Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez a hozzáállás normális egy...

Ez a hozzáállás normális egy tanártól?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy tanár a húgom iskolájában (művészetet tanít), aki állítólag sok esetben lekezelő. (Ja igen, egyébként alternatív intézmény.) Olyanok vannak, hogy húgom bevitt megmutatni pár digitális munkát, ami hobbi szinten érdekli, és később hasonló irányba szeretne továbbmenni. Köze volt ahhoz is, amit épp tanultak. Ismerősök, és többen is mondták már neki, hogy nagyon kreatív, érdemes foglalkoznia a dologgal, de a tanárnak egy jó szava nem volt. Az is többször előfordult már, hogy amikor kérdeztek tőle valamit a gyakorlással kapcsolatban, valahogy úgy fogalmazott valami kapcsán, hogy "minek az". Húgom továbbá arról is panaszkodott, hogy egyáltalán nem, vagy minimális teret ad az elképzeléseiknek, sokat kell másolni is híres művészekről. Ez valahol érthető, hiszen ha egyszer munkába áll, akkor sem lehet majd azt és úgy csinálni, ahogy ő szeretné. Viszont én is sokkal szívesebben alkotnék úgy, hogy belevihetem a fantáziámat valamilyen szinten, és kialakíthatom a saját stílusomat. A húgom sem olyan lelkes már, mint amikor belekezdett. Mit gondoltok? Ő túlreagálja, én meg hülyén látom a dolgokat? Ha valóban ilyen szigorú egy művészetet oktató tanár, mit akarhat ezzel, mit kéne ebből tanulni?

2018. aug. 4. 05:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

A tanár is ember. Egy ember ha meg nem motivált es kiégett, ilyeneket mondd/csinál.

Sajnos normális hogy sok a kiégett ember, de alapvetően nem lenne az. Alapvetően ha egy ember ismerné magát, akkor tudná, hogyan ne égjen ki...

2018. aug. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyenek tudják félrevinni a fiatalok lelkesedését. Sokat nem lehet tenni, esetleg keresni egy mentort, aki iskolán kívül is foglalkozik a húgod művészetével és ha közös a hullámhossz, a tesód megkaphatja a hőn áhított elismeriseket. Egy kreatív tevékenységben ez szükségszerű, hiszen sokszor a pozitív visszacsatolások adják az újabb és újabb löketet. Ám az önértékelése jó ha nem csak kívülről táplálkozik. Fontos a szellemi autonómia, függetlenség, azaz nem másoktól való függés.
2018. aug. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is nagyon sok debil tanárom volt középiskolában, sajnos tanárnak pont a tanárnak alkalmatlan emberek mennek.
2018. aug. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ez milyen iskola - közéo vagy felsöfok?
2018. aug. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem, mivel ő ilyesmihez nem nagyon konyítt, így rázza le az érdeklődőt.
2018. aug. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Tanulság annyi belőle, hogy a való életben ennél csak nagyobb lehurrogást és pesszimizmust fog kapni.

Szóval ha valamit nagyon akar, akkor ne másra hallgasson.. hanem csak saját magára és csinálja.


Az pedig, hogy egy tanárnak mettől meddig terjed a hatásköre.. háát...

Igazából nem azért vannak, hogy ingyen, órán kívül segítsen. (Persze a 90%-uk megteszi, de ezért nem kapnak plusz pénzt)


Ha a tesód komolyan gondolja, akkor keresni kell egy tanárt, aki foglalkozik vele.

2018. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Miért tanár, ha semmit sem szeret? A gyerekek lelkesedése lenne a legfontosabb egy művészeti órán. Ha egy festő elvesztette az érdeklődését, alkotói válság léphet elő. Beszéljetek a tanárral szeptemberben.
2018. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Ez sajnos gyakori hozzáállás. Nagyon sok a kiégett, motiválatlan tanár, nagyon sok a begyepesedett tanár meg az olyan ember is, aki egyáltalán nem való tanárnak.


Én hasonlót tudok javasolni: a húgod pályázzon, ha van rá lehetőség, menjen táborokba, hallgassa meg minél több hozzáértő véleményét és keressen magának mentort.


VISZONT - és már megint én leszek a gonosz - azt vésse az eszébe, hogy buksisimitől nem lehet fejlődni. Építő jellegű kritikától lehet fejlődni. Mivel ahhoz van szokva, hogy a laikusok hasra vannak esve a munkáitól, ez akkor is elég nagy pofon lehet, ha amúgy a kritizáló tök normális is 100%-ban segítő szándék vezérli. (Mondjuk az ilyen ember is elég ritka tud lenni, ha mégis talál, tartsa meg és esténként foglalja imába a nevét ;) )

2018. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyen pancser művesztanár...menjen közmunkásnak,vagy oda ahonnan eljött..

Ez magyar vagy külfölről jött?

A húgodnak kitartást ha marad abban a suliban.

2018. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%
Így látatlanban akármit lehet mondani. Az is lehet, hogy egyszerűen csak tehetségtelen a testvéred, és a tanár nem akar vele foglalkozni.
2018. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!