Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok direkt a "sértettet"...

A tanárok direkt a "sértettet" büntetik meg egy helyzetben?

Figyelt kérdés

Számtalanszor megtörtént, hogy szekáltak, lökdöstek, majdnem leestem a lépcsőn, és a kövekező áncsolásnál a földről rúgtam ki a lábát az illetőnek, és egyszer amikor meglöktek, ahoz, hogy talpon amradjak, a "támadómat" kellett visszalöknöm. Aki el se esett... egy tanár szeme láttára, aki egyből engem vett elő. Erre angyon kiakadtam, megkérdeztem elég hangosan, hogy most bezzeg jön. Eddig mit csinált? Kigáncsolnak, meglöknek, de ha egy ujjal si hozzájuk érek én vagyok a hibás? Erre kaptam egy intőt és azt mondta, hogy attól még nekem nem kell úgy viselkedni..


Ez rendben van? Felőle ki is dobhanak az ablakon, de ha még be is szólok annak, aki ezt tette velem, akkor engem büntetnek meg.


Másik eset... Épp pakoltam a táskámba az új könyveket, amikor a könyvtárból megkaptuk őket, és egyik gyerek kiverte a kezemből a könyveket és azt mondta, hogy Marcika ne szemetelj. amikor indultam, hogy összeszedjem, kitette a lábát és elestem. (nagyon cikin jött ki, de hát nem is számítottam rá) És ezt így végignézte egy tanár. Többen is megjegyezték "normális vagy?" al az illetőt.. Nem engem, a másikat. Felkeltem és meglöktem, én is kérdeve, hogy normális vagy? Ez neked a móka? Mikor fogsz felnőni? Kb 3 lépést "esett" hátra, de akkor már szinte "lefogott" az a tanár aki ráadásul férfi volt. És én kaptam intőt. Tőle is ugyanazt kérdeztem, hogy akkor amikor kellett volna miért csak állt ott egy helyben. Popcorn-t is hoznom kellett volna? Erre mégegy intőt kaptam. Szüleim tudnak róla, nagyon ki vannak akadva.


2020. jan. 21. 23:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi eszük van nekik is,senkit nem érdekel ki milyen időben nőtt fel,stb,ma már nem 2vh van...
2020. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Verekedésbe részt vett a gyerek...és?hagyja hogy hiányozzanak a fogai?Már akkor részt vettem benne,ha más már lendíti a kezét,esélytelen megúszni. A mentalitásuk egyenlő a semmivel,itt nem lehet sokmindent csinálni,ha teszel,el lesz simítva az ügy,és neked lesz rosszabb,ez nem Finnország.
2020. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarlak bantani sem a szuleidet de miert nem mesz masik suliba?

Miert nem vedenek meg?

2020. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Így szokott lenni, már csak azt veszik észre, aki visszaüt, megvédi magát.
2020. jan. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze, mert a másik felet nem látták, hogy csinálja. Nem a visszaütés a megoldás. Engem bántották suliban, vertek is, visszaütés nélkül túléltem a sulit. A verekedés, mint önvédelem eléggé primitív dolog.
2020. jan. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

A felnőttekkel való szemtelen viselkedésed miatt az intő teljesen jogos.

Az hogy mindig akkor kapnak rajta, amikor visszaütsz, az simán szerencsétlen dolog. Tedd el magadba az esetet és ha nagyon vissza akarod adni, akkor órák után add vissza neki. Ne is szólj vissza. A közvetlen düh által irányított viselkedés amúgy is gáz. Ha órák után is ugyanaz a düh van benned, akkor vágd nyugodtan pofán az illetőt. De lenyeg hogy tudd kontrollálni az érzéseidet. A düh is csak egy érzés, te irányítod, nem pedig az irányít téged.

Ha igy teszel, mindenkinek jó lesz. Az igazságérzeted is megnyugszik, a tanárok is javulást látnak, és abba is fogják hagyni a szekálást, mert látható lesz hogy veled nem lehet packázni.

2020. jan. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Figyu, a rendőrség pont ugyanígy védi a bűnözőket.

Ha megvéded magad, pont az a hatóság vesz TÉGED elő, amelyik nem tud TÉGED megvédeni.

2020. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Annyit tisztázzunk, hogy nem verekszem, nem ütök meg senkit. Az a könyves dolog az osztályteremben történt, amikor mindneki a helyén volt, csöndben és a tanár nézett minket. Az első padból gáncsolt ki, nagyon jól látható volt... De a tanárnak ez természetes. Az, hogy rosszul esem és szétloccsan az agyam a pad akasztójában oldalt, az kit érdekel. De az, hogy meglököm azt, aki elgáncsolt, és nem is folytattam. Meglöktem és ennyi. jóval azután jött oda a tanár. És többen is látták, ők is "normális vagy?!" al szóltak az illetőhöz.
2020. jan. 22. 13:56
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Jajj ez annyira ismerős...

Én nem mellesleg lány vagyok és általánosban volt pár fiú osztálytársam, akik galacsinokkal dobáltak, kigáncsoltak, lökdöstek, stb. Sokszor a tanár szeme láttára tették, mégse szólt nekik senki semmit. Én viszont ha egyszer vissza mertem lökni, miután ők is meglöktek, már egyből le lett ugatva a fejem, hogy visznek az igazgatóhoz, ha még egyszer hozzájuk merek nyúlni :D Kicsit se volt szánalmas az egész szituáció, főleg, hogy én 160 cm-es lány vagyok, a szóban forgó osztálytársak meg 180, illetve egy másikuk majdnem 2 m magas állatok voltak...

Gimiben szintén ugyanez volt, igaz, ott már fizikailag nem bántalmaztak, de volt egy osztálytársam, aki azt terjesztette rólam, hogy szellemi fogyatékos, autista vagyok (mert pár itteni kommentelő tanácsára amikor beszólogatott, úgy tettem, mintha nem hallanám, abban reménykedve, hogy megunja és majd abbahagyja...hát nagyon nem így lett) és sokszor a tanárok füle hallatára kezdte rá. Egyszer elsőként lettem kész egy dogával és a tanár valamit a szertárban felejtett, ezért megkért, menjek már fel érte gyorsan, mire a gyerek elkezdett óbégatni, hogy engem inkább ne küldjön, mert eltévedek út közben (a szertár amúgy kb. 5 ajtóval arrébb volt), mert egy, idézem "autista, fogyatékos g*ci vagyok". Amikor visszaszóltam neki, hogy mégis én lettem kész ezzel a dogával is hamarabb és érdekesmód még egy hozzám hasonló "autista g*ci" is össze tud szedni 4eseket meg 5ösöket, miközben ő az, aki minden nyáron pótvizsgázni jár, a tanár még engem cseszett le, hogy hogy beszélek az osztálytársammal.

De amúgy máshol is tapasztaltam ugyanezt a mentalitást általános iskolai, illetve gimis tanároknál, hogy azokkal a gyerekekekkel szimpatizálnak, akik másokkal, esetenként még magukkal a tanárokkal is tiszteletlenek, zaklatnak másokat, stb.

Sajna nem tudok mit mondani azon kívül, hogy idővel jobb lesz. Tanulj tovább, egyetemen már normális emberek lesznek körülötted (tapasztalat), legalábbis többségében és diplomával feltehetőleg nem is kell majd ilyen emberek között dolgoznod a jövőben.

2020. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"De az, hogy meglököm azt, aki elgáncsolt, és nem is folytattam."


Ha egy munkahelyen ezt meg mered tenni és rajtakapnak, kb repülsz is. Tök mindegy, hogy meglököd, kigáncsolod a másikat, az már fizikai erőszak és jogosan büntetnek meg érte a tanárok. Az meg szerencsétlen, hogy nem veszik észre, hogy mások is ezt csinálják. Szólhatnál nekik, anélkül, hogy visszatámadsz a gyerekekre. Kösz a lepontozást, látszik, hogy nem annyira érted meg, amit leírtunk. De majd egyszer úgyis megjön a józan eszed amikor felnősz.

2020. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!