Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kicsaphatnak az iskolából, ha...

Kicsaphatnak az iskolából, ha egy kommunita mémoldalt likeoltam?

Figyelt kérdés

Az igazgató kicsapással fenyegetőzött, mert megtudta, hogy likeoltam egy kommunista mémoldalt. A házirendben nincs benne, hogy nem szabad kifejezni tetszésemet bármilyen politikai irányultságnak, ráadásul ez egy vicc oldal, ahol a kommunizmust kifigurázzák és vicc tárgyává teszik.


Ez tanítási időn kívül történt, tehát ezért is érdekes a dolog.


Ez mind meg lett említve az igazgatónak, de mellette áll még néhány tanár akiknek angyon nem tetszik a dolog.


Joggal merül fel bennem a kérdés, hogy ha nem tetszik nekik az a mémoldal, akkor ők kommunisták? Ezt majd csak akkor fogom megkérdezni tőlük, hogy tényleg kicsaptak.



Na most az a kérdés, hogy van-e joga ehhez az igazgatónak?


2020. febr. 12. 12:34
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
17/f gimnazista...
2020. febr. 12. 12:34
 2/25 A kérdező kommentje:

megkérdezni tőlük, hogy tényleg kicsaptak.


"ha" tényleg kicsaptak. hülye autocorrect..

2020. febr. 12. 12:35
 3/25 A kérdező kommentje:
Semmilyen politikai nézetet nem támogat az az oldal, de mégis úgy kezelnek, mintha én lennék lenin ükunokája..
2020. febr. 12. 12:42
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A kommunista mémgyár vagy mi annak a neve?? :D


Semmi köze hozzá. Iskolában nincs helye a politikának, ez házirend a legtöbb suliban. De ha nem sarló kalapács van a füzeteidbe rajzolgatva akkor nem értem a dolgot. Ilyen erővel te meg feljelenthetnéd, ha elmegy szavazni, mert ő is politizál. Ezért nem rugathat ki. Annak a vicc oldalnak nincs politikai vonzata, nem reklámoz pártokat se meg semmi. Csak a kommunista dolgokat figurázza ki. Egyfajta karikatúra oldal.

Otthon azt csinálsz amit akarsz, amíg azt nem az nem hat ki az iskolai viselkedésedre és nem zavarod vele a társaidat stb. Ez kb olyan, hogy bankba se sétálhatsz be macsétával, de nem fognak amiatt bevinni mert otthon viszont van.


Semmilyen szabályt, törvényt vagy más dolgot nem sértettél meg. Nem csaphat ki.

2020. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
valóban kicsaphatnak ezért valakit, csak nem téged, hanem az igazgatót, ha igaz amit itt írsz
2020. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4-es. igen, az IS a neve. Több ilyen van..


És igen, mind karikatúra oldal. Nem hat ki semmilyen viselkedésemre (miért hatna??) Nem álok oda a tanár elé, hogy éljen rákosi! szó sincs ilyenről. És egyébként mivel otthon voltam amikor likeoltam (megnézték és látták, hogy mikor.) így bele sem szólhatnának.

2020. febr. 12. 12:54
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
az egyenlő bánásmód hatósághoz fordulhatsz hátrányos megkülönböztetés miatt
2020. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
és honnan tudta meg az igazgatód? Ismid a FB-on? :-D :-D
2020. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Egyszerűen semmit nem sértettem meg vele, ráadásul az iskolából 52-en tagok. 13-man azokban a csoportban amikben én vagyok a többi meg másokban.


Tényleg fura, hogy hiába tudja, hogy ezek mind viccből jöttek létre, kifigurázzák a kommunizmust, vezetőkből csinálnak viccet, akkor is "ellenzi" Ezek szerint komcsik a tanárok egy része és az igazgató is?


EZZEL viszont már én is felléphetnék ellenük, hogy a kommunista eszményt éltetik azzal, hogy szabályozzák a kommunista-ellenes oldalakat...

2020. febr. 12. 12:57
 10/25 A kérdező kommentje:
8-as. Nem ismim, de álnéven minden ilyen csoportban bent van. Nem csak mémoldal, legyen az focista akármi...
2020. febr. 12. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!