Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Facebookról törölni egyetemi...

Facebookról törölni egyetemi csoporttársakat, akikkel nem beszélek?

Figyelt kérdés

Egy elég magamnak való srác vagyok, a Facebookot is csak arra használom, hogy a tényleg hozzám közel álló emberekkel beszélgessek rajta (közeli ismerősök, családtagok, stb)


Viszont ahogy most néztem az ismerőseim listáját, beugrott egy csomó olyan csoporttársam is, akivel csak köszönő viszonyban, vagy még abban sem vagyok. Ezeket nyugodtan kitörölhetem?


Nagyjából most van 78 ismerősöm, ezt szeretném lecsökkenteni minél kevesebbre.



2020. jún. 30. 00:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért jelöltek be, mivel tényleg nem beszéltünk egy szót se, viszont akkoriban (1-2 éve) elfogadtam mindenki barátfelkérését, akivel volt közös ismerősöm
2020. jún. 30. 00:13
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell. A végén berágnak rád, meg "aládtesznek", ilyenek. Kicsi rá az esély, de legalább amíg odajársz addig "bírd ki őket".
2020. jún. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, ezen filózom énis..
2020. jún. 30. 00:16
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Tégy így. Ez a legjobb.
2020. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Csinalj csoportot, amibol kihagyod oket, es ha barmit megosztasz, nem latjak, bar tovabbra is ismeroseid.
2020. jún. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem igazán érdekelne de nem tudom téged zavar-e ha valaki megsértődik miatta. Ha nem vagy velül semmilyen kapcsolatban akkor miért ne törölnéd ki őket? Szerinted ők számontartják ezt? Ha eddig se beszéltetek lehet hogy észre se fogják venni.
2020. jún. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Én csináltam egy új fiókot magamnak és csak azokat jelöltem be akikkel messengerezni is szoktam. Egyáltalán nem akartam facebook fiókot de már nem lehet anélkül használni a messengert sajnos.
2020. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem tetszik hogy mások látják mennyi ismerősöd van állítsd be, hogy senki se lássa.


Szerintem azzal semmi baj nincs ha több ismerősöd van a kelleténél, mert nem tudom hogy mikor kell majd a jövőben valamelyikükkel beszélned és sokat segít, hogy már eleve facebook ismerősök vagytok, azaz ha nem is ismeritek egymást már tudja hogy van 1-2 közös ismerősötök plusz ti is beszéltetek már mondjuk 2x.


Meg van olyan szituáció, amikor te akarsz minél több embert elérni és kellene az a plusz 80 ember.


Pl.: Én most raktam ki, hogy 2, 8 hetes cica elvihető facebookon, ami remélem minél több embert elér, mert jó lenne otthont találni nekik.


Azért meg szerintem nem érdemes törölni akárkit is, mert nem akarod hogy lássa a képeket amiket kiraksz és a posztjaidat.

2020. jún. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom ennek miért kell olyan nagy feneket keríteni. Nekem 1000+ ismerősöm van, félévente tartok egy "tisztogatást", amikor 20-40 embert simán kitörlök. Nem vagy magadnakvaló attól, hogy reálisan nézve kitörlöd azokat az embereket, akikkel nem tartod, de nem is akarod, hogy a közeljövőben tartsátok a kapcsolatot... Amiatt a logika miatt meg ne aggódj, hogy lesz valaha olyan posztod, amit szeretnél, hogy sokmindenkihez eljusson, mert a Facebook algoritmus olyan, hogy azonak, akikkel nagyon kevés volt az interakció, nem jeleníti meg a tartalmukat, és a te posztjaidat sem látják.

Amúgy nem tudom téged az a 80 ember hol zavarhat, hogy ott van, ha nem akarod látni a posztjaikat, azt is be lehet állítani, és ha nem akarod, hogy ők lássák a tiedet - mert olyan magadnakvaló vagy -, akkor azt is be lehet állítani. A csoporttársak elég "közeli" embernek tűnnenk, reálisan nézve lehet, hogy még kapcsolatba léptek, akkor meg minek újból lejátszani a bejelölgetős köröket? (Pláne ha a csopitárs úgy tudta, hogy ismerősök vagytok... kicsit ciki lehet)

2020. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is a Messenger miatt regisztráltam, sajnos már nem lehet kikerülni mert mindenki ezt használja és hogy ha fontos akkor tudjon üzenni valaki, de sajnos elkezdtem bejelölni olyan emberek is akikkel már nem akarom tartani a kapcsolatokat. Igen, zavaró tud lenni egy olyan ember képét látni állandóan a Messenger-en mégha a Fb-ba nem is lépsz be akivel évek óta nem beszélsz, és nem is akarsz.

Ha én azt akarom higy minél több ember hez eljusson valami akkor azt a férjem megcsinálja az ő oldaláról, mert neki sok ismerőse van.

2020. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!