Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan írjak hangzavarban...

Hogyan írjak hangzavarban matek érettségit?

Figyelt kérdés

Az egész osztály állandóan beszél, zajong, káromkodik, asztalt csapkod (dolgozat írás közben is)

Nem hiszem, hogy ez megváltozna az érettségi írásakor.

Ezek azért zavarnak, mert ilyenkor elfelejtem a feladat gondolatmenetét, túlbonyolítom az egyszerűbb feladatokat, meg szimplán feldühítet, megverném valamelyiket.

Mit tud ilyenkor tenni az elnök?

Ki lehet utasítani a teremből azt, aki zavarja (akik zavarják) a többi érettségiző(k) feladatlapjának írását.

Ha felállok a helyemről és megverem azzal az lenne a baj, hogy érettségi írása közben Tilos felállni vagy helyet változtatni, mert az az adott tantárgy feladatlapjának befejezését jelenti, magyarul be kell adni a feladatlapot.

Hogyan tudok ezen tényezők ellenére is eredményes matek érettségit írni?


2020. febr. 25. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
akkor is ez van, ha kevesen vagytok? Mert érettségin nem ültök egymás mellett, hanem több teremben elosztva
2020. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
amúgy vannak füldugók, az a pici sárga szivacspöcök tök jó
2020. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A felügyelő tanár ilyenkor szerintem simán felfüggesztheti a vizsgáját annak, aki zavarja a rendet.
2020. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
érettségin mernék ezt megcsinálni. azért szerintem senki sem oolyan hülye. ne félj síri csend lesz.
2020. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
"Ha felállok a helyemről és megverem azzal az lenne a baj, hogy érettségi írása közben Tilos felállni vagy helyet változtatni, azért nem iylen merev az érettségi , simán ki lehet wcre is kéreckedni főleg ha a tanár elkisér odáig úgyse tudnál puskázni" sőt enni is lehet érettségi alatt.
2020. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valkaki az érettségi vizsga szabályait megszegi, arról jegyzőkönyvet kell készíteni, illetve súlyosabb esetekben a vizsga felfüggeszthető. Az érettségi azért nem egy laza órai röpdoga, hanem egy hivatalos esemény.

Ha pedig valami akadályozott vagy zavart az érettségi vizsga során, akkor óvást jelenthetsz be. De mint egykori tanár, halkan megsúgom: az iskolák rettegnek az óvástól, inkább minden apróságra kínosan ügyelnek, mivel egy megóvott érettségi irtó kínos a számukra.

Ja, egyébként ha megversz valakit, az még ráadásul bűncselekmény is. Szóval csak okosan... nem az őskorban élünk!

2020. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érettségin el lesztek osztva több terembe. A felügyelőtanár nem fogja engedni a káromkodást vagy a pofázást. Egyébként kimehetsz vécér is akár, engem is kiengedtek.
2020. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát engem is borzasztóan zavart, nem csak a hangzavar, hanem, ha a tanár elkezdett magyarázni valamit, ami eszébe jutott vagy rászólt valakire vagy, ha a diákoknak kérdésük volt. Ilyenkor nehezebben figyeltem oda, többször ugrottam neki a kérdés elolvasásának vagy a válasz megfogalmazásának.


Amikor meg beadták többen, akkor jobb fej tanár kiküldte őket, de a többi meg hagyta, hogy ott dumáljanak és az is zavart, hogy lármáztak.


Érettségin nincs így. Ott, ha mernek beszélni a vizsga alatt, fel is függeszthetik a vizsgát és amúgy is külön ültök és szét vagytok választva csoportokra.

2020. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!