Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Lányom osztály társa, egy 12 éves kicsit dagi fiú. Furán sokat beszél róla a lányom.

Azt mondja, hogy sz*rszaga van, valami fehér van a hajában, stb.

Amikor várok rá az autóban délután, mindig látom elbiciklizni mellettem. Egy 5-6 évedeknek való ici-pici kerékpárja van.

A táskája szakadt, nyúzott és koszos.

Az anyukáját látom mindig amikor sétál haza a kistesójával. Az anyuka és a kicsi (körübellül 3-4 éves) kancsalok. A gyereknek törött a szemüvege, szinte mindig alul van öltöztetve (szerintem).

Az anya cigizik folyamatosan cigizik.

A fiú chipset zabál folyamatosan, az ételt nem fizetik az iskolában.

Családi háttérről ennyit mesélt a lányom: az apja alkoholista meg elvileg drogozik, elváltak a szülei.

Szerintetek ez most normális? Mit gondoltok róla?



2020. febr. 2. 22:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani amit az előttem válaszolók.

Én a helyedben szólnék az osztályfőnöknek. Baromi kellemetlen amikor egy ilyen gyerek visz be valami betegséget az osztályba, mert ahol normális ruha meg alapvető higiénia sincs, ott gyógyszer meg otthon pihenés se ha netalántán influenzás a gyerek. Illetve gyerekkoromban volt, hogy az ilyen ápolatlan gyerekek fejtetűt hoztak be a suliba amit a védőnő vett észre (meg talán néhány szülő). Én megúsztam, mert fiúként rövid hajam volt, de pár lánynak levágták a hosszú haját, mert tetvesek lettek. Úgyhogy persze sajnálja az ember a gyereket, de ezért is kell szólni az ofőnek, mert ez így nem normális állapot.


Annak viszont tényleg nincs értelme, hogy “segítesz” pár ruhával meg táskával, mert ettől az alapvető anyagi gondjaik nem fognak megoldódni. (Bár hozzáteszem a szegénység nem feltétlen jár együtt a kosszal és az igénytelenséggel.)

2020. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
nem
2020. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!