Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elveheti letétbe egy tanár a...

Elveheti letétbe egy tanár a diákigazolványomat, köteles vagyok oda adni?

Figyelt kérdés
Iskolánkban egy őrület veszi kezdetét a házirend újraformálásában. Miszerint nem hagyhatjuk el az iskolánk területét (gimnázium) miközben a 3 külön épület között közlekedünk, illetve csak az iskola által térképen megjelölt útvonalon tehetjük meg. Azt mondják a tanárok hogy köteles vagyok mindig nálam tartani a diákigazolványomat (minden iratom mindig nálam van egyébként, nem is ezen van a hangsúly) és ha egy tanár tanítási időben látja hogy nem az iskola által kijelölt úton, hanem 20 méterrel odébb egy utcán sétálok át a másik épületben akkor elkéri tőlem a diákigazolványomat és nekem ezt kötelességem oda adni, majd ő ezt magánál tartja (legkevesebb időre egy tanórára!) hogy jelenthesse az osztályfőnökömnek ezt a rémtettemet. Így legalább egy tanóráig nincs a birtokomban az az okmányom amivel bármely hatóságnak tudom igazolni hogy diák vagyok, illetve buszosként a bérletem érvénytelen lesz nélküle, valamint diák kedvezményes jegyet sem tudok vásárolni, ha rosszul lennék egy órán és azonnal hazakell utaznom, akár egy élet halál fontosságú gyógyszeremért, de a diákigazolványom nincs a birtokomban akkor pedig nem tudok mit kezdeni a bérletemmel, meg kell várnom amíg vissza nem kapom az igazolványomat. Ezt nem tiltja határozat? Akkor nekem is jogom van kérni a tanárt (aki így az iskola területén kívül követeli az igazolványomat), hogy igazolja hogy az iskola alkalmazottja és nem egy random nő aki másnak adja ki magát és így akarja megszerezni a diákom? Illetve például az adókártyám hátulján feketén fehéren le van írva hogy letétbe adni, letétbe elfogadni illetve másra átruházni TILOS. Ez a diákomra is érvényes, mint hivatalos igazolványom? Kérem a válaszukban ne csak azt irják hogy szabad vagy nem szabad, hanem pontos jegyzéket is hogy ez hol található törvénybe, határozatba foglalva.

2020. febr. 7. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Az érintett jogainak sérelme esetén a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes bírósághoz fordulhat, valamint panaszt tehet a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál (www.naih.hu, 1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/c. Postacím: 1530 Budapest, Pf. 5)."


Nyilván hivatalos okmánynak minősül, mint a személyi igazolvány vagy a lakcímkártya.

Azokat sem ruházzuk át másra illetve nem adjuk oda adategyeztetésen kivül.

Nincs joga elvenni röviden.

2020. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát!
2020. febr. 8. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mutasd meg neki, hogy ezek személyi okmányok, és a másik kártyádra rá is van írva; hogy Tilos másnak odaadni, akkor ha tilos, akkor meg gondolom, ez törvényszegés; ha te odaadod, az is, meg ha ő kifejezetten elkobozza, akkor az is. (Nem értek a joghoz. Viszont anyukád írjon egy papírt; hogy ő ehhez nem járul hozzá , hogy elvegye a diákigazolványodat; és hogy ő hozzájárul, hogy te 20 méterrel arrébb menjél, pl tehát az út szembe-oldalán. Szóval ha anyukád ír egy papírt; vagy add meg valamelyik szülőd telefonszámát ilyenkor az igazolványod helyett a tanárnak; hogy akkor dumálja le vele, 'harcolja le vele'(a telefonon keresztül); ha ilyen problémája van, hogy el akarja venni a diákigazolványt. Tehát amikor ezzel jön egy tanár, hogy el akarja tulajdonítani, kobozni, jogtalanul azt, ami téged igazol, akkor add a tanárnak meg anyukád számát; ha problémája van , akkor beszélje meg anyukáddal. Vagy majd bemegy fogadóórára. De egyébként lehet h jobb, ha nem húzgálod az oroszlán bajszát, még akkor sem, ha az, hogy elrabolja tőled a diákigazolványod; az bűncselekmény. Mert ha pl tenálad ott van, de nem akarod odaadni, és azt mondod, hogy nincs nálad; akkor szerintem még azért is simán adnának valami igazgatói figyelmeztetést; hogyha ez náluk így megy; hogy nyugodtan elvehetnek okmányt. Ez olyan, mintha pl lenne egy kocsid, vagy pl ugye tényleg, a bérlet, de nem használhatnád; mert mondjuk elvették a forgalmiengedélyed. De és mondjuk jogtalan személy, tehát nem illetékes; mert azt is szerintem csak rendőr veheti el, hogyha szabályt szegtél, de egy tanár, és az érvényes diákigazolványt meg bárki bárkitől milyen alapon szedné el? Meg most tényleg, azon a 20 méteren vannak fennakadva? Az lehet egy ilyen elvárható előírás; hogy figyeljetek a közlekedési szabályokra (pl piros lámpa, gyalogosoknak kijelölt út), meg közlekedjetek figyelmesen, óvatosan is; pl mikor megy át valaki a síneken, akkor nem leszegett fejjel és fülében a zene; mert akkor nem is látja, és nem is hallja, ha jön a sihuhu. Ja meg, hogy ne lökjétek fel a többi járókelőt, tehát legyetek tisztelettel a többi embertársaitok iránt. De ezek amúgy szóval ilyen alap-dolgok; tehát ezek iskolán kívül, iskolaidőn kívül állandóan érvényesek. Mondjuk a zenére csak azért hívtam föl külön a figyelmet; mert volt már ilyen baleset. Tehát odafigyelni, és szépen közlekedni!!; és akkor abba szerintem nem köthetnek bele. Csak mondjuk abba, ha valaki túl tágan értelmezi ezt a szabályt, hogy mondjuk tegyük fel, nem lenne megszabva ennyire pontosan, ennyire precízen, hogy melyik lenne az az útvonal, és akkor valaki nem csak az út másik oldalán menne; hanem mondjuk még csinálna egy félórás kerülőt, elmenne mondjuk vásárolgatni, vagy étterembe; vagy akár az se; csak direkt mondjuk félórás kerülőn menne, hogy lemaradjon az óra első 15-20-25 percéről; na, az már nem lenne jó. Szal ha valaki direkt azért megy a hosszabb úton, hogy lemaradjon, ellógja az óra egyik részét. Na, abba tehát már beleköthetnek; de most 20 méterbe szerintem; és ezért elvenni, meglovasítani, elkobozni, elorozni egy okmányt; ami téged igazol... Hát, ez szóval nem túl értelmes dolog; meg nem is túl etikus; meg szüleid nem azért fizetik a bérleted; hogy az aztán ne legyen érvényes; mert nincs nálad a diákigazolvány; és akkor mondjuk a buszsofőr nem enged felszállni, és nem jutsz haza; mert pont mondjuk utolsó óra előtt vette el. Ez teljesen abszurd. Ha elvenné a diákigazolványod, kérd el te is őtőle a diplomáját. :) Na jó, ezt nyilván ne!! :) Csak mondom, hogy ha ő elkobozhatja ami téged ilyen diákdolgokra jogosít, mint pl kedvezményes buszhasználat havibérlettel együtt; akkor te is elveheted cserébe ami őt a tanári dolgokra hatalmazza fel; tehát nem tarthat neked órát. Na,szóval érted; a mérlegnek két serpenyője van. :)
2020. ápr. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*meg máris nem tanár, így már végképp el sem veheti a diákodat. :D -na de szal ezt még így a poén végére mondtam, tehát nem komoly,de ne add oda neki. Mutasd meg, hogy ott van; de neked az kell; mert ugye nem dísznek adják, hanem azért kell azt magadnál hordjad, mert szükséges .
2020. ápr. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!