Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha hiába kérem a...

Mit tegyek, ha hiába kérem a tanárt, akkor sem a nevemen szólít?

Figyelt kérdés

Az én nevem sokféleképpen becézhető, de én csak egyet szeretek. Az egyik tanár viszont máshogy szólít. Amikor jeleztem neki ezt (nem voltam vele tiszteletlen), akkor az volt a válasza: "Engem te ne javíts ki! Majd ha nem a szüleid tartanak, és letettél valamit az asztalra, akkor majd eldöntheted, hogy ki hogyan szólítson!"


De nem gondolom, hogy saját kereset kellene ahhoz, hogy azon a néven szólítson, amelyiket én szeretném.


Nemcsak velem csinálja ezt, hanem több osztálytársammal is (Flóra-Flóri, Márk-Márkó, Gigi-Gina).


Már nem akarom ezt tűrni, mert nagyon megalázó, főleg amikor kioktat, hogy nekem melyik név állna jobban, meg ilyenek.


2020. máj. 21. 14:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Akkor vagy hívjon Alexandrának vagy ahogy neked tetszik.
2020. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

és akkor csodálkozunk, h nevetséges színvonalú a magyar közoktatás, mikor tele vannak az iskolák ilyen frusztrált, bunkó tanárokkal. nem tudom, a tancinéni miért nem megy el pszichológushoz, vagy rakja rendbe az életét.

am én egyszerűen nem figyelnék oda, ha nem Alexának szólít.


„Engem te ne javíts ki! Majd ha nem a szüleid tartanak, és letettél valamit az asztalra, akkor majd eldöntheted, hogy ki hogyan szólítson!"


:D


ó, mennyi ilyen tanárnőm volt általánosban. jellemzően átlagos képességű, elhízott középkorú nők, akik elvégeznek egy gyenge tanári szakot, aztán játsszák a keménykezű tanárt. sokszor a magánéletük/fizetésük sem túl jó.

2020. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda egetverő gondok!
2020. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

16:17-nek! Igen is nagy lelki törést tud okozni, ha valakit "gúnyolnak"

Az én fiamat az angol tanára, női néven hívja... (a neve női változatán) nem írom le, hogy hogy hívják, de úgy mint ha pl. Alex-Alexandra, Dominik-Dominika.

Sokszor dühöng, sír itthon.. de nem engedi, hogy bemenjek,mert azt mondja, hogy akkor rosszabb lesz...Az osztályfőnök meg egy nagy "0"- vele már beszéltem többször is...

Hangfelvétel is van róla.

Sokszor vagyok anyaként azon a szinten,(ha bántja a gyerekem ) beledobom a Tiszába,...de annyit kapnék érte, int egy rendes emberért. És tanárnak is csapnivaló, sem az angolt, sem a történelmet nem tanítja neki..Már annyi szülő tett ellene panaszt, hogy nincs értelme. Aláírtunk petíciót..igazgató, központ..semmi..

És szidja őket, csúnyán beszél és minden osztályával ezt csinálja...

Azt nem értem, hogy minek megy az ilyen "ember" tanárnak. A fiam 16 éves elmúlt.És okos, jól nevelt gyerek. Vegyésznek tanul, jó tanuló. Soha nem volt sem a magatartásával, sem tanulmányaival probléma.

2020. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Gergő helyett Gergely. Személyiben is Gergő. Rég volt.
2020. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#14 pedig marhara be kene menned es leuvolteni a tanar fejet. mit kepzel ez??
2020. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik tanár megmondta a legelső órán, hogy senkit se becéz, mert azt ki kell érdemelni.


Meg vannak a tanárok, akik a kb 120 diákjuk nevét nem tudják megjegyezni, főleg nem úgy, hogy hogy a 9 b-ből a Krisztiba utálja ha krisztizik, mert ő Kriszta, Esztert meg Esztó-nak kell hívni és Margit meg Jucinak becézi magát, stb.


Meg nem minden tanár szeret becézni.


Mindenkinek van 1-2 tanára, aki nem úgy hívja ahogy szeretné, nekem is volt.


De a stílusa b.nkó volt.

2020. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Ahova én jártam, ott ilyen nem fordult elő, nemtudom milyen putriba járatod a szegény gyerekedet!

#13 voltam

2020. máj. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"De a stílusa b.nkó volt."


Bocsánat ezt nem az én tanáraimra, hanem a kérdésben a tanárról írtam.

2020. máj. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!