Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogyan tudnék az...

Mit tegyek, hogyan tudnék az osztálytársamnak segíteni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van 3 osztálytársam, nevezzük őket Annának, Beának és Emesének.

Anna és Bea régóta barátok, 9 éve osztálytársak, legjobb barátnők voltak, amíg Anna jóban nem lett Emesével.

Amióta ők jóban vannak, azóta Anna elhanyagolja Beát. Van, hogy megkéri Beát, üljön át egy üres padba, mert ő Emesével akar ülni.

Állandóan Emesével van Anna, de ez nem Emese hibája, hanem Annáé.

Nagyon rosszul esik ez az egész Beának, már a tanulmányi eredményére is kihat ez az egész. Próbáltam beszélni már erről Annával, de azt mondta, hogy ő azért van Emesével, mert nekik vannak közös témáik. (Mert ugye Anna és Emese úgymond a menők, szépek, csinosak, míg Bea [és én] átlagos, nem szép.)


Amikor Bea egyedül van, akkor mindig magamhoz hívom, hogy ne legyen egyedül. Magam mellé nem ültethetem padtársnak, mert nekem is van egy padtársam, az én legjobb barátnőm.


Ti mit tennétek?


2020. febr. 26. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Vihar a biliben.
2020. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt próbáld meg neki elmondani, hogy az ilyen nem barát, nem is volt soha, ezért ne foglalkozzon vele. Keressen újakat, lehetőleg sulin kívül és ne társaságot, csak egy embert. Persze lehet több barátja, csak ne engedje össze őket. Akkor nem lesz ilyen gond.
2020. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Ők ketten (Anna és Bea) egyneműek ugyan, de jóbarátok voltak 9 évig. Jött egy harmadik (ugyanolyan nemű) aki Emese.

Számtalan ugyanilyen helyzet van az életben, csak nem egyneműek, hanem két egynemű és egy másnemű között, amikor a különnemű pár egyike elhagyja a párját egy másikért. Ki kell heverni és megbékélni a beállt helyzettel. Nem könnyű, de ÁT KELL TENNI MAGÁT RAJTA!

2020. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!