Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehetséges, hogy a tanárok...

Lehetséges, hogy a tanárok azért nincsenek megbecsülve, mert nagyon kicsi a tudásuk és igazából nincsenek is arra kényszerítve, hogy többet tudjanak?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Műegyetemre járok, villamosmérnökire és mellette magánban jazzt tanulok. Több alkalommal is volt olyan, hogy mondjuk vizsga, vagy ZH előtt vettem egy-egy magánórát. Az a helyzet, hogy sosem tudtam pl. ezt megtenni olyan emberektől, akiknek pedagógusi diplomájuk volt, mert egyszerűen nincsenek felkészülve matematikából olyan szinten, hogy akár egy elsőéves mérnökhallgató vizsgafeladatait megoldják.

A másik ilyen példám pedig az, hogy benn vagyok olyan Facebook csoportokban, ahol pl. ének-zene tanárok is megfordulnak. Volt már olyan, aki összhangzattani kérdésben bevallotta, hogy az egyetemen is csak végigszenvedte a tárgyat és nem ért belőle semmi.

Kérdezem, hogy a középiskolai tanárok a fentiek miatt, nem keresnek teljesen adekvát összeget? Mármint nyilván szükséges lenne tudásszint, vagy valami hasonló alapján szelektálni, de nem az a helyzet, hogy az a tanár, aki szart sem tud, sokat keres, az aki meg zseni, abban amit tanít, rohad keveset?



2020. febr. 8. 00:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Én érintett vagyok a fentiekben, de egy olyan országban, ahol egy mezei gázszerelőből milliárdos lesz, mert ugyebár olyan nagy tudású szakember, hogy legális úton szerezte a vagyonát valószínűleg, a másik meg, hogy egy érettségivel rendelkező takarító is ugyanannyit keres, mint egy diplomás tanár, nos.... egyáltalán nem érdekel. A tanárok egyszerűen csak be vannak fásulva. Senkit nem érdekel semmi, diákok is beletojnak az egészbe, csak a telefont nyomkodjám, a szülőkről ne is beszéljünk. Tökmindegy mennyire vagy okos, a kapcsolataidon múlik, hogy mennyit keresel. Jártam főiskolán, csúnyán átvágtak, megloptak, szemembe hazudtak.


Egyszerűen csak sz*r az ország. Nem kell ilyen nagy megfejtésekre gondolni.

2020. febr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Volt amikor a tanársegédelet küldték be tanítani vagy a takarítót,na így áll a magyar oktatás/tanárok szinvonala.
2020. febr. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Mi egy összeszerelőország vagyunk. Nálunk eleve nem cél a jó tanárok képzése és a fejlesztés, hanem csak kötelező nyűg az államnak. Ezért nincsenek megbecsülve.

Ettől függetlenül valóban sok a pályájára alkalmatlan tanár, akik jogosan nincsenek megbecsülve.

2020. febr. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos igencsak helytáll az a mondás, hogy aki nem tudja, az tanítja. Emelt infó érettségire készültem anno, ezzel akartam továbbtanulni, és fakultáción konkrétan én magyaráztam a friss diplomás tanárnak a programozást.. elég gáz volt. 28/N
2020. febr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok terület túl van tolva így megbecsülés tekintetében...
2020. febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Az ingyenes oktatassal függ össze.

Nem veletlen hogy azok a zsiros allasok ahol havi felmillanal kezdödik a tandij.

Az ingyenes tankönyv es tanulas alacsony tanari berekkel jar.

Maganovodaban pl ahol havi 60 ezernel kezdödik a dij az ovonök fizuja is magasabb.

Es csak ott magasabb szinvonalu a gy.ellatas is.


Azt vonna maga utan hogy a szegenyek nem tanulhatnak olyan szinvonalon mint a gazdag szülök gyerekei.

2020. febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

*havi felmillanal kezdödik a féléves tandij.

Ez kb 80 fös osztalyra szamolva 40 millio Ft az egyetem zsebebe.

2020. febr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*jav: feleves dij felmilla
2020. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Én nem látom, hogy olyan rossz lenne a helyzet. Persze te 1-2 magánóra után rögtön hoztál egy általános véleményt az ország kb 50 ezer középiskolai pedagógusára. Nem lehet, hogy csak nem a megfelelő tanárt fogtad ki. Hidd el rengeteg különtanár van aki az első féléves analízist meg tudja tanítani neked! Halkan jegyzem meg, hogy egy középiskolai matektanárnak nem feltétlenül kell pengének lennie a bme-s matekból.

A zeneiskolai tanárról nem tudok nyilatkozni.

2020. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én általános iskolai tanár vagyok, de válaszolok.

Egyrészt szerintem nem ciki, ha egy középsulis tanár nem tudja az egyetemi matekot, mert miért tudná? Valószínűleg már rég elfelejtette, ami volt az egyetemen, hiszen nem ezzel foglalkozik, ráadásul egyetemen rohamtempóban haladnak. Nincs végtelen memóriája senkinek.

Más kérdés, ha ő vállalta be a magánórát, akkor azért illene tudnia...


A fizu azért sz@r, mert ha megemelnék, annak nem lenne olyan azonnali látványos haszna, mint amikor például építenek egy új stadiont, arra meg ugye minek költeni, ami nem térül meg még ebben a választási ciklusban.


Természetesen amit írsz (burkoltan, hogy hülyék a tanárok), az létező jelenség, csak pont fordítva van az ok és az okozat, azaz az elérhető fizu sok motiválatlan és nem túl okos embert vonz be.

2020. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!