Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért akkora probléma a...

Miért akkora probléma a tanároknak ha idegen iskolában teszem le az érettségit?

Figyelt kérdés

Azt mondjátok meg nekem, a tanároknak mi gondjuk lehet azzal hogy itt az érettségi jelentkezési időszak, és én bejelentettem hogy nem itt helyben kívánom letenni a vizsgákat hanem idegen helyen? Ehhez jogom van és miután amúgy is két tárgyból emeltezek és emiatt amúgy is idegen helyre kell mennem hát nem szaladgálok az iskolák között, hanem az összeset egy helyen, az idegen helyen teszem le.

Ezzel a tanároknak mi bajuk lehet? Hányszor hallottam hogy az érettségi mekkora munka tanári oldalról micsoda adminisztráció.

Hát én könnyítek a dolgukon, velem kapcsolatban semmiféle admin nem kell, egy tollvonást se kell tenni.

Ennek csak örülniük kéne nem?


2020. jan. 14. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Talán félnek, hogy leégeted az iskolát. De miért is találgatok? Kérdezd meg őket!
2020. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok egy része nagyon önérzetes és ez sérti őket. Amikor nálunk általánosban pár emberről kiderült, hogy elmennek hatosztályosba, utána a tanárok többsége szívatta őket, hogy az ő jó iskolájukból miért akarnak elmenni...

Egyikük sem azért akart, mert ne szerette volna az iskolát, hanem azért, hogy hamarabb beleszokjon a gimibe és ne kelljen felvételizniük külön.

2020. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kamu. Neked kötelezô ott levizsgázni ahova jársz. Tanulói jogviszonyal nem rendelkezô emberek válogathatnak, te nem. Bukta.
2020. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem, hogy nekünk anno lehetett volna választani, de szerintem egyszerűen csak az a bajuk, hogy hülyeség az indoklásod. Nem kell "szaladgálnod az iskolák között" akkor sem, ha máshol emeltezel. Minden külön napon van, egyszerűen csak egyik nap egyik helyre mennél, másik nap pedig máshová. Nem takarítasz meg vele semennyi energiát, hacsak nem a másik iskola a szomszédotokban van, a sajátod meg 100km-re. Nekik szerintem tök mindegy, hogy a te érettségidet nem kell kijavítaniuk, plusz-mínusz egy feladatlap már nem oszt, nem szoroz.
2020. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

„Kamu. Neked kötelezô ott levizsgázni ahova jársz. Tanulói jogviszonyal nem rendelkezô emberek válogathatnak, te nem. Bukta.“


[link]



Arra is van lehetőség, hogy a vizsgázó személyesen egy vizsgát szervező középiskolában

nyújtsa be a jelentkezését, de a középiskolák nem kötelesek fogadni a velük tanulói

jogviszonyban nem álló jelentkezőket.


Jogszabályok, közlemények

Az érettségivel kapcsolatos aktuális jogszabályok

A 100/1997. (VI. 13.) Kormányrendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának

kiadásáról

Az érettségi vizsga részletes követelményeiről szóló 40/2002. (V. 24.) OM rendelet


[link]



Magyarország BÁRMELY érettségit szervező középiskolájában letehetem a vizsgát-feltéve ha az adott iskola fogad. És esetemben fogad.

2020. jan. 14. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem probléma. Feltéve, hogy fogad a másik iskola. Ennek lehet negatív üzenete a jelenlegi iskolád felé. A vizsga sikere meg rajtad áll (lehetsz jeles és lehetsz elégtelen is).


A két emeltet nem feltétlenül egy iskolában fogod megírni és a szóbeli sem biztos, hogy ott lesz.

2020. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
A tanárok hülyék. Ez köztudott.
2020. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!