Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg olyan elviselhetetlen...

Tényleg olyan elviselhetetlen vagyok?

Figyelt kérdés
Már vége van számomra a középiskolának, most végzek vele. Az osztálytársaim közül néhányan úgy tartják, hogy én egy nagyon elviselhetetlen, minden lében kanál típus vagyok aki nagyra van magával. Készülök egyetemre és tartok attól, hogy ott is lesznek majd akik ezt gondolják rólam. Való igaz, hogy szeretek a középpontban lenni de ezzel nem akarok senkinek sem rosszat. Közösségi ember vagyok és szeretném ha egy osztály közösségként működne ahol kiállunk egymásért, részt veszünk az osztály ügyeinek szervezésében. Én sok mindent szerveztem például a szalagavatót is ami szerencsére jól sikerült bár kicsit döcögősen indult. Én a legjobbat szeretném mindenkinek de az osztálytársaim egy része nem igazán értékelte ezt, nem néztek rám jó szemmel. Szeretem ha egy közösség összekovácsolódik és szeretem szervezni az osztály ügyeit. Azt nagyon nem szeretem ha valaki lusta, trehány és nem akar részt venni semmiben. Jelentkeztem egyetemre, még nem tudom, hogy felvettek e. Tartok tőle, hogy ott is vagy majd munkahelyen is elítélnek majd engem emiatt. Tényleg rossz az, hogy én ilyen vagyok?

2020. máj. 30. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Engem iszonyúan irritálna a viselkedésed. De ez nagyrészt azért lehet, mert a személyiségem kb. az ellentéte a tiédnek.

Ha te így érzed jól magad, és ilyen vagy, nem baj, biztosan lesznek bőven olyanok, akik így fognak szeretni az adott közösségben.

Csak néha gondolj bele pl. azoknak a helyzetébe, akik nem társasági emberek és nem akarnak részt venni az adott dologban, stb.

2020. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Eszak-koreai osztondijjal meg jo palyara kerulhetsz.
2020. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te ilyen típus vagy és ezzel nincs is semmi baj, amíg nem erőlteted ezt rá másokra. Nem mindenki közösségi ember, de attól, hogy őt nem érdekli az osztályközösség vagy mondjuk a szalagavató szervezése, még nem lesz se lusta, se trehány. Ha ezt érezteted velük, persze, hogy nem fognak kedvelni. Fogadd el, hogy nem mindenki olyan, mint te és nem mindenkinek ugyanazok a fontosak.
2020. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Adri, te vagy az?
2020. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Én megőrülnék tőled. Nem baj, hogy ilyen vagy, de egy jó tanács: akik nem akarnak részt venni közösségi dolgokban, azt fogadd el. Valakinek ez kínszenvedés.
2020. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Baj, hogy ilyen vagy. Mert megakarod mondani masoknak, hogy mit tegyenek. Semmu kozod hozza, h ki akar menni es ki nem. Ezert utalnak teged. Es fognak is. Ne te akard mar iranyitani a kozosseget, kinek hiszed te magad? Egyebkent mar regebben is kiirtad ezt a kerdest es akkor is megmondtak neked, h torodj a sajat dolgoddal, ha jot akarsz magadnak. Egyetemen is utalni fognak, igen. Te is tudod magadrol, h milyen utalatos kis szardarab vagy, valtoztass
2020. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért ez így durva volt.

Az elsőknek van igazuk: vedd figyelembe, hogy nem mindenki közösségi ember. Szép tőled, hogy ilyeneket csinálsz, de ha más ebben nem akar részt venni, akkor ne kényszerítsd, és ne is alázd meg ezzel.

2020. máj. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Visszaemlékszem a középiskolára és a legidegesítőbb osztálytárstípus pont olyan volt, mint te.. ezt nem bántásból tényleg.. Egyébként semmi gond nem lenne veled, de azzal szerintem hagyj fel, hogy mindenáron be akarsz vonni embereket dolgokba és ha nekik ez nem tetszik egyből lustáknak és trehánynak titulálod őket. Azért ez nagyon nem így működik.

Azt írtad nem akarsz senkinek sem rosszat.. Ennek ellenére mégis másra akarsz erőltetni olyan programokat vagy stílust, amit más utál.


Ezen változtass picit. Nyugodtan mondd ki a véleményed, szervezz programokat, de hagyd meg mindenkinek az önálló döntését a dolgokkal kapcsolatban.

2020. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor nemcsak én éreztem úgy, hogy találkoztam már egy hasonló kérdéssel :"D

#1 és #8 szerintem szépen összefoglalta, amit írni szerettem volna.

Nekem is volt pár osztálytársam (kb 5-6 lány), aranyosak voltak, de sajnos mindig annak kellett történnie, amit ők akartak. Ha valaki meg véletlenül el merte mondani az övékkel nem egyező véleményét, meg ment a savazás és a hiszti napokig.. És esély sem volt arra, hogy más felálljon és ő szervezzen egyszer. De a lányok mentségére: a végére rugalmasabban álltak mindenhez és jobban odafigyeltek másokra, de a hiszti továbbra is ment. Hiába tudtam ezen lányok közül párral jól beszélgetni, de amikor együtt voltak és úgy viselkedtek, mint te... nos, akkor (ne haragudj), de eléggé idegesítettek.

De a lényeg: nem kell mindenbe beleszólni és irányítani, kicsit hagyd, hogy mások is bontogassák a szárnyaikat. Azt pedig meg kell tanulni elfogadni, hogy nem mindenki olyan, mint te és nem szeretnének mindenben részt venni. Azon én is fent akadtam, hogy élből "lusta és trehány" valaki, csak mert nem szeretne valamiben részt venni. Középsuliban rengeteg program van és nem mindenkinek fog tetszeni/ vagy épp tetszik minden és ilyenkor egyértelmű, hogy nincs ínyükre a dolog. Vagy szimplán visszahúzódóbbak. Elhiszem, hogy nem a legjobb érzés, de akkor sem kényszerítheted őket ezekre.


Jobban kéne arra figyelned, hogy a másik mit akar és ne rögtön őket lásd hibásnak, hanem picit nézz magadba is.

2020. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Elgondolkoztam már többször, hogy jó e az, hogy ilyen vagyok és talán változtatnom kellene. De azért a 6-os válasza elég durva, hogy utálatos szardarabnak nevezett Én senkivel nem beszéltem így. Talán igazatok van és tényleg be kell látnom, hogy vannak olyanok akik nem közösségi emberek és talán tényleg túlreagálom a dolgokat. A jövőben megpróbálok magamon változtatni.
2020. máj. 31. 15:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!