Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehetne tenni, ha az...

Mit lehetne tenni, ha az egyik osztálytársammal kivételeznek a tanárok?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, akivel állandóan kivételezik az összes tanár. És ez minket nagyon zavar.


Pl.: Nekem novemberbe mandulatályogom volt, meg is műtöttek (kivették az eltályogosodott részt a mandulámból és kitisztították). 3 hetet hiányoztam. Amikor visszamentem az iskolába, velem minden dolgozatot megirattak az első 1-1,5 héten.

És ez igaz, nemcsak kitaláltam.


Ő ezen a héten leesett hétfőn a buszról. Kedden az első óra után felhívta az anyját, hogy neki a sürgősségire kell mennie. Kikérte magát az igazgatótól. Amikor visszajött az igazgatótól, megkérdeztük tőle, hogy hova megy. Erre mondta, hogy megy a balesetire, mert elszakadtak a bokaszalagjai. Nem látszott a bokáján meg a menésén, hogy lenne valami baja. (Nekem volt már részleges bokaszalagszakadásom, és ténylegesen látszott, hogy sántitok)

Amikor szerdán iskolába jött, azt mondta, hogy a keze miatt ment a balesetire, mert belenyúlt a röplabdába. Elmesélte, hogy az orvos nem adott rá neki sínt, mert egyszer volt már sínben az ujja és azt mondta az orvos, hogy tegyék rá a régi sínt. De ők otthom nem találták a régi sínt, ezért nincs rajta semmi.

Ez nem igaz, full kamu az egész, ilyet nem mondhat egy orvos.


Ő hiányzott egy napot, neki nem kellett megírnia a dolgozatot. Az ikertesómnak felforrt az agyvize, amikor mondta a tanár, hogy nem kell az osztálytársamnak megírnia. Az ikrem felhozott engem példának, mert velem rögtön megiratta a dolikat. És ha nek tud írni, akkor feleltesse le a tanár. A tanár mondta, hogy a két helyzet más. (Nem fejtette ki, hogy miben más.)


Folyton ez megy. Vele mindig kivételeznek, mert nyal a tanároknak. Ha nem tanul meg egy verset, akkor nem írják be neki az 1-est, azt mondják, hogy következő órára tanulja meg. De ha más nem tanulja meg, akkor neki rögtön beírják az 1-est.

Múltkor is matekon megmondta, hogy nem érdekli a matek, és nem oldja meg a feladatot. Nem kapott érte semmit, de ha én csináltam volna ezt, az biztos, hogy egy szaktanárival gazdagabb lennék.


Mit lehetne tenni vagy kihez lehetne fordulni, hogy ez a kivételezés megszűnjön?



2020. márc. 7. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Készüljetek. Az élet es a munkahelyek sem szolnak màsrol csak arrol hogy kinek jobbak a kapcsolatai ki hogyan szocializalodik az jut elörebb is
2020. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
60%
Semmi értelme a kérdésednek, de erre úgyis csak pár év múlva fogsz rájönni. :)
2020. márc. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Akkor nyalj be te is a tanároknak b+, ha ilyen jól működik. Nem értem a problémát, a játékszabályok adottak, nem a másik hibája, hogy élelmesebb és jobban boldogul, hanema tiéd, hogy nem használod a lehetőségeid.
2020. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
60%

Van iskola szihológusotok? Ha van meny le hozzá, és meséld el neki. Biztos tud megoldást. Vagy a S

DÖK? Lényegében a DÖK arról szól hogy ki álljon a diákok, vagy a diákok jogai mellett.

2020. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt, nem tudni, miért kivételeznek vele, akármi állhat a háttérben és ebből kiindulva, a kivételezéssel mindenütt találkozni fogsz.


Lehet a gyerekkel sajnálatból kivételeznek, mert depressziós (és az nem azt jelenti, hogy egész nap maga alatt van, hanem egyszer pörög, egyszer összeomlik), lehet fizikai vagy lelki terrorban tartják otthon (és ez a legjobban kinéző családoknál is előfordul), lehet akármi más gondja, az is lehet, hogy a szülei tehetősek vagy rokonai az igazgatónak.


De ezzel a jelenséggel mindenütt találkozni.


Lehet egyetemen Neked 39 fokos lázzal is be kell menned, de egy csopprttársad büntetlenül lépheti túl a lógási keretet, de azt nem veri nagy dobra, hogy depressziós vagy haldoklik valakije vagy szegények és dolgoznia kell.


Lehet a munkahelyeden lesz valaki, aki folyton késik és a munkában is gyengén teljesít, eltűnik hosszabb időkre, de közben pszichiátrián kezelik járóbetegként, gyógyszerezik.


Az én szüleimmel is megesett, hogy később mentek be dolgozni, fél nap szabit kértek vagy előbb eljöttek munkából vagy táppénzre mentek, esetleg bevittek engem magukkal, amikor kicsi voltam, mert a szüleik például falun laktak, nem riadóztathatták őket, hogy beteg lettem, rosszul lettem az iskolában, otthon hagytam valamit, dokihoz vagy sportolni kell vinni, próbára kell mennem, nincs iskola, stb. És akkor még nem is említettem, amikor be kellett menni beszélni a tanárral vagy rendezvények esetleg fellépések voltak. És hidd el, ilyen kollégád is akad majd.


De az is előfordulhat, hogy a tanszékvezetőnek vagy a munkahelyen a főnöknek a rokonával kivételeznek.


Írták, hogy jobb, ha megszokod. Igazuk van.


Próbálj nem rá koncentrálni, hanem magadra. Te önerőből nyújtsd a maximumot.


A gond ott van, hogy, ha Te ebből ügyet csinálsz, nem azt éred el, hogy a tanárok elszégyellik magukat, hanem vagy megkapod, hogy semmi közöd hozzá, hogy miért kivételeznek vele vagy elmondják a szívszorító történetét a gyereknek és te érzed magad bután, emellett lehet még ki is pécéz pl az ofő, mert nem vagy együttérző meg minden kében hat kanál vagy szerinte és nem túl kellemes úgy elvégezni a sulit.

2020. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!