Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért rossz az, ha egy kollégi...

Miért rossz az, ha egy kollégiumban valaki este 7-8kor lefekszik aludni, és felkel már hajnalban 3-4 körül?

Figyelt kérdés
Elvárás egy kollégiumban sokáig aludni, addig amíg nem kell órára menni?
2020. febr. 19. 06:49
1 2
 1/17 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Nem rossz, csak nem ez a jellemző bioritmus, így a korai keléssel járó zaj zavarhatja a többieket. Ha zaj nincs, akkor csak a szokásos társadalmi nyomásról van szó (ami eltér az zavaró).
2020. febr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárt, csak általánosságban ez az életmód nem mondható el a kollégistákról. Nyilván ez konfliktusra adhat okot, hogyha mindenki más éjszakai bagoly, te pedig mondjuk este 7-kor lefekszel aludni, ezáltal a többieknek is csendben kell lenniük, vagy hajnal 4-kor zajt okozol, a reggeli készülődéssel. Szóval nem éppen ideális, ettől függetlenül ha neked így jó és mások tolerálják akkor hajrá. Egyéb esetben viszont neked kell alkalmazkodni.
2020. febr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetöen nem gond, de mivel a többségnek nem ez az életritmusa, két probléma adódik belöle.

1. Ha este 7-8-kor akarsz aludni menni, akkor nem várhatod el, hogy a többiek ettöl ekzdve csöndben legyenek.

2. Viszont ha felkelsz hajnalban 3-4 körül, akkor neked viszont tilos zavarni a többieket, azaz nem mászkálhatsz, nem világíthatsz mellettük, stb.

2020. febr. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
46%
Nem érted, mi?
2020. febr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk nem voltak ilyen nagy eltérések csak annyiban hogy szobatársam akit amugy imádtam mindig hamarabb kellett indulnia mindig beparfümözte magàt es mindig orakig maradt a szobaban ill reggeli félàlmomban mindig azt kellett szagolnom es nem tudtam igy soha magam kialudni rendesen mert ha felkelek ablakot nyitni akkor màr felkelek mert nem alszok nyitott ablaknal.

Kb minden reggelem elvolt cseszve miatta.

Pedig oriflame jégparfüm de ugy megutaltam onnanstol a parfümöket hogy magamra is csak indulas elött teszek hogy ne szagoljam otthon mert nem birom

2020. febr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*marmint ö elment es a parfümszsag maradt orakig a szobaban
2020. febr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Nem normális.

Mindenki járkáljon lábujjhegyen, mert te lefekszel este 7-kor, mint egy óvodás.

2020. febr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Maximum neked rossz és azért, mert eltérsz az átlagtól. Ha normálisan tudod és tudják kezelni a többiek, akkor nem gond.

Laktam koliba, általában bőven éjfél után feküdtem le, a szobatársam legkésőbb 10-kor. Nem hangoskodtam, bedugtam a fülest, laptopoztam, filmeztem, ilyesmik. Nem volt belőle probléma. Reggel meg ő nem hangoskodott.


A legtöbb ember amúgy képtelen normálisan kezelni azt, aki alszik. Volt olyan szobatársam, aki lazán elkezdte bömböltetni a zenét, amikor aludtam és le sem esett neki, hogy mi a problémám. Majdnem verekedés lett. Ahol albérletben voltam, ott a srác hajnalban simán nekiállt az ajtóm előtt hangosan telefonálni, amikor a szobájában is csinálhatta volna és ott senkit sem zavar. Amikor otthon laktam és estig dolgoztam, anyám simán bevágta a kuka ajtaját jó hangosan hajnalban, amikor egyszerűen le is csukhatta volna.

A többség önző és tojik másokra.

2020. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Vajon miért? Mondjuk mert a többségnek nem ilyen a beállítottsága, és rohadtul kellemetlen, mikor x ember aludna, egy meg nekiáll pakolászni, meg mászkálni. Illetve ugyanennek a fordítottja, hogy x ember mászkálhat lábujjhegyen, meg nem végezheti a mindennapi dolgait, mert egy valaki bubukázik.

Most nyilvánvaló, hogy lehetséges megoldást találni, és túlélhető, de ez most komoly, hogy nem érted, mi a rossz benne? :DD

2020. febr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 nemaRendőrség ***** válasza:

@5

Világéletemben utáltam a parfümöt, meg kb minden szert amiben van.

Végtelenül taszít az a szag ami vele jár, és nem is tesz jót a bőrnek.


Gyufát kell gyújtani! A legtöbb szagot semlegesíti, megöli a parfümöt, sziszegős rákokat, de wc-t is pillanatok alatt szagtalanítja nagydolog után

2020. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!