Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek is van olyan problèmáto...

Nektek is van olyan problèmátok, hogy a távoktatással dupla annyi feladatot adnak és nem tisztelik a hétvégét sem?

Figyelt kérdés
Èn már nem tudom elviselni, elsősorban egyetemistákhoz szól a kérdés.Tehát nem csak annyi, hogy az a házi feladat nem lesz meg, hanem tételesen elszàmoltatjàk az elvégzett feladatokat egy év végi értékelésen.
2020. ápr. 10. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs. Nálunk megmaradtak ugyanazok a követelmények: pár zh, a többi prezentáció, kutatási terv, esszé. Mesterszakos egyetemista vagyok természettudományi karon.
2020. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem újdonság, hogy folyamatosan és hétvégén is tanulni kell, nehéz szakra járok.

Nem értem mi a problémád, hogy beszámítják a házikat. Szerintem jó rendszer.

Szóval nem probléma,de fárasztó valóban.

2020. ápr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem távoktatás lenne, előadáson kellene ülni és ugyanúgy nem lenne szabadidő. Most azt az időt amit előadáson kell tölteni, az ember otthon feladat megoldással tölti. Attól, hogy sok helyen kialakult az a szokás, hogy az ember nem jár be csak gyakorlatra, a tanár meg beszéljen a falnak, aztán majd vizsga előtt 3 napot tanul, valójában vannak órák és az eredeti elképzelés anno a felsőoktatás születésekor az volt, hogy ezeken benn ülnek a hallgatók és tanulnak.


Tiszteljük mi a hétvégét, de ha most van időm kiküldeni az anyagot (mert bármilyen meglepő az oktatóknak is van bőven dolguk most), akkor most fogom kiküldeni. Attól, hogy most kapod meg még nem kötelességed válaszolni rá egyből.


Ha egy gimnazista megérti, hogy a távoktatás nem arról szól, hogy most akkor nincs tanítás és nem csinálok semmit napközben, csak haverok, buli fanta, akkor egy egyetemista hogy nem tudja ezt megérteni? Felsőoktatásban tanulsz, elmúltál 18 éves, elméletileg képesnek kéne lenne arrad, hogy napközben órákat egy helyben ülj és koncentrálj. Ráadásul itt még szemben a az előadásokkal a szüneteket is akkor tartod, amikor szeretnéd.

2020. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Művészeti karon a moodle hasztalan és lekövethetetlen.Olyan is volt, hogy egy tanárnő egy napot biztosított egy műelemzésre, mert nem tudta, hogy a moodle rendszerben nem jelent meg a feladat, de akkor is etikátlan vasárnapot megtenni határidőnek, a tanárok olyan kènyelmesek, hogy egyik x platformon akarja látni másik y platformon a munkámat, de nem mindegy hogyan nevezem el mert ahhj ő lusta átnevezni vagy olyan öreg, hogy nem tudja, hogyan kell, míg előadási napont heti szinten kaptunk egy tantárgyból egy- legfeljebb két melósabb feladatot, most a tanárok vérszemet kaptak, és egy tantárgyhoz heti 5 feladat tartozik, melyből egy feladat is 5 elemből áll, ami irreális.Gondolom nekik felszabadult az idejük, otthon ücsörögve jobban ráérnek, mert nem kell prezizni, de attól mi mèg nem lettünk időmilliomosok.Arról nem is beszélve, hogy helyesírásilag nullák, az e-mailben semmi megszólítás, és a munkáim amiken èjszakàkba menően dolgozam annyir se mondanak, hogy szar vagy jó, vagy csak el van fogadva.
2020. ápr. 10. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Bill Gates mondta:

-Azt hiszed kemény veled a tanár?

Na várjak csak amíg találkozol a főnököddel.

2020. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Röhejes amit kérdezel. "Nem tisztelik a hétvégét sem." Alsó tavozatban van az, hogy nem adnak házit a hétvégére. Nem alsóba jársz, hanem egyetemre.


Javaslom próbáld meg rendesen beosztani a tanulási idődet és javíts a hatékonyságodon!


Ha Neked nem megy az egyetemen a beadandók írása, akkor még nem biztos, hogy az egyetem követelményrendszerével van gond.

2020. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam egyetemista, akkor is elvitte a hétvégémet az egyetem. Pénteken ültem az órán és a tanár beszélt én pedig fél füllel hallgattam, de közben a következő hétre készültem, hogy spóroljak egy kis időt. De így is az egész hétvégém elment az egyetem miatt.
2020. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!