Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem dolgoznak az egyetem...

Miért nem dolgoznak az egyetemisták?

Figyelt kérdés

Vannak szakok, amik nyilvánvaló kivételek (orvosi).

De hogy teheti meg egy felnőtt ember, hogy otthon legyen heti 3-4 napot és ne csináljon semmit? Azért a szakok többsége nem igényel ennyi ráfordítást, főleg a BTK-n. De ezt tegyük félre - miért nem dolgoznak nyáron sem? A 23 éves fiúk az anyukájuktól kérnek pénzt, hogy elvigyék fagyizni a barátnőjüket? Miért viseli ezt el a legtöbb szülő? Nekem ehhez nem lenne pofám, sőt:D szépen néznének rám itthon...

Vannak ismerőseim, akik:

-Óbudain villamosmérnökin dolgoznak heti 20-25 órát.

-ELTE történelem-matek tanárképzésen

-BGE gazdaságinformatikán

-BGE, BCE pénzügy-számvitelen dolgoznak rendszeresen.

(most próbáltam kiragadni azokat, amik talán több ráfordítást igényelnek)

De miért pichognak mondjuk az anglisztikások, hogy nekik nincs idejük elmenni dolgozni? Hogy lehet, hogy vannak 22-25 éves emberek, akik életükben nem dolgoztak még?



2020. máj. 26. 23:30
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
94%
Mert ha nem létfontosságú elmenni akkor mi a frászért mennének? Legyenek már szabadok legalább addig.
2020. máj. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
95%

Miért érdekel, hogy miért nem dolgoznak?

Az #1-es jót írt. Egyetemen a csoporttársaim fele elég pénzes családból jött, szóval nem voltak rászorulva. Szépen élhették a boldog, fiatal éveiket. Az ismerőseim egy része otthon segített.

2020. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Ezek szerint oké 22 évesen anyuci pici fiának lenni?
2020. máj. 26. 23:42
 4/57 anonim ***** válasza:
96%
Én BGE gazdaságinformatikán épp ezért nem dolgozok. :D Mert azt mondták nekem,hogy csak összeteszik a két kezüket,ha egyáltalán elvégzem és a pofámhoz dobnak egy diplomát. Utána ráér még a nyugdíjig szívni a munkával. Egyes helyeken épp a szülők ajánlják fel ezt a lehetőséget,nem kell agresszíven,már a "haszontalan" fiatalokat ócsárolni.
2020. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lenne? Legyen, ha megteheti.
2020. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
97%

#3: Ezek szerint, miközben másokat fikázol, képtelen vagy válaszolni egy kérdésre?

Igen, okésebb anyuci pici fiának lenni, mint olyan megkeseredettnek, rosszindulatúnak vagy irigynek lenni, mint amilyen te vagy.

2020. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha szarul sikerül összerakni az órarendet, akkor esélytelen dolgozni mellette. Nekem például volt olyan félévem, amikor ha megfeszültem volna se tudtam volna dolgozni, mert olyan volt az órarendem.

De a többi félévben sem dolgoztam rendszeresen, és most rohadtul bánnám, ha nem lett volna elég szabadidőm...Nem tudom téged miért zavar, ha valaki megteheti, hogy ne dolgozzon egyetem alatt. Fáj? Vagy talán rosszabb lesz neked ettől?

2020. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleim mindig azt mondták, hogy vagy tanuljak, vagy dolgozzak.

Bár szeretek egyetemre járni, sok időmet elveszi, a maradékot pedig jobb szeretem pihenéssel, szórakozással és a szereteimmel tölteni. Évközben néha vannak alkalmi, vagy pár hetes munkák, de ennyi. Fogok még bőven dolgozni ebben az életben.

22/L

2020. máj. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek megy olyan könnyen a fejébe a tudás, hogy beleférjen a munka is az idejébe. Nekem a gimis tanulás is a teljes időmet elvette. Könnyen lehet, hogy az egyetemisták közül is vannak olyanok, akiknek rengeteg idő, mire a tudás belemegy a fejükbe. Van, aki már az órán képes megjegyezni a hallottakat, de nincs mindenkinek ilyen penge agya. Én mindig figyeltem órán, mégsem tudtam memorizálni az elhangzottakat. Pláne nem, ha nem is különösebben érdekelt a tananyag.
2020. máj. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
98%

Dolgoznak. Csak róluk nem veszel tudomást.

Tanulnak és fejlődnek, befektetnek a jövőbe. Aki egyetemista és nem olvas el hetente egy könyvet a tananyagon túl, az le fog maradni a vaesenyben. Átlag alatti lesz.


Van, aki bulizik, de őt azért veszed észre, mert a többivel nem találkozol.

2020. máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!