Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha az oktató megengedte, hogy...

Ha az oktató megengedte, hogy tegezzem mégis hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal oktatónk az egyetemen, 30-35 közötti, ő egyből úgy kezdte a bemutatást, hogy őt nem zavarja, ha tegezzük, de a magázódás sem. A csoporttársaim szinte kivétel nélkül magázzuk órán, de még jó páran iskolán kívül is, míg mások órán simán köszönnek neki egy "helló"-val. Nekem a helló eleve akkor "megengedett", ha velem egy idős az illető, és nem oktató. Másik eset, amiért ki is írtam a kérdést, hogy az őszi félévben jelentkeztem TDK-ra. A konzulensem nagyon segítőkész, rendes nő. Ebben a hónapban már 3-szor összeültünk, és az utolsó alkalommal mondta, hogy tegezzem, ami kicsit váratlanul ért, mert 50-en már túl van, megjelenésre is elég egy komoly nőszemély, akinek tekintete is van. (Kicsit "tartok" is tőle, de leginkább attól, hogy eredménytelen leszek nála és csalódna bennem.) Mivel azóta nem találkoztunk még nem "hívtam" sehogy se, de ezek után mégis hogyan illene? Pl. "Éva legyél szíves!" "Szia Éva!"? Az előadások előtt megtartanám a magázódást, de személyesen kezdjem el tegezni?
2020. febr. 15. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy a volt gimis tanárokat. Nem “Szia Peti/Eszti!”, hanem “Szervusz Péter/Eszter!”. ő meg mondhatja, hogy “Szia Kati/Pali!”
2020. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekünk egyik gimis tanár se mondta, hogy tegezhetnénk, ez a vicc😂 Még az ofőnk se... Magamtól meg nem fogom őket letegezni.
2020. febr. 15. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Mi volna ha nem tegeznéd és kész? Hiába mondja az oktatóm, nem bírom tegezni, nem fogom magamat kényelmetlenül érezni, mert a többség tegezi.
2020. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak érettségi banketten kezdődött a tegeződés, azokkal a tanárokkal, akik ott voltak, ők ajánlották fel. A többi tanárral meg úgy alakult ki, hogy öregdiákbálon már mindenkit tegeznek.


Ha egy egyetemi oktató felajánlja a tegeződést, nőnek csak az mondhatja férfi, hogy részéről lehet tegeződés, arra az az udvarias, ha elfogadod.

2020. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "szia Éva" teljesen jó. Ha viszont egyszer megkért, hogy tegezd, akkor szerintem bunkóság lenne magázni, tök mindegy, milyen szituációban vagytok vagy hogy mások hogyan beszélnek vele.
2020. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy db tanár kivételével MINDENKIT tegeztünk az egyetemen. Ők mondták, hogy lehet.


Találkozásnál mondhatod, hogy "Jó reggelt!" vagy "Szia!", elköszönésnél meg "Szép napot!" , "Viszlát!" vagy "Szia!". Köszönésnél nem kell hozzátenni a nevét, alapból, gondolj bele, ha elmész egy csoporttárs mellett se mondod ki a keresztnevét.


Amikor órán volt valami kérdésünk, akkor csak mondtuk a nevét és, amikor ránk figyelt, a kérdést. Volt, aki csak jelentkezett és utána kérdezett, a nevét nem mondta. Ha szünetben mentünk oda hozzá, felesleges volt kimondani a nevét, elvégre tudta, hogy épp hozzá beszélünk.


Gondolj bele, Te hogy beszélsz egy csoporttársaddal. Például neki se illeszted be a nevét minden mondatod mögé. Egyszerűen csak odamész és magázódás helyett tegeződsz.


Nekem is furcsa volt amúgy az elején, de hamar belerázódtam.

2020. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van olyan idősebb rokonod, akivel tegeződsz? Pl. szülők, nagyszülők, szülők testvérei? Ahhoz hasonlóan kell minden nálad idősebb embert tegezni, ha megengedi.


A 30-35 éves oktatót szerintem nyugodtan tegezzétek, fiatalok között (18-tól 40-ig) ennek nem kellene gondot okozni.


Az 50 éves hölgy esetében meg azt ajánlom, hogy ne kétféle megszólítást alkalmazz, mert abból csak káosz lesz, ha egyszer magázod, egyszer tegezed, hanem tarts ki egyféle megszólítás mellett.

Amúgy azért ajánlotta fel, mert köztetek már személyes kapcsolat van, nem csak egy névtelen, arctalan hallgató vagy az előadóteremben, hanem személyesen vele együtt csinálod a TDK-t, és feltehetőleg rendszeresen találkoztok is emiatt. Ilyenkor kortól, nemtől függetlenül egyszerűbb tegeződni, és örülj, hogy felajánlotta.

2020. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!