Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miből adódhat ez a lelki...

Miből adódhat ez a lelki kötődés egy tanár iránt és hogy tudnám elengedni?

Figyelt kérdés
Idén végeztem a gimiben és a 4 év alatt elég sok rossz dologban volt részem. Ezek miatt kialakult nálam szociális szorongás, melyet nem minden tanár kezelt jól, de volt egy tanárom aki nagyon megértő volt. Ő sosem bántott, próbált segíteni, biztatni, figyelt rám mindig. Egyszerűen ezek az esetek miatt és amikor csak simán szólt hozzám egy-két jó szót nagyon boldog voltam. Ezek a mondatok miatt napokig/hetekig "feltöltődtem" lelkileg és boldog voltam, a sok rossz dolog mellett. Minden ilyen kis apró dolog miatt egyre jobban kötődtem a tanárhoz. És most hogy vége van borzasztóan szomorú vagyok és már most nagyon hiányzik ő maga is és az apró dolgok, a támogatás amit tőle kaptam. Mi lehet ez pontosan, mert eddig nem éreztem senki iránt hasonlót. Ha valakinek van bármi hasonló tapasztalata nagyon örülnék ha megosztana velem!
2020. júl. 3. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy el kell engedned. Most már két felnőtt emberről van szó, simán lehettek barátok.
2020. júl. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem is tarthatjátok a kapcsolatot. Kb ugyanígy vagyok én is. Most végeztem a gimit, nehéz évek voltak magán életi gondok miatt. Erre ott volt az a tanár, látta hogy baj van, beszéltünk, hülyéskedtünk, figyelt rám, sokszor csak miatta mosolyogtam, mentette a napot egy köszönéssel. Szóval dettó mint te. Én arra jutottam hogy azért kötődök ennyire hozzá mert amikor a legnagyobb szükségem volt valakire ő ott volt, éreztem a szeretetét és én is szerethettem. A mi kapcsolatunk közben átfordult barátiba és nem csak ő segített nekem hanem bizonyos dolgokban én is neki. Most meg ott tartunk hogy bár vége a sulinak megegyeztünk hogy nem búcsúzunk és tartani fogjuk a kapcsolatot.

Szerintem nyugodtan írj rá néha, dumáljatok, esetleg kérdezd meg hogy tarthatnátok e a kapcsolatot. Nálunk nem is volt kérdés hogy maradunk e így barátok hisz a tisztelet, szeretet, törődés kölcsönös volt. Nem tudom hogy ti pontosan milyen kapcsolatban is vagytok de egy próbát megér :)

19/l

2020. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!