Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehet egy diák a zavaró...

Mit tehet egy diák a zavaró diák társak ellen?

Figyelt kérdés

Egy tanuló zavarja az órát. Körbe adogat valamit, amin mindneki röhög és nem hajlandó eltenni, nem a szünetben mutogatja.

A neoliberális szemléletek szerint a tanár nem taníthat és követelhet meg fegyelmet, ezért nem szól rá a rendetlenkedőkre és emiatt nem értem, amit közben a tanár magyaráz. El is mondja, hogy jó lenne figyelni, mert ebből dolgozat is lehet.


Az esetben másnap dolgozatot írtunk az tantermi zavargások közben elhangzott anyanból.


Nem sikerült és romlott az év végi jegye több embernek emiatt, akik kétesre álltak.


Mikor jön el az a lehetőség, hogy tanórákon engednek tanulni és szünetben és suli után marháskodnak az osztálytársaim?


Mit tehet a diák ilyen esetben? Ha megteszik egy életre kiközösítik. Ha nem teszi meg, csökken a felvételi pontja.



#tanulás #rend #Telefonbugyi
2020. júl. 14. 15:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg óra után odamegy a tanárhoz és megkéri, hogy valahogy küldje el neki az anyagot (már ha könyvben nincs benne), mert szeretné megtanulni, de az órán nehezen tudott figyelni a zavaró osztálytárs miatt.
2020. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Szólnék a szüleimnek, hogy intézzék beszéljenek az igazgatóval, hogy a tanár nem tart rendet az óráján. Ez így nem teljesen normális, amit leírsz, ennyi erővel felesleges berángatni a diákokat egy ilyen szinvonaltalan óráért, az anyagot küldje meg elektronikusan, és majd akit érdekel megtanulja, de nincs joga számonkérni olyasmit, amit végülis le se adott.
2020. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Leadta. Elmondta.
2020. júl. 15. 18:17
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
A tanár elmondta, de mivel nem volt rend, a diákok nem fogják meghallani, ha őrjöngenek a többiek az órán. Az iskola feladata a rend biztosítása az órán, így összességében az iskola nem adta le az anyagot.
2020. júl. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha csak az lenne, hogy a melletted ülő nem hagy békén (nekem is volt, dumált, ökörködött, bajba kevert engem is, mert, hogy hozzám beszélt és a tanár rám is rám szólt), azt mondanám, szólj a tanárnak.


De, mivel itt több gyerek magát az órát zavarja meg, ez a tanár sara, főleg, hogy kollektíven bünteti az osztályt, amiért a gyerekek zavarognak. Ogőhöz menj vagy szülőkkel beszélj és az igazgatóhoz menjetek. A gond, hogy, ha magához a tanárhoz mész vagy megsértődik, hogy kioktatod vagy elmagyarázza, hogy miért nem tud rendet tartani, de változás nem lesz.

2020. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A tanár sara az is, ha rá szól a diákra, vagy haza zavarja azt, aki sokadszorra sem csendesül. Emiatt már voltak gondjai. Ezért egyszer elmondta, hogy ilyenkor tovább mondja az anyagot, amit számon fog kérni. Ha nem rendesen viselkedik az osztály, hallani fogja a magyarázatot.


Patt helyzet.

Én figyelnék, mert érdekel, nem akarok meki pultos lenni, hanem tovább akarok tanulni. A többieket nem érdekli az óra, ezért nem hagynak figyelni. A tanárnak nincs eszköze, ezért ő sodródik, neki csak a hónap végi pénz kell, már nem érdekli a hivatása.


Elég szomorú. Közben a telefonbugyi fontosabb egy csajnak, mint az, hogy mi történik az órán...

2020. júl. 16. 09:42
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Az első válasz miért nem opció számodra?
2020. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Első padba ülj be. Egyetem pl így fog kinézni, hogy, ha hátrébb ülsz, egy szót se fogsz érteni, mert dumálnak körülötted, beoltanak, ha rájuk szólsz.


Első padban meg lehet normálisan hallani a tanárt szerintem. Mondjuk nem tudom, hogy van elrendezve a terem, de gimi elején én gyakran ültem az első padban, általában a tanár közelében, ahhoz, hogy onnan se halld a tanárt, konkrétan a füledet kell, hogybefogják a gyerekek.

2020. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
7. Sztem azért nem opció, mert vszeg a tanár úgy áll hozzá, hogy abból a rosszalkodók nem tanulnának, hogy üvöltözhetnek, majd úgyis megkapják az órai anyagot; aztán úgyis eljut hozzájuk,ha kihagyja őket a mailből, akkor meg bemennek a szülők, hogy mit képzel magáról a tanár.
2020. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hamis feltételezés, hogy nem opció az első válasz.


Én nem csak egy dimenziós vagyok: több megoldás is érdekel.

A zavaró tömeg általában ugyan az a 2-3 ember, és több tanárnál is ezt csinálják. Ergo a prb forrása nem a tanár. A szüleim meg nem azért fizetik az adót, hogy hülyeséggel töltsem el az időt tanóra helyett, azt meg tudnám a suli mögött is tenni. Ha meg tanulni akarok, arra ott a tanóra.


Remélem így érthető, miért 100% az első válasz.

Sajnálom, hogy nem jött át, hogy ez egy jó opció a sokból.

2020. júl. 16. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!