Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyik opciónak lenne több...

Melyik opciónak lenne több értelme?

Figyelt kérdés

Szóval tizenegyedikben nem tudom felvenni azt a két faktot, amit terveztem így az egyik +2 órámnak másnak kéne lennie.

Ezeken gondolkodom:

Középszintű infó: igazából jó vagyok belőle, idén majdnem előrehozott érettségiztem belőle, de ugye közbeszólt a vírus.

Rajz és vizuális kultúra: igazából tök jó, csak nagyon bosszantó tanár tartja, de heti két órában elvihető lenne. Illetve ha felveszem faktnak és a választható művészeti órán nem kerülök be médiára, akkor négy rajzom lenne, ami azért sok.

Angol nyelvvizsga előkészítő: Ha ezt venném fel akkor nyár végéig, esetleg ősz elején megcsinálnám a nyelvvizsgát és akkor nem kellene rá bejárnom.


Az érettségi szempontból tök mindegy, hogy mit választanék ötödik tárgynak, a kötelező tárgyak közül lenne szükségem bármire is emelt szinten, a szabadon választható tárgy meg tök mindegy lenne, vagy pedig biosz kéne középszinten, de az van utolsó évig.


2020. máj. 18. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Info és angol a legkézenfekvőbb, szerintem.
2020. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így, hogy nem tudom mi szeretnél lenni, szerintem az angolt vedd fel. Nyelvtudásra mindig is szükséged lesz, és a suliban egyszerűbben felkészülhetsz a nyelvvizsgára, mint magadtól, és azt sem utolsó szempont, hogy így magántanárt se kell majd fizetni, hogy jól felkészülj.

Ha infobol idén akartál már érettségizni, valószínűleg tudod már a követelményeket, és így szerintem felesleges arra menni.

A rajz érdekes meg minden, de ha nem művészetire szeretnél menni, szerintem nem sok haszna van.

Ha esetleg leírná, hogy milyen szakra/irányba szeretnél menni, akkor talán még jobb választ is tudnék adni.

Remélem, hogy segítettem:)

2020. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából angol és magyar szakos tanár szeretnék lenni. Eredetileg ezt a két tárgyat vettem volna fel faktnak, de nem lehet egyszerre mind kettőt. Így az angol helyett választanék másikat, mivel abból a fakt nélkül is tudnék emeltezni. Meg ugye kollégista is vagyok, így lenne lehetőségem különórára menni a koliban is, akár heti többször. Illetve van még ugye a nyelvvizsga előkészítő, ami tényleg csak azért lenne jó, mert ha megcsinálnám a nyelvvizsgát nyáron vagy tanév közben akkor nem kellene bejárnom. Az infóval ugyan ez, érettségiznék belőle előrehozottan év végén és akkor utolsó évben nem kellene bejárnom.

A rajz igazából azért jött szóba, mert gondolom azon, hogy művészeti irányba menjek.

2020. máj. 19. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Így szerintem mégis a rajz lenne a legjobb választás. A művészetire biztosan sokkal egyszerűbb tanár segítségével felkészülni. Az, hogy a tanár kicsoda, az ne befolyásoljon a döntésben, mert ha tényleg fontos neked a tárgy, akkor vele is szeretni fogod.

Különben meg, attól, hogy rajzra mész, simán érettségizhetsz infóból is év végén.

2020. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!