Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistákat szeretnék...

Egyetemistákat szeretnék megkérdezni akik dolgoznak. Ti hogy oldjátok meg a munkát és a tanulást?

Figyelt kérdés
Illetve hogy dolgoztok? Előadások után? Hétvégente? Hány órában? És mindenre elég nektek az a pénz?
2019. aug. 3. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Éjjeli őr vagyok egy gimiben.

A pénz kevés, de gyakorlatilag csak azért fizetnek, hogy ott aludjak és tanuljak. A "meló" meg annyi, hogy éjjel 2X körbe sétálok. Majd reggel beengedem a váltást.

2019. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nyelveket tanítok órák után délután és hétvégén. Szerintem keresek annyit, mint diplomával fogok. Mindenre elég. Heti 40 óra megvan így is.
2019. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Órák utan meg egy ora nélküli napon dolgozok egy irodában, általában heti 10-15 óra összejön. A felét félrerakom gyűjteni, a masik feléből meg a szórakozást siman lehet finanszírozni.
2019. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez 90%-ban a szakodtol fugg. Van olyan szak, ami mellett a napi 7-8 ora alvast is nehez tartani, es van ahol munka mellett is unatkozol.
2019. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat:) Gazdaság karon leszek pénzügy-számviteles, szóval nemigen fogom unni magam:D
2019. aug. 4. 12:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre jártam, akkor hétvégén dolgoztam. Több pénz a hétvégi pótlék miatt és több szabadidőd maradt hétköznapra. Ezen felül keményen tanultam és nem panaszkodtam, mert az ösztöndíjból is tudtam félre tenni. De erre nem lehet építeni...

Később úgy terveztem a hetem, hogy 3 nap mentem be az egyetemre, 8-20-ig óra, a másik 2 napon és szombaton dolgoztam. Vasárnap tanultam és sportoltam.

A sport nagyon sokat segített hétköznap is, hogy több szellemi energiám legyen. Mindenképpen meg kell találni azt, ami téged feltölt, különben gyorsan kiéghetsz. A puszta akarat kevés energia, ha nem tudsz kikapcsolni néha-néha.


Hajrá! Kemény lesz. De te is keményebb vagy, mint gondolod. Okosan!

2019. aug. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Átlagban havi 70-80 órát vállaltam, szerencsére nagyon rugalmas a munkahelyem, egyetem kezdete óta ittvagyok. Néha viszont túlzásba vittem, többet melóztam, alig tanultam, meg is jártam, volt.olyan félév hogy 2-4 csúszótárgyat csináltam meg, ezt nem szabad.

Szombat, szinte minden félévben volt 1 szabadnap hétköznap, esetleg ha 1-2 körül végeztem még akkor estig bementem. Néha egy-egy nem katalógusos óra kihagyása.

2019. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is psz-n tanultam, azért lesz mellette szabadidőd bőven :D Folyamatosan kell készülni a számviteles tárgyakra, de nem annyira megszakadós mint ahogy időnként leírják.


Első évben operátorként dolgoztam egy ideig péntek és szombat délután, aztán kb a 2. szemeszter közepétől a 4.szemeszter végéig pénztárban dolgoztam. Rugalmas beosztás volt, 6-22-ig volt nyitva a bolt annyit kértek ha megyek egyhuzamban min 4 órát legyek. Volt hogy csak délután voltak óráim akkor reggel melóztam, volt amikor délutánra mentem de azt is csináltam hogy beáldoztam a hétvégét és 2 nap 12 óráztam. Azért függ az aktuális órarendtől meg hogy vannak a ZH-k. Szorgalmi időszakban heti 20-25 óra jött össze, ha őszi vagy hasonló hosszabb szünet volt akkor heti 40 is, ilyenkor kicsit megtoltam aztán nehezebb ZH-k előtt úgyis kihagytam pár munkanapot.


4. szemeszter utáni nyáron találtam egy irodai adminisztrációs melót, egy cég könyvelésén dolgoztam. Itt inkább heti 15-20 óra volt csak mert hiába volt rugalmas hétfőtől péntekig 7-20 között tudtam csak menni. Mentem órák előtt, után még olyan is volt amikor 2 óra között 4 órás lyuk volt akkor 3 órára bementem melózni. Szakmai gyakorlat alatt voltam rendesen heti 40 órát, akkor kaptam már rendes szakmai feladatokat és végül ide is vettek fel pályakezdőként.


Úgy elég volt a pénz hogy otthon laktam és csak egy jelképes összeget (havi 15-20 ezret) adtam haza, plusz bérletet vettem havonta fixen. Ruhákat, szórakozást, piperecuccokat magamnak álltam de mondjuk azzal sokat spóroltam mondjuk egy kolissal szemben hogy nem sokat költöttem kajára, csak ha elfelejtettem csomagolni magamnak vmit. Főleg az irodai melóval kerestem rosszul, mivel itt nem volt semmilyen műszakpótlék vagy 8 órán felül túlórapénz, a sima alapbért kaptam és csak hétköznap mehettem, de ezt szerettem a legjobban csinálni. Ha amúgy bekerültél államira még tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz, az ia plusz pénz.

2019. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Nappalisként az előadások és a szemináriumokon való részvétel elviekben mindenhol kötelező, gyakorlatilag pedig körülbelül az tanárok 50%-a veszi komolyan és a másik 50%-ot az sem érdekli ha csak vizsgán lát először, ezek az arányok persze egyetemenként eltérőek lehetnek.


Előadásokra-Szemináriumokra járni tulajdonképpen nem érdemes hacsak a vizsgára nem lehet másból készülni mint az előadás anyagából, de ez az esetek 5%-10%-a. Általában mindig van valami jegyzet tankönyv amiből majd fel tudsz készülni. A tantárgyak többségére elég vizsgaidőszakban készülni, viszont vannak olyan tantárgyak amelyekre akár egy hét készülés is szükséges lehet, szóval ezzel vigyázni kell azért, de simán lehet egy négyest átlagot hozni úgy hogy pld a vizsgaidőszak előtt egy héttel kezdesz el csak tanulni.(megajánlott jegyeket mindig meg kell szerezni)


Ha laza az egyetem akkor simán lehet offolni az órákat és lehet menni dolgozni, hanem akkor ügyeskedni kell. Na de hogyan lehet ügyeskedni?

- Megkérsz valakit hogy írjon fel a katalógusra (esetek 85%-ában bejön)

- Egyéni tanrendet kérsz valami kamu indokra hivatkozva (betegség, gyakornok vagy valahol,HÖK tag vagy stb.)

- Ha látod hogy jó fej a tanár személyesen is kikönyörögheted hogy többet hiányozhass (ez ritkán jön be de haveromnak már többször is bejött)


Ahova én járok egyetemre (ELTE ÁJK) ott számtalan haverom csinálja úgy hogy úgy állítja össze az órarendjét hogy egy két nap legyen neki a héten húzósabb a többi meg laza kihagyható és akkor azokon a napokon dolgoznak


Én bevallom őszintén nem dolgozom egyetem mellett de számtalan emberrel beszélgetek akik igen és számtalan dolgot tapasztalok én is, szóval ezekből merítkezve írtam a föntieket.


De miért nem dolgozom? 1. Kolis vagyok így nem megy el sok a szállásra. 2. Jól tanulok, megpályázok minden ösztöndíjat és így havi 60-70 ezret összetudok szedni 3. csak a legszükségesebb dolgokat vásárolom ( így több pénz marad a bulizásra) 4. és persze szüleim is támogatnak de mivel hogy nem vagyunk milliomosok így csak minimálisan tudnak segíteni, de ha nem támogatnának akkor se lennék bajban hiszen eltudnék menni dolgozni, de ha még nem is dolgoznék ...


Csak hogy értsd, 70 000ft-ból elmegy 20 a kolira, marad 50 000, abból egy hónapba megélni nem lehetetlen ha szűkösen is :D

2019. aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget 😊
2019. aug. 7. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!