Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általánosban és középiskolában...

Általánosban és középiskolában lelki terrorban tartottak az osztálytársaim, és ezekhez néhány tanár asszisztált. A mai napig nem tettem túl magam ezen, és ez normális?

Figyelt kérdés
Nem voltam csúnyácska és buta sem, nem voltam más és nem voltak különböző furcsa szokásaim sem. Egyszerűen nem fogadtak középiskolában új közeg, új lehetőségek és új emberek...gondoltam én. Aztán ugyanúgy folytatódott minden. Ma már 28 éves felnőtt nő vagyok, az élet sok területén sikeres, viszont a párkapcsolataimat tekintve borzalom... lehetséges, hogy itt köszön vissza a gyermekkorom. Barátaim a mai napig nincsenek, egy embert kivéve. De eljutottam odáig, hogy már nem vagyok annyira zárkózott. Rengeteget agyaltam és gondolkoztam azon, mit csináltam rosszul régen, és a mai napig emészt ez a 12 év plusz a felsőoktatásban szerzett éveim... bánt nagyon és a mai napig, ha interneten legalább csak valamelyik ex osztálytárs képét meglátom, elfog a szorongás...

2019. aug. 30. 23:09
 1/9 A kérdező kommentje:
*nem fogadtak be.
2019. aug. 30. 23:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjél pszichológushoz, aki segít a dolgok mélyére ásni.
2019. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam, igaz én elég kis duci voltam és kis nyámnyila, ezért rengeteget cikiztek, meg persze alug foglalkozott velem valaki. Volt egy osztálytársam, ő volt a "jó csaj" a suliban kb. 10-edikig, tudod, akinek leghamarabb megnőtt a cicije stb... A lényeg, hogy azóta lefogytam, de még mindig van, hogy kövérnek érzem magam, és van bennem egy jó adag megfelelési kényszer. Ha már feljön egy-két kiló bele vagyok betegedve. Bennem is seb maradt. De azt hozzáteszem még, hogy ez az un. jócsaj azért pá éve hallottam, hogy féltékeny rám, mert több fiú érdeklődött irábtam, mint iránta, meg volt, aki neki tetszett, és engem elhívott randizni, vele meg nem foglalkozott soha.
2019. aug. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is bántottak, de nem hívom terrornak, mert annyira nem volt durva. Egy-egy ember nézett ki magának és évről évre megkeserítették az életem. Én sem tudom mi történt, egyik pillanatban barátok voltunk és egymáshoz járkáltunk át, másik pillanatban pedig azt nézte, hol köthet belém. Ezek aztán elég mély nyomott hagytak bennem, gyakorlatilag ezt viszem tovább mindenhová, ahová megyek. Nehéz a beilleszkedés egy közösségbe, volt a kidobó általánosban, az utolsók közül választottak, muszájból. Ennyir érek felnőttként is. Vannak olyan osztálytársak akik nem álltak bele a sorba, nem voltunk barátok, de nem is bántottak, sőt a mai napig az utcán is megismernek és köszönnek.

Azonban én nem voltam jóképű sem pedig okos és szerencsés, ennek megfelelő az életem manapság. Szeretnék belőle kitörtni, de ehhez túl buta vagyok. Keveset keresek és lövésem sincs mit szeretnék csinálni, barátam nincsenek, kapcsolatom sosem volt. Két okból nem szeretnék találkozni régi osztálytásakkal: egyrészt mindenkiről az iskolában eltöltött kellemetlen évek jutnak eszembe, másrészt bárki többre vitte, sikeresebb lett, mint én. Volt akinél közbeszólt az élet, nagy karrier előtt állt, aztán beteg lett, már régóta nem él. Nem akarok öngyilkos lenni, csak azt nem értem, én miért élek? Aki tudta mit akar és sikeres volt, az nem él, még mások élnek és sikeresek, addig én szenvedek, mert az élet semmilyen területén nem vagyok jó, akkor mi értelme ennek a szenvedésnek?

A lelki sérelmek régen voltak, félre tudom ezeket tenni, még talán a sikertelenséget a munka világában is, de manapság a magány határozza meg a mindennapjaim, a többi meg már csak a ráadás.

Sokat nem segítettem a válaszommal, ha másra nem, arra jó volt, hogy tudd, nem vagy egyedül, aki hasonló hátrányból indult az "élet, amit túl kell élni valahogy" játékban. 29/F

2019. aug. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom normális-e, de együtt érzek veled, mert velem is hasonló a szitu. Én a kerületben sem szeretek járkálni, ahol a gimim volt, pedig most leszek 30. Hála istennek, senkivel nem találkoztam azóta! Én nem is vagyok fent közösségi oldalakon, egyrészt az ilyenek miatt.
2019. aug. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk általánosban és középiskolába olyanokat közösítettek ki, akik a normáltól eltértek: mentálisan visszamaradott, autisa, viselkedési problémás gyerekeket szekáltak, vagy a bödöseket voltak (vagy egészségügyi okokból volt egyfajta szaguk, vagy mert nem fürödtek) vagy valami egyéb testi problémás gyerekeket: pl. bicegtek, hiányzott egy ujjuk, vagy hasonlók, vagy bármilyen genetikai rendellenesség miatt "máshogy" néztek ki.


Azokat, akik simán mondjuk "bolondosan" viselkedtek, nagyokat röhögtek pl, vagy aki magába fordulva ült a padjában, mert depis volt, nem bántották, csak nem foglalkoztak velük. A többiek meg elvoltak.


Mivel terrorizáltak? Miket mondtak? Szüleiddel megbeszélted ezt akkoriban?

2019. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 37 éves férfiként nem tudom magamat túltenni. Lett belőlem egy szorongó, kihívásoktól félő, kisebb konfliktusokat sem kezelni tudó selejt. 😥
2019. szept. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Röcsögei Péter ***** válasza:
59%
Én voltam a dagadt g-ci, és mindenki harcművész meg testépítő volt már 7 évesen, nem tudtam felülkerekedni rajtuk. A szekálásban a tesitanár ofőm is partner volt. Szinte mindig tesitanár ofőm volt, én meg műszaki érdeklődésű, logikus voltam már akkor is, és mindenki utált, felnőtt és diák is. 38 évesen is én minden nap viszonozom a világnak ezt a kedvességet, ahol megérdemlik. Képes vagyok fizetni azért pl, hogy egy rossz ismerősömet ne vegyék fel egy munkahelyre, és van miből.
2019. okt. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
f
2020. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!