Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha ősszel jön a második...

Ha ősszel jön a második hullám ténylegesen, akkor karantén lesz újra és digitális tanítás?

Figyelt kérdés
2020. júl. 11. 19:48
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%
Valószínű így lenne ha valóban jönne. Minden kezdődne szerintem 'elölről'
2020. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk ez a hullámtól is erősen függ. Mert lehet,hogy észre se fogjuk venni.
2020. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Remélem max 2-3 hónapig tartana mert én egy teljes tanévet nem biztos hogy kibírok... Ez nem is tanítás, nekünk szinte csak vissza kellett küldeni az anyagot. Most érettsegiznék, szalagavatóm most lenne, elég szívás lenne ezt így elmúlasztani.

Ráadásul aki most megy elsőbe azzal mi lesz? Majd anyuka-apuka tanítja írni/olvasni miközben örül ha van állása meg fizetése? Káosz. Nem szerettem eddig iskolába járni, de ez megváltoztatta a gondolkozásomat... Csak remélni tudom hogy ősztől nem lesz már karantén..

2020. júl. 11. 19:55
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy ez most a média pánikkeltése, vagy bizonyított tény, de mindenhol azt hallani hogy ez most erősebb lesz. Én már egyáltalán nem félek hogy elkapom, persze hordok maszkot meg betartom a szabályokat. De már lelkileg ez tényleg nagyon megterhelő. Gondolom nem csak nekem persze :D
2020. júl. 11. 19:59
 5/39 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem vagy tényleg magyarország "Mária országa" és véd valami felső erő minket, vagy a számok nem igazak :)

Mindenhol terjed, csak itt nem? Érdekes.

Vagy pedig még arra tudok gondolni, hogy a magyar mindent kibír és túl vagyunk rajta rég, csak a többség észre sem vette.


Azért lesz 2. hullám, mert beharangozták, és ugye ők nem tévedhetnek....:)

2020. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Megértem,nekem is nagyon sz.r volt ez távtanci. Még július eleje van,szóval max. reménykedni lehet,hogy nem lesz akkora nagy járvány.
2020. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Nekem is megfordult a fejemben már hogy kamuznak a számokról úgy hogy nekik legyen jó. Pl. mondták hogy május 10 (?) volt a tetőzés és utána szép lassan tűnik. És wow így is történt milyen szófogadó vírus lol.

Ha már lehet látni hogy pár hónap múlva visszatér, akkor nem lenne logikus már most szigorításokat bevezetni hogy ne "szabaduljon el" megint?? Persze lehet én gondolom rosszul.

2020. júl. 11. 20:05
 8/39 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk nem tanítás volt hanem kaptunk anyagot szülőként hogy azzal tanítsuk a gyereket. Ez gáz volt.

Viszont olyasmit próbált ki az ország amire korábban gondolni sem mertek. Tanulni otthon...

Sajnos ezt csak ideiglenesnek gondolja mindenki, én nagyon szurkolok a virusnak hogy ugyan ne haljon meg senki, de térjünk már át a digitális dolgokra. Legyen egy ilyen távoktatas valodi alternativa, ne csak ideiglenes kényszer. Mégis, mitől lennénk jobban 21. század, ha nem az ilyen fejlődéstől. Csak ehhez az kell, hogy a sok begyöpösödött öreg döntéshozó merjen változtatni, merjen lehetőséget adni ilyen esetben

Meg merem kockáztatni hogy döntéshozói szinten azok ragaszkodnak a visszaálláshoz, akik úgy érzik kicsuszott a kezükből az irányítás.

Szóval ha valódi alternatíva lesz a digitális távoktatas választható módon, akkor ne legyen több ilyen járvány az biztos. De addig én a vírusnak szurkolok. Azzal a sok nehézséggel együtt is, amit ateltem az első hullámban

2020. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
79%

USAban a kormány hozott egy döntést, hogy minden olyan külföldi egyetemistának akinek nem kell jelen lennie fizikálisan az tanuláshoz el kell hagynia az országot.


Ami azért baj, mert minden amerikai egyetem csak online okatásban gondolkozik az őszi félévre, így ez potenciálisan minden külföldi diák kitoloncolását jelentné, ami kicsit gáz helyzet lenne mindenkinek.


A diákoknak egyértelműen nem jó, viszont az országnak sem, mert nagy gazdasági visszaesést eredményezne, mert rengetegen tanulnak ott más országokból.


Szóval most kint ebből van botrány ...


Akkor gondolom az USAban az egyetemekben lévő emberek nem hülyék és okkal készülnek csak digitális oktatásra ... Ebből feltételezem, hogy itthon is folytatódik.

2020. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

Jaja, május elején, az érettségi után minden jó lett. Nem vagyok se virológus semmi ilyesmi, de fura dolgok ezek....


Olaszoknál mennyi idős halott volt. Persze, de a lakosság nagy része idős is. Plusz ők úgy élnek, hogy több generáció egy házban, persze hogy átadták az időseknek.

Na mindegy fura nekem ez az egész :D

Szerintem készüljünk a 2. hullámra, ha akarják úgy is lesz.

Ja és a szerintem a külföldre utazás szabályait is szigorítani fogják(nyaralás) mert Pénztáros Lőrinc bácsi szállodái nem olyan kapósak mint gondolták ;)

2020. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!