Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vannak a szülők felhábor...

Miért vannak a szülők felháborodva azon hogy jövőre nem osztályok szerint tanulnak a diákok nyelvet hanem szintvezérelt csoportokban? Ez a lehető legjobb, nem?

Figyelt kérdés

Eddig mi ment? Középiskola, 9-10-11-12. osztály. Minden diák csak a saját osztályában tanulhatott nyelvet szinttől függetlenül. Mindegy volt hogy Pistike, Katika penge angolos, vagy épp csak makog, akkor is a saját osztálya szerint járt nyelvórára. És egy osztályban volt a penge angolos, meg a mindenre magasról szaró semmit se tanuló diák is. El lehet képzelni az eredményt. Ez megy 100 éve.


Na jövőre nem lesz ez. Féléves szintfelmérők lesznek, és csoportbesorolások. Ha a szintfelmérő alapján penge a diők bekerül az emelt szintű csoportba osztáyltől függetlenül.

Mindegy hogy Pistike 9-es Katika meg végzős 12-es , pengés angolból hát egy csoportban lesznek.

Aki meg nem tud semmit épp csal makog, vagy tudna csak magasból szarik mindenre, az meg megy az elemi csoportba. Ha 12. végzős akkor is.,



A szülők ezen fel vanak háborodva. Hogy az ő 11-es 12-es gyereke majd a 9-essel jár egy csoportba? Igen, azzal. Ha nem tud semmit, akkor azzal.

Tanuljon fejlődjön DOLGOZZON és akkor majd válthat csoportot. Az út nyitva csak nem óbégatni kell hanem DOLGOZNI. Az már nem jó megy is a sivalkodás.


Mi bajuk ezeknek a szülőknek? Nem a lehető legjobb csoportbontás ez?

(ja hogy ez rávilágít majd melyik diák nem csinál szart se... ja hát erre van egy orvosság: dolgozzon!)


2020. jún. 30. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anno a gimiben ez így volt, csak nem iskola, hanem évfolyamszinten. Megírtad a szintfelmérőt és az alapján beosztottak a 3 csoport egyikébe. De ez se életed végéig volt így, volt aki sokat fejlődött angolból és átkerült a legjobb csoportba. Mondjuk a féléves szintfelmérő szerintem baromság, nagyon sokat ront egy csoport teljesítményén az állandó tanárváltás meg diákfluktuáció. Így lehet, hogy valaki félévente csoportot cserél, plusz felesleges stresszt is rak a gyerekre, hogy minden félévben domborítani kell.
2020. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Jóval több mint 10 éve hogy általánosba jártam ott felső osztályba a 3 évfolyam azt hiszem 6 különböző szintű csoportba tanult angolt. Középiskolába meg volt egy haladó csoport, ahol az osztály nagy része volt, meg egy kezdő, ami egy másik osztállyal volt össze vonva, mert egy osztályból kevés volt a létszám.
2020. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Erről nem hallottam, de ha így lesz, jó ötlet. Amit én hallottam egy nyelvtanártól, az sajnos egész más. Az ő iskolájukban a harmincegynéhány nyelvi előkészítőst két csoportba oszthatják, többet nem indíthatnak. Tehát közel húszan lesznek egy nyelvcsoportban. Lesz egy "jó" csoport, meg a "többiek". A többiek között lesz teljesen kezdő, aki általánosban más nyelvet tanult, és lesz olyan, aki már évek óta tanulja a nyelvet, de nem üti meg a haladó csoport szintjét. Ez nem túl bíztató.
2020. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát itt meg úgy volt 100 év óta hogy egy 9 egy 10 egy 11 és egy 12-es osztály és aki adott osztályba járt az az adott osztályban tanult nyelvet is.

és együtt volt 30 diák volt aki pengén került be és év végére egy tróger lett belőle mert soha nem a penge húzza fel a semmit se tudót, hanem a semmit se tudó aljanép húzza le a pengét....


na ennek vége.

2020. jún. 30. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül az inkompetens tanárok jelenthetik a dolog hátrányát. Minket gimiben két csoportra osztottak, én a "haladóba" kerültem, de a kedves gyógyszerfüggő tanárnőnk általában azt sem tudta, hogy épp hol van és melyik osztálynak tart órát, úgyhogy egy-egy leckét minimum két hétig olvasgattunk oda-vissza, mert elfelejtette, hogy előző órán is ugyanezt vettük. Kb 10. osztályban ezt meguntam és leérettségiztem, a többiekkel érettségiig a tizedik osztályos tankönyv végére jutottak el nagy nehezen (pre-intermediate szint), amíg a "kezdő" csoportból már majdnem mindenki minimum B2-es nyelvvizsgát szerzett addigra.
2020. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Egyedül az inkompetens tanárok jelenthetik a dolog hátrányát."


Mondasz valamit mert az is kérdés lesz-e egyáltalán tanár ehhez! Nem kompetens/nem kompetens hanem egyáltalán akárki.

Pl kémiása egész évben nem volt a sulinak.

2020. jún. 30. 11:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk évfolyamszintes csoportbontás van. De egyébként ez sem butaság, így suli szinten, csak nehezen kivitelezhető. Órarend szerint nehéz összeállítani, viszont kevesebb tanár kell hozzá. De ehhez az kell, hogy minden csoportnak normális tanára legyen, és ne járjanak úgy, mint mi nyolcadikban, hogy jön egy helyettes, aki előről kezdi random az ötödikes anyagot.
2020. jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 csoport volt évfolyamszinten. A nagyon rossz-gyenge-haladó-jó csoportok voltak. Én a haladó csoportból estem vissza a gyengébe, mondjuk akkoriban kb nem is érdekelt az egész :D Viszont a gyenge csoportban a tanár őszintén megmondta az utolsó két évben hogy mi 3-as körül fogunk érettségizni, ha nem változtatunk a dolgokon.


Sőt általánosban is már két külön csoport volt, igaz akkor csak osztályszinten. De ott tök mindegy volt, mert a gyenge csoportban lassan haladtak ( tényleg nagyon lassan ), a jó csoportban meg a tanár minden ünnepkor pl. Karácsonykor nem angoloztunk hanem mindig valamit barkácsolni kellett heteken keresztül...és ugye katolikus iskola volt.

2020. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!