Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mennyire normális,...

Szerintetek mennyire normális, ha egy iskola beleszól a diákok kinézetébe?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor egy iskolában házirend tiltja pl. a hajfestést, sminket, stb. Szerintetek ez mennyire elfogadható?

Egyébként nem rég olvastam egy kicsit ezzel kapcsolatos kérdést az oldalon és az egyik válaszoló azt írta, elvileg törvény tiltja, hogy egy iskola a házirendjében szabályozza a gyerekek öltözködését, sminkhasználatát, stb. Ez tényleg így van? Csak mert amikor általános iskolába jártam, kitalálták, hogy mivel néhány lánynak már 4.-5.-es korában műkörme volt, megtiltják a lányoknak a körömfestést és az igazgatóhelyettes néha random benyitott óra közben a tantermekbe és végignézte a lányok körmeit. Akit "rajtakapott", hogy ki van festve a körme, azt magával ráncigálta a kis irodájába, ahol tartott körömlakklemosót meg vattakorongokat és lemosatta. Egyszer úgy mentem, hogy ilyen félig-meddig átlátszó, rózsaszín körömlakkal ki volt festve a körmöm (tényleg alig látszott, kb. olyasmi színű volt, mint a körömágyam és legalább 5-6 réteget rá kellett volna festenem a körmömre, hogy teljesen befedje, ha nem lettek volna benne apró csillámok, szerintem senki nem is látta volna, hogy ki van festve) és persze mehettem az igazgatóiba. A poén az egészben, hogy pont a műkörmös lányok miatt kezdték ezt az egészet és végül pont ők voltak azok, akiket nem büntettek meg, mert rájöttek, a műkörmöt nem lehet lemosni..De ettől függetlenül akin csak sima körömlakk volt, azt továbbra is hordták az igazgatóiba, akinek meg 12 évesen 2-3 cm hosszú műkörme volt, az még egy ejnyebejnyét se kapott.

Amúgy már régóta elballagtam onnan, de a mai napig felháborítónak tartom ezt a kettős mércét és ha tényleg igaz, amit annál a másik kérdésnél írt az egyik kommentelő és a gyerekem járna ilyen iskolába, tuti nem hagynám annyiban.

De amúgy ami még ennél is megdöbbentőbb, hogy egyetemen egy csoporttársam mesélte, hogy náluk a gimiben is ilyen szigorúak voltak, az osztályából egyszer egy lány befestette a haját (szőkésbarna volt eredetileg és középbarna lett...) és hazaküldték az iskolából, majd megmondták neki, hogy addig nem teheti be a lábát az iskolába, amíg vissza nem csinálja valahogy.

Nálatok voltak ilyen öltözködésre, sminkelésre, testékszerekre vonatkozó szabályok az iskolában? Szerintetek ez normális?


2020. jan. 30. 12:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
50%
Igen, normális. Részben az iskola dolga is nevelni a gyereket, amit így érnek el. Nincs ebben semmi kivetnivaló.
2020. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
És azzal elmondanád, mire nevelnek egy gyereket, ha ő 14 évesen szaktanárit kap azért, mert be van festve halványrózsaszínre az egyébként rövidre vágott körme, miközben a 12 éves, 5.-es kislány 3 cm-es, henyesre reszelt, fekete motívumokkal díszített műkörömmel csápol az iskolában?
2020. jan. 30. 12:52
 3/36 anonim ***** válasza:
40%
Arra nevelik, hogy, ha a pl a munkahelyen tiltják, hogy rózsaszn hajjal, szakadt ruhába menjen dolgozni és erről aláír egy szerződést, akkor ne menjen be rózsaszín hajjal szakadt ruhában dolgozni, mert ott, ha nincs mázlija, azonnal ki is rúgják.
2020. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Miért, milyen munkahely az, ahol a hajszíne akadályozza abban, hogy el tudja végezni a munkáját?
2020. jan. 30. 13:00
 5/36 anonim ***** válasza:
74%

Abban igazad van kérdező, hogy vagy mindenki vagy senki. Amúgy a műköröm is leszedhető. Persze nehezebben jön le mint egy sima körömlakk. Én a 90-es években jártam általános iskolába. Nekünk is voltak öltözködési szabályaink. Például a hajfesték, és az olyan rövid póló, amiből a has kilátszott, tilos volt. Szerintem ezzel nincs baj.

A nővérem még a 80-as években járt általánosba. Ő másik suliba járt, ami sokkal konzervatívabb volt, mint az enyém, pedig fiatalabb iskola volt. Náluk például a kockás inget nem engedték, mert akkor jött divatba, és a 10-14 évesek ne divatoljanak. Osztályfőnökit kapott aki abban ment. Voltak szülők, akik ezen csak nevettek, sőt az én anyukám még rá is tett egy lapáttal. Direkt abban küldte a testvéremet suliba, mert ebben semmi kivetni való nem volt. Amúgy anyukám is pedagógus. Na ezt túlzásnak éreztük már akkor is, de a hajfesték, műköröm nem ez a kategória. Szerintem sincs rá szükség általánosban. Lesz még bőven ideje ilyenre később. Én sem fogom engedni a lányomnak.

2020. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen normális.

Mondjuk nem értem, a műkörmöt miért ne lehetne leszedni. Nekem is volt, teljes mértékben eltávolítható.

2020. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
43%
#2 arra nevelnek, hogy ne a kinézeteddel próbálj meg érvényesülni hanem azzal ami a fejedben van.
2020. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
42%
Minden komoly munkahelyen van dress code. Ahol emberekkel foglalkoznak, igen, van hogy tiltott a tetoválás, ha látható helyen van, vagy a rózsaszín haj, mivel lehetnek konzervatív ügyfelek, akik az ügyintéző megjelenéséből ítélik meg a céget. És nem mindenkinek fér bele a nem megszokott megjelenés. Ezt el kell fogadni. Iskolában is erre tanítják már a gyerekeket, hogy olykor vannak szabályok, amiket be kell tartani.
2020. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem normális. Azzal egyetértek, hogy ez nem mindenki számára elfogadható. De sok helyen egyenruha is van. Szóval ez minden iskolában más.

Nálunk nem volt minden tiltva, a lényeg az ízlésesség volt. Pl. ne fenékvonalban végződő alig szoknyában menj, ne legyen óriási karmod. De a szolid, átlagos dolgokért nem szóltak.

Meg ahogy írták, munkahelyeken is van előírás. Ruházatra, kinézetre is. Vagy van munkaruha, egyenruha.

2020. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
62%

"Miért, milyen munkahely az, ahol a hajszíne akadályozza abban, hogy el tudja végezni a munkáját?"


Persze, hogy nem tesz valakit képtelenné a munkában az, hogy rózsaszín a haja.


De bizonyos munkahelyeken van szabályzat az öltözködésre és a kinézetre.


Pl leírják, hogy Te nem mehetsz dolgozni farmernadrágban. A szerződés aláírásával Te ezt elfogadod. Igazából el tudod végezni ugyanúgy a munkát farmernadrában. Viszont, ha Te bemész farmerben és nem követed a dresscode-ot, akkor, ha mázlid van, hazazavarnak vagy megúszod egy írásbelivel. Ha nincs mázlid, akkor repülsz.

2020. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!