Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem szólít mindenki a...

Csak engem szólít mindenki a család nevemen?

Figyelt kérdés
Esküszöm,már halálra idegesít. Akkor minek van a kereszt nevem? Suliba,ismerősök. Nektek is van ilyen problémátok vagy nem?
2018. okt. 3. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általános és középsuliban engem is azon szólítottak, de nem zavart.
2018. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Akkor valoszinuleg erdekes/cuki/meno vezetek neved van vagy nem tudom pl. Engem senki nem azolit a csalad nem szolit a csaladnevemen mert az egy szin, es az ugy eleg furan hangzana lol
2018. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem meg mindenki csak a keresztnevemen szólított:)
2018. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én vezetéknevem az ellenkező nem egy keresztneve. :D

Szóval nem szoktak rajta hívni sosem.

De nekem meg általában úgy használják a nevem, hogy a teljes nevemet (vezetéknév+keresztnév) együtt. Valószínűleg azért, mert a keresztnevem hétköznapi és több kollégámat is úgy hívják, ezért ránk a teljes nevünkkel szoktak hivatkozni. Engem meg ez kerget a sírba. :D

2018. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha érdekel valakit Fabók a családnevem.

Eléggé idegesítő,ciki hogy a suli másik végéről ordibálják a haverjaim,hogy: FABÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓK

:D

2018. okt. 3. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én Solymosiból lettem Solymi.. én szerettem :D senkit nem érdekelt, hogy Peti vagyok.. :D
2018. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vezetéknevem és a keresztnevem első betűit vonták össze.. Nem írom le a rendes nevem, de kb olyan mintha mondjuk Fazekas Szilvia lennék = Faszi..
2018. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem is sokan hívnak a vezetéknevemen, feltehetően az az oka, hogy elég ritka, ugyanakkor könnyen megjegyezhető, hangzatos név. Mondhatni ez lett a becenevem, így nem zavar(t).
2018. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk általános-és középsuliban is akkor szólítottunk valakiket a vezetéknevükön, ha kettő vagy több személynek is megegyezett a keresztneve.

(pl. általánosban volt 3 ugyanolyan keresztnevű fiú az osztályban, és ha mindet Tamásnak hívtuk volna, akkor sosem tudták volna eldönteni, hogy épp kinek szólunk)

2018. okt. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tetszik nekik a vezetékneved. Nekem is tetszik, tök jól hangzik. Olyan kedves kisugárzása van. :D


Engem is szólítottak általánosban a vezetéknevemen. Nem szerettem, mert azt hittem, hogy csúfolódásból mondják. Fitos a vezetéknevem, mint az orrot jellemző melléknév, így jogosan érezhettem így. Volt, hogy tényleg ezen röhögött valaki. Aztán rájöttem, hogy a fiúk között ez bevett szokás haveri körben és azért szólítanak így lány létemre, mert bevettek a bandába. :D A legjobb barátnőm és a barátom is szoktak "Fiti"-nek becézni. A barátomat is "Taki"-nak becézik a haverjai. Szóval ezt veheted a barátság jelének. :D

2018. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!