyanígy vagyok, engem is mindig mások találtak meg, mások kezdeményeztek, és nem tanultam meg ismerkedni.
2017. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor újabb kérdés. Hogy kell barátkozni? :D Kérlek ne nézzetek hülyének, de tényleg nem tudom. Sose kezdeményeztem még. Ha csak úgy odamegyek egy olyan osztálytársamhoz, akivel eddig nem beszéltem sokszor, akkor nem fogja furának tartani?
2017. máj. 5. 22:24
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Na hát ez engem is érdekelne :D én is ezen szoktan izgulni, hogy vajon nem néz-e rám furán az, akihez eddig egy szót se szóltam és most meg próbálok barátkozni. Esetleg próbáld meg ilyen ürügyekkel megszólítani őket, pl "dejó a cipőd, hol vetted?" És így esetleg beindulhat a beszélgetés. Vagy mikor mentek haza suliból és valaki egyedül megy haza, akkor "véletlen" fuss vele össze és így nem lesz fura ha beszédbe elegyedtek. :D én ilyenekkel próbálkoztam, bár én se nagyon tudom, hogy is kéne barátkozni. Kiskoromban sokkal könnyebben ment. :D

(Utcsó válaszadó voltam)

2017. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet pont most volt ugyanez velem, hogy hárman voltunk és hát én maradtam ki, de ugy döntöttem hogy nem harcolok olyanok barátságáért akik nem akarják úgy mint én, vagyis nem fogok mások után futni, majd jön másik barát aki szívesen tölti velem az idejét és beszélget velem és nem kell küzdenem azért hogy meghallgassanak. Persze nekem is nehéz döntés volt ezt meghozni, de nem szeretem ha szórakoznak az érzéseimmel, jó vagyok ha nincs ott a másik fél, viszont ha ott van akkor semmibe vesznek. Amugy én is így vagyok hogy most hogyan nyissak az osztályom felé mert biztos hülyének néznének ha random odamegyek azokhoz akikkel kb 3 éve alatt nem beszéltem még😂 kicsinek tényleg könnyebb volt ez a barátkozás 😢
2017. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!