Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csesztet azzal az ofőm,...

Miért csesztet azzal az ofőm, hogy egymás után 2 kettest írtam?

Figyelt kérdés

németből nem túl jók a jegyeim, jelenleg 2,5 re állok.. Ezek miatt az ofőm minden ofőin megkérdezi, hogy mi a baj a némettel? Miért nem megy a tanulás? Annyira elegem van már belőle.. Miért nem tud nyugton amradni a seggén?


Mondtam már neki, hogy csak azért kettes, mert 10 szóból ha 7-et tudok, az 3mas, ha pluszba egy névelőt elrontok már kettes.. Hiába tudok perfekt beszélni németül, ha ilyen kis szaros röpdogákban elrontom...


És ŐŐŐ kéri, hogy legyen magántanárom.. Szerintem kattant.. Angolból már van egy felsőfokú nyelvvizsgám, németet csak azért tanulok, mert órarendbe van írva...


És azt hiszi, hogy nekem "nehézségeim" vannak a tanulással.. Mindig elmondom neki, hogy de tanárnő! csak azért kapok ektteseket, mert rosszul értékelik a röpiket. 10/7 szó az már hármas.. Na nemáááár.. Nagyon nagyon jó tudás a 10/7 szó.. Ha pedig 1 vagy 2 névelőt elrontok, már kettes vagy egyes.. Röhej!!!!


2020. febr. 26. 17:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz vele, hogy mit mond az ofőd. Nem hinném, hogy rosszat akarna neked (azért részedről enyhe túlzás a "maradjon már a seggén" reakció...), Csak ösztönözni próbál a fejlődésre. Viszont ha tényleg megy a német élő beszéd szintjén, ne foglalkozz a névelős szódogákkal, mert pont lefossák a németek, hogy te éppen der-t, die-t vagy das-t használsz, a szót, amit belefoglalsz a mondandódba, ígyis-úgyis megértik... Ha második nyelved, a kutyát nem érdekel az, hogy te hányas vagy/voltál belőle a gimnáziumban, senki nem nézi.

Meg hát ha nincs szükséged rá, nem szereted, nem kell a továbbtanuláshoz és van már egy felső angolod, nem hinném, hogy a száz másik tantárgy mellett ebbe is hatalmas energiákat kéne beleölnöd.

Viszont azt tényleg nem értem, hogy mit vársz, mit válaszolnak erre a kérdésre, szerintem senki nem tud azzal mit kezdeni, hogy téged piszkál az ofőd ezzel (megjegyzem azért valamennyire jogosan, feladata, hogy tanulásra ösztönözzön)... Sok embernek van borzalmas osztályfőnöke, tanárai, akik néhány esetben a semmiért szólogatnak be neki, ilyen az iskola, ilyen az élet, szerintem kibírod, nem kell ebből hisztit csinálni, nem kell visszaszólni, mert teljesen felesleges, csak azt éred el vele, hogy kevésbé kedveljen. Csak engedd el, ez van.

2020. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló mindent leírt, amit én is gondolok és tanácsolok. Kihangsúlyozom, hogy az osztályfőnököd bizonyára ösztökélni akar, mert többet lát benned és nem akarja, hogy a német rontsa le az átlagod. Tartsd magad az első válaszolóhoz.
2020. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen szar német tanárotok van. Nekem általánosban volt ilyen tanárom és nála én is 2-esre álltam, aztán 8.-ban lett egy új német tanárunk, akinél hirtelen 2-esből dicséretes 5-ös lettem, milyen érdekes. Aztán elmentem gimibe és ott is végig dicséretes 5-ös voltam németből. A nyelvvizsgám is elsőként lett meg az éfolyamból (német B2), szóval olyan szar csak nem lehetek..

Ha pedig már alapból van egy felsőfokú nyelvvizsgád is, nem értem, mit pattognak. Ilyen esetben szerintem nem a diákokat kéna csesztetni, hanem mondjuk a tanárral beszélni.

Szerintem mondd el otthon és a legközelebbi szülőin mondjon pár szót erről anyud/apud, biztos több gyerek is panaszkodik otthon a német miatt, és ha pár gyerekre nem is, azért a szülőkre biztos felfigyel az iskola vezetősége..

2020. febr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Huuuu, kemény vagy mint a kád széle....

Nagyon szemét a tanárod, hogy foglalkozik veled, tényleg. Ennél nagyobb problémád az életben ne legyen.

2020. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ákos-Ákos, de rákattantál a kérdések gyártására. Először az osztálytársnőd van a bögyödban, utána a volt általánossulis tanárnőddel cigiznél és az ágyba vinnéd most meg ez :D
2020. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem egyszer tapasztalom az oldalon hogy folyamat benézik amikor egy tanàrnak segitö szandeka van vagy lelkén visel egy diàkot vagy erdekli a diak. Feszt nem megy àt soha senkinek itt es szidjàk a tanàrt.
2020. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz, nekünk is ilyenek voltak a szódogák. Én 3-4-es voltam úgy hogy a fontos dolgokból 5-ös, a németre valahogy sajnáltam az erőfeszítést de az is igaz hogy nem a legkorrektebb ez az osztályozás.


Viszont a problémád lehet hogy jogos, a stílusod eléggé felháborító. Nem tudsz mit tenni, szépen magyarázd el neki minden egyes alkalommal ami van. Felesleges egy ilyen apróságon kiakadni. Ha nem viszed tovább a jegyet sehova továbbtanuláshoz akkor ne érdekeljen. Ha amúgy jól tudsz németül akkor ne foglalkozz vele hogy pontosan hányast is kapsz.

2020. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Figyeljetek, ne vegyétek őt komolyan. Trollkodik és nem ez az első kérdése, amivel csak meg akarja botránkoztani a felhasználókat. A felhasználóneve Ákos (nem írom le a teljeset, mert oda van írva egy vezetéknév is) és sokaknak ír egy privátot, ugyanilyen stílusban. Emellett a stílusáról is fel lehet ismerni. Mindig, akiről szól a kérdés, arról vagy nagyon becsmérlően ír vagy úgy beszél róla, mint egy tárgyról.


Szerintem hagyjátok, a kérdései kamuk, egyszerűen csak unatkozik.

2020. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom kivel kevertek össze, de egy a lényeg, vegyétek komolyan, mert válaszokat várok.. Ha veszitek a fáradságot, hogy lekamuzzátok, ennyi erővel normális választ is írhatnátok :) köszi..


ja és amúgy az ofőm ezt mind azért teszi, hogy törődjün velem/ünk, csak sajnos túlzásba viszi.. Azért írtam ki, mert már nagyon idegesít és nem fogja fel, hogy a némettanár miatt nem "lehet" jó jegyeket szerezni

2020. febr. 26. 19:37
 10/11 A kérdező kommentje:

5-ös :D Nem vagyok ákos.. Még ákos nevű ismerősöm sincs..


Értem én, hogy tanulásra akar ösztönözni csak az a furcsa, hogy mintha nem hallaná amit mondok..


Elmondtam neki ezerszer, hogy amennyit a kedves tanárnő (ofő) történelem doplgozataiban hibázunk, az önnél 4-es, de a némettanárál 2-es. vagy 1-es.. Az a kérdés, hogy ezt miképpen lehetne neki elmagyarázni?

2020. febr. 26. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!