Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok 🖐🏼

Az osztályomban 4- en vagyunk roma származásúak a többiek magyarok ! Van 2 olyan osztálytársam akik állitólag csak félig azok ( ami az egyikre szerintem nem igaz , de ez más sztori ) egy fiu meg egy lány ! A fiúról biztosan tudom hogy csak félig a làny szerintem nem az csak direkt mondja ezt ! 2 hónapja hogy a lány azt mondja hogy ő magyar ( közben meg tőlem is barnább ) , és azota a fiu is meg a lány is ( barátok ) lehordják a cigányokat “ minden cigány büdös , meg dögös “ én csak azt nem értem hogy 1 ők is azok az anyuk mindketőnek cigány!

2 Én hiába cigány vagyok ugy érzem hogy teljeségel másabb vagyok mint a legalja , engem tisztességesen nevelnek . 3 A magyar osztálytársaim nem mondanak nekem semmi és az szolal meg az ilyen témában aki cigány !

Ez a kettő egyfolytában lehordák a cigányokat hangosan az osztály közepén , valamilyen szinten ugy érzem mintha nekem céloznàk ezeket hiába nem adtam rá okot . Aztán multpénteken azt mondta nekem az egyik hogy “ mutasd már meg hogy kell cigányosan viselkedni “ ekkor nagyon ideges lettem . Egész órán minden nap olyan neveletlenül viselkednek , én aki meg normális vagyok nekem célozzák ezt! Sok más ilyen cigányos szövegeik voltak még ! Én besokaltam igy elmondtam az osztályfőnökömnek de csak a fiut mert nagyobb mértékben ő a hibás ! Az ofő nekem adott igazat és azt mondta elbeszélget vele . Anyukámnak és apukámnak is elmondtam és beszélnek majd a szüleikkel !

Szerintetek eltuloztam ?


Én nem értem hogy létezhetnek ilyen emberek ! Tudom hogy a romák többsége az alpári s én szégyellem is magam miattuk , de ha egyszer romának születem nem tudok ellene tenni . És az hogy ezt olyanok éreztetik velem akik cigányok , neveletlenek , és barnák is . Tényleg egy MAGYAR 100 jobb mint egy cigány !

Ti mit tennétek a helyemben ?



👆🏽

Elnézést a helyesírásért ( gyorsan irtam , és meglehet hogy nem figyeltem ) 🖐🏼


2020. febr. 5. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelj azokra, akik nem bántanak. Írásodból úgy vettem ki, hogy elfogadóak, csak ketten mondanak ilyeneket. Ne foglalkozz velük.
2020. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Engedd el. Minden osztályban vannak ilyenek. Ne vedd fel amiket mondanak. Majd meg fogják unni.

Tudom, hogy nehéz, de próbáld ignoralni az ilyen embereket.

Nagyon sajnálom egyébként, hogy 2020-ban még mindig itt tartunk. Valószínű frusztrálja őket az egész, azért tagadják.

2020. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

En nem venném magamra.

Ennyi erövel ha a szemüvegeseket vagy szökéket vagy vekonyakat dagadtakat hordanak le, mindig lenne aki magàra vehetné. Nem kell azzal foglalkozni kinek mi a mulo heppje.


Kicsit ugy tünik mintha nem ugy ereznéd veled nem foglalkozik senki hat generalsz egy konfliktust mintha teged tamadna valaki miközben a kerdesben is van hogy nem konkret szemelynek van cimezve hanem altalanossagban vagdalkoznak. Es nyilvan 10-20 cigo elött egyböl be fognàk a szajukat a nagy szàjhösök.

2020. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*mintha ugy erezned
2020. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem tinik lehettek, Ilyenkor tök normális hogy megindul egyfajta öndefiníciós folyamat az ember keresi hogy kicsoda is ő, mit tart meg abból amit eddig kapott a külvilágtól, és mit kukáz, mit formál a maga képére. Ez egy lelki és elmebeli folyamat, nem tudod igazán a választ a "ki vagyok én" kérdésre, ezért ott kezded hogy "ki nem akarok lenni" tehát ő el is indultak azzal, hogy "büdös mocskos cigány nem akarok lenni" és ezt hangoztatják is, kb az lehet mögötte hogy ha hangosan szídmm a cigányokat, akkor ezzle nyilvánvalóvá teszem, hogy nem tartozom közéjük. Ennek oka egyébként egy belső frusztráció, nem akarok az lenni ami a társadalom szemében a cigányság, nem akarom hogy így lássanak, de én rettegek tőle hogy mégis olyan vagyok.


"Tényleg egy MAGYAR 100 jobb mint egy cigány !"

Ezt meg légyszi feletsd el, mind tudjuk milyne emberek, akik miatt kialakultak a sztereotípiák, de h ate nem vagy olyan és tudatosan tisztességes tagja vagy a társadalomnak, nincs szükség arra, hogy magadat így leszázadold.

2020. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek ❤️ a megértésetek !

Most kicsit jobban vagyok ! 👥🙏🏼

Igen tinik vagyunk ! 👩🏼🤗

Az volt a baj hogy volt olyan mikor nekem is cimezték , mikor megkérdezte hogy kell cigányosan viselkedni , erre azt mondtam hogy szerintem te jobban tudod mert amit csinálsz órákon az cigány viselkedés ....

De a magyar osztálytársaim teljesen mások , minden nap hazakisérnek , segitenek ! Legjobban az zavar hogy cigány néz meg egy másikat ! 🤔😩



Köszönöm a válaszokat 🖐🏼❤️

2020. febr. 5. 15:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!