Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha hiába kérem a...

Mit tegyek, ha hiába kérem a tanárt, akkor sem a nevemen szólít?

Figyelt kérdés

Az én nevem sokféleképpen becézhető, de én csak egyet szeretek. Az egyik tanár viszont máshogy szólít. Amikor jeleztem neki ezt (nem voltam vele tiszteletlen), akkor az volt a válasza: "Engem te ne javíts ki! Majd ha nem a szüleid tartanak, és letettél valamit az asztalra, akkor majd eldöntheted, hogy ki hogyan szólítson!"


De nem gondolom, hogy saját kereset kellene ahhoz, hogy azon a néven szólítson, amelyiket én szeretném.


Nemcsak velem csinálja ezt, hanem több osztálytársammal is (Flóra-Flóri, Márk-Márkó, Gigi-Gina).


Már nem akarom ezt tűrni, mert nagyon megalázó, főleg amikor kioktat, hogy nekem melyik név állna jobban, meg ilyenek.


2020. máj. 21. 14:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Szólsz az osztályfőnöknek, vagy az igazgatónak.

A lekezelő stílusa meg pláne nem összeegyeztethető a tanári hivatásával.

2020. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
36%
Szerintem ne foglalkozz olyan kicsinyes emberekkel, akik annyit értek el, hogy tanárok, és egy ici-pici hatalommal így élik ki a besavanyodott életüket.
2020. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Inkább az szokott előfordulni, hogy a tanár csak a teljes keresztnevükön hajlandó szólítani a diákokat, nem használ semmilyen becéző formát. De ez így, amit írsz, tök gáz és kicsinyes a tanár részéről. Ha ennyire zavar, szóljatok együtt az osztályfőnöknek.
2020. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Azona néven szólít ami a személyidben szerepel? Vagy ő becéz?
2020. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Ez milyen iskola? Általános vagy közép?
2020. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
mekkora bunko. hugomnak is volt egy ilyen tanara, mindig Barbinak szolitotta, o utalta.
2020. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Találjatok ki valami hülye becenevet a tanárnak és szólítsátok úgy. Ha felháborodik, oktassátok ki, hogy márpedig ez áll jól neki.
2020. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt egyszerűen oldottam meg ismeretségi körben és a munkahelyemen is. Megmondtam, hogy nem hallgatok akármilyen névre, vagy a becézetlen alakját használják a nevemnek, vagy a becenevemet, mert mást nem tartok számon, mint a nevem és nem kapom fel rá a fejem egyáltalán.


Persze ez nem teljesen igaz, de rájátszottam és szartam az illetőre, amíg nem engem szólít meg.


Mert ha én Katalin vagyok és a barátaimnak Kata, akkor magasról leszrom, ha valaki Katkát meg Katit ordít mellettem, az nem nekem szól.

2020. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Alexandra a nevem és azt szeretem, ha Alexának hívnak. De ő folyton Szandrának és Szandinak hív, amit egyenesen rühellek.


Ő az osztályfőnökünk és egyben az igazgatóhelyettes is, meg az igazgató neje szóval ez a gáz.

2020. máj. 21. 16:43
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

ne hallgass ra ha ugy hiv ahogy nem szeretned. egyszeruen ignorald. ha hisztizik, be akar irni vagy akarmi, behivod szuleidet, ha az igazgato nem a te oldaladra all, akkor mentek tovabb a tankerulethez panaszkodni.


a Szandi nevtol nekem is felall a szor a hatamon amugy.

2020. máj. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!