Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt tanáromat megláttam az...

Volt tanáromat megláttam az utcán, mint hajléktalan?

Figyelt kérdés

Mentem egy utcában és megláttam egy szakállas, elég rosszul öltözött alakot, aki elég ápolatlan is volt meg koszos is. Általában kerülöm a szemkontaktust, de véletlen ránéztem és láttam, hogy egy volt tanárom az.

Hirtelen megijedtem mert nagyon meglepődtem, nem mertem tovább nézni. Utánna nagyon rosszul éreztem magam, meg így utólag is szomorú vagyok, meg sajnálom is. Rajz órákat tartott nekem, és én is most festek, rajzolok, illetve művészetet tanulok. Mit kellett volna csináljak? Lehet megismert? Nem akartam tovább menni de egyszerűen mentem előre. Legszívesebb valamit csináltam volna, de csak közönyös lettem, nem volt bátorságom semmihez. Nagyon rossz érzés volt látni valamiért.


2020. febr. 24. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Akkor talàn a müveszetböl nem lehet megélni?
2020. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Hu ez nagyon szomorú történet, elhiszem hogy nyomaszt😕
2020. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon emberséges voltál...
2020. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Legalább adtál volna neki egy zacskó cheetost, vagy valami...
2020. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos nagyon is elképzelhető, mert manapság szinte bárkiből lehet hajléktalan, akinek nincs segítsége és elvesztette a lakását, munkahelyét, nem bírta fizetni a hiteleit.


De szerintem ő sokkal rosszabbul érezte magát, mint te...!


Én a helyedben legközelebb arra járnék és vinnék neki valamit: ételt, jó szót vagy legalább köszönnék és megkérdezném, hogy mire van sürgős szüksége, mert tuti, hogy rosszul esett neki a közönyösséged és valszeg szégyellte is magát, de akkor is jobban érezném magam attól, ha segíthetnék neki valahogy és szerintem te is attól érzed rosszul magad, hogy szó nélkül elmentél mellette....

2020. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát, nem csoda, ha rosszul érzed magad, elég szarul reagáltad le. Menj arra megint, kérdezd meg mire van szüksége, mit tudsz neki segíteni.
2020. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted, fel kellene vetni az irányába, hogy néhány induló eszköz, egy alapkészlet beszerzésében segítség után megpróbálhatna az adottságával segíteni magán egy kicsit, - frekventált helyeken rajzolgathatna portrékat pénzért, arra járókról, akik hajlandóak kisebb összegekkel támogatni ezért. Tisztességes munkával könnyíthetne egy kicsit a saját helyzetén. Talán így tudsz valami olyat tenni érte, amely vélhetően nem fogja meghaladni a lehetőségeidet! Az, hogy - mondjuk - viszel neki egy pizzát vagy egy kardigánt, nem hat ki tartósan az életére, de a tartós ideig befolyó kisebb összegek jelentősen javíthatnak a lélektani állapotán is - ha már csak azt vizsgáljuk, hogy az önbecsülését is visszanyerheti ezáltal.
2020. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Akik támadják a kérdezőt;

A kérdező le volt döbbenve. Hirtelen felfogta, ki ő és zavarba jött. Ha oda is ment volna, a sokk hatására nem tudott volna mit mondani és képzeljétek el a tanárnak milyen lett volna, ha odamegy valaki, aki hebeg-habog és az, aki felett állt egykor így kimutatja, hogy a tanára "le van csúszva".


Kérdező, menj vissza és teljesen természetesen beszélgess vele, adj neki segítséget, elvégre ő is adott neked azzal, hogy tanított.

2020. febr. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!